Аохеа Бенто Кутија За Ручек За Деца: БЕНТО Кутии БПА Бесплатна Кутија За Ручек За Деца 4 Преграда Мало Дете Бенто Кутија Тритан Кутии За Ручек За Мали Деца Контејнер?

Аохеа Бенто Кутија За Ручек За Деца: БЕНТО Кутии БПА Бесплатна Кутија За Ручек За Деца 4 Преграда Мало Дете Бенто Кутија Тритан

DEN 2.00

Новак

Достапно за нарачка

Обезбедете урамнотежена исхрана во секое време. Тритан е без БПА и популарен во земји како САД, ЕУ, Јапонија, Канада и Кина. Бпа бесплатна кутија за ручек за деца : внатрешниот послужавник на кутијата за ручек бенто кутија за деца го прифаќа тритан увезен од Соединетите држави, абс школка, печат отпорен на истекување И пп табла. Големина : 18*14. Аохеа бенто кутија за деца е практичен придружник за училиште, излети, кампување и активности на отворено. Лесна и компактна : 610мл квадратна бенто кутија за деца со димензии 6,89 х 5,83 х 1,97 инчи, има само 400гр. Дизајн за заклучување погоден за деца, децата на возраст од градинка, исто така, можат добро да ја отворат мини бенто кутијата за деца и да се затворат. Можете да донесете различни видови храна за ручекот само во една кутија за ручек деца, поттикнете здрав и избалансиран оброк, содржината на поединечните разделувачи не се меша. Аохеа бенто кутија за деца е практичен придружник за училиште, излети, кампување и активности на отворено. Лесна и компактна : 610мл квадратна бенто кутија за деца со димензии 6,89 х 5,83 х 1,97 инчи, има само 400гр. Без штетни материи како бпа и пластификатори, тој е издржлив и може да се замрзне или загрее, да го заштити здравјето на вашето семејство. Кутија за ручек за деца бенто за дневен престој : кутија за ручек За сирена за училиште совршено поделена за апетит на дете на возраст од 3+ години. тоа е рамен, правоаголен дизајн значи дека можете лесно да ја лизнете кутијата за ручек за деца бенто во ранецот на детето заедно со нивните книги и домашни задачи, совршени за во движење, во расадник или на училиште. Обезбедете урамнотежена исхрана во секое време. Пп таблата и внатрешната фиока може да се отстранат, чувајте ја нечистотијата во кутијата бенто за детски ручеци никаде да се сокријат.во розовата кутија бенто. Погоден за овошје, бисквити, сосови, ориз, леб, јогурт, пире и крем итн. Можете да донесете различни видови храна за ручекот само во една кутија за ручек деца, поттикнете здрав и избалансиран оброк, содржината на поединечните разделувачи не се меша. Со нивните повеќе прегради, можете лесно да ги следите порциите храна за да се осигурате дека вашето дете ќе ја добие вистинската количина од дневните нутритивни потреби. Лесен за чистење и отворање : Симпатична внатрешна лента за бенто кутија е безбедна за микробранова печка и безбедна машина за миење садови за ваша погодност(ЗАБЕЛЕШКА : загрејте помалку од 3 минути, но предлогот за надворешна обвивка за миење раце). Капацитет : 610мл.во розовата кутија бенто. Кутија за ручек за деца бенто за дневен престој : кутија за ручек За сирена за училиште совршено поделена за апетит на дете на возраст од 3+ години. Дизајн за заклучување погоден за деца, децата на возраст од градинка, исто така, можат добро да ја отворат мини бенто кутијата за деца и да се затворат. Кутија за ручек за мали деца со истекување : мала бенто кутија за деца отстранливиот внатрешен послужавник е поделен на 4 оддели, секој запечатен независно со еден капак, може ефикасно да го спречи мирисот и да ви овозможи да ја јадете храната "оригинален вкус". Има добра отпорност на паѓање и отпорност на триење и не е лесен за деформација, пукање или абење. Правоаголниот дизајн значи дека лесно можете да ја лизнете кутијата за ручек за деца бенто во ранецот на детето заедно со нивните книги и домашни задачи, совршени за во движење, во расадник или на училиште. Кутија за ручек за мали деца со истекување : мала бенто кутија за деца отстранливиот внатрешен послужавник е поделен на 4 оддели, секој запечатен независно со еден капак, може ефикасно да го спречи мирисот и да ви овозможи да ја јадете храната "оригинален вкус".

Избор на клиент

Зојируши Г-Ѓа Бенто Нерѓосувачки Челик Вакуум Ручек Тегла, 28.5-Унца, Нерѓосувачки &засилувач; Г-Ѓа Бенто Нерѓосувачки Ручек Новак Попуст
Пица Парче Храна Двослојна Бенто Кутија За Ручек Со Прибор Поставен Сад За Ручек Вклучува 2 Контејнери Новак
Галакси Волк Смешно Сите Во Една Бенто Кутија Ручек Контејнер Со Лажица За Патување Работа Пикник Новак
Галакси Волк Смешно Сите Во Една Бенто Кутија Ручек Контејнер Со Лажица За Патување Работа Пикник

Пп Произведено во САД Или Увезено Материјал : оваа смешна двослојна бенто кутија е изработена од пп,робу

DEN 2.33
ygqzm преносен бенто кутија со отворена храна контејнер повеќе-мрежа за училишна канцеларија Новак
ygqzm преносен бенто кутија со отворена храна контејнер повеќе-мрежа за училишна канцеларија

Издржи температурен опсег : 40 ~ 230 степени Направено од силиконски материјал, оваа преносна бенто кутија

DEN 2311.68
Анеричко Знаме Бенто Кутија Двослоен Се-Во-Едно Редење Контејнер За Ручек Со Лажица За Пикник Работа Патување Новак
Дејзи Велосипед Двослојна Кутија За Ручек Бенто Со Прибор Поставен Сад За Ручек Вклучува 2 Контејнери Новак
Цреша цвета пченица материјал од бенто кутија за кутија за истекување на контејнери за деца и возрасни Новак
Мијамото Сангио Кутија За Ручек, Пакет Кутија За Ручек, Центар-А-Ручек, Л, Црн, 14,2 фл оз Новак
Мијамото Сангио Кутија За Ручек, Пакет Кутија За Ручек, Центар-А-Ручек, Л, Црн, 14,2 фл оз

Гаранцијата на производителот не може да се примени Синтетички НА МИЛЕНИЧИЊА и СТОМАЧНИ МУСКУЛИ Големи

DEN 0.33
Кутија за ручек со бел лак Бенто - Бела внатрешна лента Новак
Кутија за ручек со бел лак Бенто - Бела внатрешна лента

Димензија : 11,75 "x 9,5" x 2,25 "H Три парчиња : 6 фиоки за преграда, база и капак Убава лакирана пластична кутија з

DEN 1.33
киншо Пакет Од 2x Бенто Кутии За Ручек за Возрасни или Деца + 2x Мини Бенто Кутија, Мали Кутии За Ручек За Деца Новак