Мссомм Алуминиумски Агол 25мм х 25мм х 1680мм Долг 3мм Дебел 10 парчиња, 10 Пакување 1 х 1 х 66,14 Должина 3/25 Дебелина 90 Степен Екструдиран Ал Агол Еднаква Нога

Мссомм Алуминиумски Агол 25мм х 25мм х 1680мм Долг 3мм Дебел 10 парчиња, 10 Пакување 1 х 1 х 66,14 Должина 3/25 Дебелина 90

DEN 0.33

Новак

Достапно за нарачка

10 парчиња 1" х 1"х 66,14" Должина 3/25" дебелина алуминиумски агол, или 25мм х 25мм х 1680мм долга 3мм Дебелина. Материјалот е алуминиумска легура 6063, алуминиум 6061 и 6063 не се разликуваат значително. Сепак, алуминиумот 6063 има подобра отпорност на корозија што го прави совршен избор за проекти за истиснување. Дополнително, може да се формира во сложени форми кои не се временски услови лесно и имаат одлични завршетоци на површината во исто време. Ако ви требаат 6061, можете да ни дадете порака да го знаеме тоа. Мазен и убав изглед, со тешки перформанси, без свиткани, цврсти и прави, без гребнатини или гребнатини. Алуминиумскиот агол е лесен за сечење и обработен или заварен, широко користен за засилување, САМ кабинет/плоча, работилница, видови држачи за монтирање на панели и така натаму. Ние сме фабрички продавач, можеме да ги обезбедиме сите серии на алуминиумски агли, со која било должина ( најдолгата е 6 метри / 19,68 стапки); и можеме да направиме прилагодување, дупчење и свиткување, какви било посебни потреби, ве молиме испратете ни порака. Спецификации Бренд : Mssoomm Item : алуминиум агол.

Избор на клиент

3/4 х 3/4 Алуминиумски Агол 6061, Должина Од 4 Инчи, Залиха На Мелница Т6511, Дебела 1/8 Новак
3/4 х 3/4 Алуминиумски Агол 6061, Должина Од 4 Инчи, Залиха На Мелница Т6511, Дебела 1/8

Дебелина : 1 / 8 инчи Должина : 4 инчи Тип На Материјал : 6061 Алуминиум За Општа Намена Заврши : Неполиран (Мел�

DEN 913.60
8221, профил на алуминиумски агол 1,5 x 1,5 x 0,25 x 18 долг Новак
8221, профил на алуминиумски агол 1,5 x 1,5 x 0,25 x 18 долг

Обично се користи со апликации од 15 серии Направено од 6105T5 алуминиум (или еквивалентен) со природна завр

DEN 2.67
6061 Алуминиумски Агол, Неполирана Завршница, Жарење, Темперамент Т6, 3,5 Инчи, АСТМ Б308/АМС-КК-А 200/8, Аголна Заграда Новак
Топло Валани Челични Плочи 1/4 х 6х 6 Новак
Топло Валани Челични Плочи 1/4 х 6х 6

Топлото валање е процес на обработка на метал што се јавува над температурата на рекристализација на ма

DEN 639.84
Мссомм Алуминиумски Агол 25мм х 25мм х 1340мм Долг 3мм Дебел 10 парчиња, 10 Пакување 1 х 1 х 52.76 Должина 3/25 Дебелина 90 Новак
0.500 х 0.500 х 0.125 х 36 инчи, 6063-Т52 Алуминиумски Агол Новак
0.500 х 0.500 х 0.125 х 36 инчи, 6063-Т52 Алуминиумски Агол

6063 Алуминиум Архитектонски Агол Висина : 0.500 инчи Ширина : 0.500 инчи Должина : 36 инчи Дебелина : 0,125 инчи 6063 А

DEN 2.00