Надуена Рамнотежа На Секоја МИЛЈА Перница За Нишање За Сензорни Деца, Топки За Вежбање, Основни Вежби, Обука За Физикална Терапија, Прилагодлива Табла За Сите Возра

Надуена Рамнотежа На Секоја МИЛЈА Перница За Нишање За Сензорни Деца, Топки За Вежбање, Основни Вежби, Обука За Физикална Терапија,

DEN 399.84

Новак

Достапно за нарачка

УНИКАТНА ОВАЛНА форма : Во Споредба со другите перничиња за нишање на пазарот,уникатната перница ВО форма на ОВАЛНА МИЛЈА обезбедува поголема површина,што го прави посоодветно да ги ставите двете нозе на неа за вежби како тренинг за рамнотежа,сквотирање,туркање нагоре.Уникатната овална форма, исто така, совршено одговара на обликот на задникот како перница за седиште и останете на место како перница за грб. СПЕЦИЈАЛНА ПОВРШИНА НА ТОЧКА ЗА МАСАЖА : уникатните точки за масажа во форма на планина од едната страна НА СЕДИШТЕТО за перничиња со НИШАЊЕ НА СЕКОЈА МИЛЈА го зголемуваат триењето, обезбедуваат масажа со висок интензитет за задникот и стапалата, помагаат да се намалат напнатите мускули и да се подобри перцепцијата на телото. Помеката овална конвексна линија од другата страна обезбедува перформанси против лизгање за обука за стабилност/јадро/рамнотежа. ВАШИОТ НАЈДОБАР Канцелариски Придружник : ergономскиот дизајн на флексибилната перница за седење ви помага да ја ослободите болката во долниот дел на грбот/лумбалниот дел од седењето на вашата канцеларија/столче за биро долго време. Седењето на него исто така може да го подобри држењето на телото и да ви помогне да одржите одлична физичка форма. Со мала тежина и пренослива карактеристика што лесно можете да ја однесете во канцеларија, теретана, студио, училница, клиника итн. ГО ПОДОБРУВА ФОКУСОТ ЗА ДЕЦАТА : Совршена работа како детско мрдање за да обезбеди сензорен влез, подобрување на фокусот за активните деца во училницата на забавен начин. Ефектот на мрдање ги одржува децата да останат фокусирани и мирни долго време додека учат, читаат или на трпезариска маса. Особено погоден за деца со АДХД и АСН за да им помогне да ја апсорбираат својата енергија. БАЛАНСИРАЈТЕ ГО ДИСКОТ за ВАШАТА РУТИНА за ВЕЖБАЊЕ : Зголемете го предизвикот за вашата дневна рутина за вежбање како склекови, скокање, Пилатес, јога, танц, медитација. Ефективна помош при тренинг за рамнотежа, зајакнување на јадрото, физикална терапија, превенција од повреди, спортско уредување итн. Подебелиот дизајн ја прави подлогата за стабилност потрајна и побезбедна, поддржува до 440 килограми. Само земете еден со вас!.

Избор на клиент

Алинко WBN225 Облик Твистер Новак
Алинко WBN225 Облик Твистер

Големина : Дијаметар 10,0 х Дебелина 1,4 инчи (255 х 35 мм) Тежина : Прибл 23,2 мл (640 гр) Материјал : АБС, челик, ПП Ка

DEN 3.00
Спунер Одбори Про-Црна, 25.5 Л х 11.25 В Новак Попуст
Спунер Одбори Про-Црна, 25.5 Л х 11.25 В

Дизајнирани за почетници, децата почнувајќи од 3годишна возраст можат да симулираат вртења, пресврти, с�

DEN 802.40
35° Криви Рамнотежа Одбор Јога Одбор Сензорна Интеграција Обука Насмевка Клацкалка Паметен Одбор Новак
35° Криви Рамнотежа Одбор Јога Одбор Сензорна Интеграција Обука Насмевка Клацкалка Паметен Одбор

1 Една табла со повеќе функции, позабавна за придружба на здравиот раст на вашето бебе клацкалка / мал сл�

DEN 1.00