Шри Јантра мандала лепенка Смешна слоган шега рокабили везена велосипедска лепенка за велосипедирање на железо на/шие на лепенка

Шри Јантра мандала лепенка Смешна слоган шега рокабили везена велосипедска лепенка за велосипедирање на железо на/шие на лепенка

DEN 95.84

Новак

Достапно за нарачка

Големината : 3x3 инчи. Прочитајте го моето време за пристигнување пред да ја платите вашата нарачка. Време на пристигнување : Од Тајланд 2 - 4 недели до САД, Канада. Супер убава и исклучителна везена лепенка. Најдобар избор за украсување на фармерките, торбите, јакните и кошулите со шиење на вашето пеглање. Не само што може да биде лепенка, туку може да биде и кул декорација. Големината : 3x3 инчи. Прочитајте го моето време за пристигнување пред да ја платите вашата нарачка. Време на пристигнување : Од Тајланд 2 - 4 недели до САД, Канада. Супер убава и исклучителна везена лепенка. Најдобар избор за украсување на фармерките, торбите, јакните и кошулите со шиење на вашето пеглање. Не само што може да биде лепенка, туку може да биде и кул декорација. Лесно за дизајнирање и нанесување според следниве чекори : Чекор 1 : Спреј вода на задниот дел од лепенката (не да го раскинувате лепилото). Чекор 2 : Ставете ја лепенката на вистинското место на посакуваната облека за да избегнете отстапување (или на почетокот шијте ја лепенката на облеката). Чекор 3 : Поставете температура на железо за памук. Покријте лепенка со парче влажна крпа и железо за 10-20 секунди. Чекор 4 : Свртете ја облеката внатре и железо за 5-10 минути за да бидете сигурни дека лепилото се стопи. Лепенката е фиксирана цврсто на облеката. Чекор 5 : На крај, испечете го работ и агол на лепенката од предната облека за да се обезбеди непречено површина. Потоа, можете да добиете рачна занаетчиска, лепенка и облека (или други текстили) совршена фузија. Забелешка : Можете или да шиете или железо на сите закрпи што ги продаваме. Постојана апликација загарантирана со шиење. Не користете на ткаенини (ниска точка на топење) што не може да се вметне, како што се најлони, винили или кожи.

Избор на клиент

Кантри Рика знаме овален штит извезено железо на лепенка на значка 2 x 2 1/2 инчи .. ново Новак
Кантри Рика знаме овален штит извезено железо на лепенка на значка 2 x 2 1/2 инчи .. ново

Ironелезо на везена лепенка Земја на знамето овален штит Има топлинска заптивка на задниот дел Ова е овал�

DEN 3.33
Вселенска сила од 4 инчи железо на лепенка Новак
Вселенска сила од 4 инчи железо на лепенка

Шие на Шие на Вселенска сила од 4 инчи железо или шијте на лепенка Официјалното лого на вселенската сила

DEN 0.33
Prym Iron на везена детска буква Апликација буква z - јоргован и разнобојно - секој Новак
Prym Iron на везена детска буква Апликација буква z - јоргован и разнобојно - секој

Бренд : Прим Количина : секоја Боја : Писмо Z lilac & разнобојно Големина : 3cm / 1.2 "x 3,4см / 1.36" Модел : букви Бре

DEN 1.67
Да, тоа е брзо - извезена лепенка, 12 х 3 см Новак
Да, тоа е брзо - извезена лепенка, 12 х 3 см

Големина 12x3 Висок квалитет, шијте на лепенка произведена во ЕУ Цврста поддршка, густо шиење Бојата, фор�

DEN 92.48
Капетан на патот - извезена лепенка, 8 x 2 см Новак
Капетан на патот - извезена лепенка, 8 x 2 см

Големина 8x2 см Висок квалитет, шијте на лепенка произведена во ЕУ Цврста поддршка, густо шиење...

DEN 92.48
20 Ваша клупска компанија индивидуално лого извезено ткаено железо на лепенка 28 см Новак
20 Ваша клупска компанија индивидуално лого извезено ткаено железо на лепенка 28 см

Големина : 280x280мм Висококвалитетен лепенка Ново и неискористено Исто така, видете ги и нашите други пону

DEN 0.33
Сарказам, само уште една бесплатна услуга што ја нудам везена лепенка 8см x 3cm Новак
Сарказам, само уште една бесплатна услуга што ја нудам везена лепенка 8см x 3cm

Сарказам, само уште една бесплатна услуга што ја нудам везена лепенка 8см x 3см 8 см х 3см Шијте на / железо

DEN 1.00
Национален парк со симпатична лепенка, везено железо на шиење на лепенка Новак
Национален парк со симпатична лепенка, везено железо на шиење на лепенка

Големина : висока 4 '' Висококвалитетен лепенка : Националниот парк Банф, везено железо на шиење на лепенк

DEN 127.20
Кожа Врховен дама возач розов, виолетова крилја везени велосипедистички крпеници Новак
Кожа Врховен дама возач розов, виолетова крилја везени велосипедистички крпеници

Оваа велосипедска лепенка доаѓа во две димензии и има прекрасен пар розови и виолетови ангелски крилја

DEN 2.67