Колумбија девојки Вирберд II Мена за размена

Колумбија девојки Вирберд II Мена за размена

DEN 2240.00

Новак

Достапно за нарачка

100% најлон, 100% полиестер; 72% најлон, 28% полиестер. Увезени. Затворање на патент. Машинско миење. Омни-топлина : Нашата патентирана постава за рефлексија на топлина е крајниот систем за управување со топлина за перформанси на отворено. Внатрешната обвивка во форма на метална точка е дизајнирана да ја задржи топлината, додека останува дише за да ја расипе влагата. Omni-Tech : Нашата комерцијална технологија обезбедува заштита од воздух што е водоотпорна и дише, ги задржува елементите на мајката природа, во исто време дозволувајќи им на внатрешноста да дише, одржувајќи ја суво и удобно без оглед на условите. Удобна зимска јакна : Колумбија, Carsенска пас за размена на јакна е совршен зимски палто со повеќекратна употреба. Системот за размена на ZIP-I е лесен за конфигурирање за различни зимски временски услови. Класичен дизајн три-во-еден : Зимскиот палто на оваа девојка е класично решение 3-во-1. Се одликува со водоотпорна надворешна обвивка и нашиот рефлективен внатрешен слој што може да се носи одделно или заедно за максимална заштита. Продолжено вклопување : Наменета за млади, оваа јакна го карактеризира нашиот систем за растат што го олеснува јакната да се прилагоди на нејзините раст на растот и да го продолжи животот на палтото. Подгответе се да ја запознаете снежната јакна на соништата на вашето малечко : Колумбија Младинска вирберд Втори јакна ги вклучува сите негови омилени карактеристики на јакна во една. Со водоотпорна надворешна обвивка и повеќекратни корисни карактеристики, оваа јакна е одличен пример за стручното занаетчиство во Колумбија кога станува збор за зимска облека за млади. Комплетен со некои од најдобрите зимски суштински технологии во Колумбија, оваа јакна има за цел да го заштити и задржи вашето малечко ултра-топло : нашиот термички рефлексивен лагер на потпис има материјал за дишење со малку сребрени точки што ја рефлектираат телесната топлина за задржување на топлината; Водоотпорна, дишење критички запечатена конструкција ги задржува сите елементи; Системот за размена на 3 точки ZIP-IN вклучува три јакни во едно; И на крај, системот за одгледување на растенија обезбедува долговечност - само забијте ја низата на ракавот за да ја прошири должината. Оваа јакна има и прилагодливи и пригодни карактеристики : комплетна е со прилагодлива, аспиратор-компатибилен со кациги, аспиратор за прицврстување на прав, џеб за скијање, безбедносни џебови и прилагодливи манжетни. Колумбија ја нуди оваа младинска јакна од три во еден во повеќе главни бои и големина. За да се обезбеди големината што ќе ја изберете е исправна, искористете ја нашата табела за големина и следниве упатства за мерење : За ракавите, започнете од центарот на вратот и измерете го преку рамото и надолу до ракавот. Ако наидете на делумен број, заокружете до следниот дури и број. За градите, измерете го во потполниот дел од градите, под пазувите и над лопатките на рамото, одржувајќи ја мерката на лентата цврста и нивото.

Избор на клиент

Спорт со долг ракав отворен предниот пал Новак
Спорт со долг ракав отворен предниот пал

Пар со различни фармерки, здолништа и хеланки за шармантен изглед 【Совпаѓање】 】енски елегантни јакни

DEN 3.00
NCAA кафеави мечки Кашвере У 3-тонски мотоцикл јакна Новак
NCAA кафеави мечки Кашвере У 3-тонски мотоцикл јакна

100% полиестерски микрофибер Кашвер Увезени 100% микрофибер за печење / сушење на кашвер...

DEN 1.33
Зимски џемпер со висок врат со жени со кадифен руно Новак
Зимски џемпер со висок врат со жени со кадифен руно

80% памук, 20% полиестер Увезени Поставена памучна обвивка Повлечете го затворањето Машинска миење Ткаени

DEN 0.67
Quiksilver Estate Детски панталони за сноуборд Новак
Quiksilver Estate Детски панталони за сноуборд

Затворање на копчињата Материјал : [мембрана / ламинат] сув флајт [ткаенина на лице] 100% Полестер [Постави]

DEN 2.33
Колумбија Девојки Дождливи Патеки Руно Наредени Јакна Новак
Колумбија Девојки Дождливи Патеки Руно Наредени Јакна

100% Полиестер; 72% Најлон, 28% Полиестер Увезени Затворање на патент Машинско Перење НАПРЕДНА ТЕХНОЛОГИЈА :

DEN 0.67
Стартер Машки Мак Ослободувачот Раглан Целосна Јакна Новак
Стартер Машки Мак Ослободувачот Раглан Целосна Јакна

Увезени Предвремено затворање Машинско Перење Машинско перење, сува сува ниска Материјал : 100% Полиесте�

DEN 851.20