Втора Кожна Срцева Лента Портокалова х Бела / ЗА МЕДИА ПП Н-01Д/докомо ДНЦМПП-ПЦЦЛ-201-Ј175

Втора Кожна Срцева Лента Портокалова х Бела / ЗА МЕДИА ПП Н-01Д/докомо ДНЦМПП-ПЦЦЛ-201-Ј175

DEN 3.33

Новак

Достапно за нарачка

DNCMPP-PCCL-201-Y175. МЕДИА пп Н-01Д / докомо. DNCMPP-PCCL-201-Y175. МЕДИА пп Н-01Д / докомо. Едноставна графика со континуирана дијагонала На срцето Целото производство е рачно изработено Во Јапонија од квалификувани занаетчии. Одлична заштита за грбот И страните бидејќи секое парче е рачно изработено од занаетчии, може да потрае и до 3 недели пред да се испрати. Материјал : тело На Куќиштето/Третман Со Поликарбонат : мастило ЗА стврднување СО УВ, завршна обработка на горниот слој (без печатење на страна) не Е вклучен телефонот. Спецификациите може да се менуваат без претходна најава. ●Сликата е композитна слика (слика) и може да се разликува од вистинскиот производ.

Избор на клиент

Paiiige DCP04D-101-A009 Maneki Shisa / ЗА P-04D/docomo Ексклузивен Случај Новак
Paiiige DCP04D-101-A009 Maneki Shisa / ЗА P-04D/docomo Ексклузивен Случај

Број На Модел На производителот : DCP04 D101A009 Материјал : случај тело / поликарбонат Обработка : ув мастило з�

DEN 554.56
ПИНК / За XperiaTM SX SO-05D/docomo DSEXSX-PCCL-201-N004 Новак
ПИНК / За XperiaTM SX SO-05D/docomo DSEXSX-PCCL-201-N004

DSEXSXPCCL201N004 Xperia TM SX СО05 D / docomo DSEXSXPCCL201N004 Xperia TM SX СО05 D / docomo Xperia TM SX SO05 D / docomo штити од гребнатини!! Многу е лесно

DEN 599.84
ДА Мумија-Кун Грин / ЗА HTC J ISW13HT/auhtj13-PCCL-201-N085 Новак
ДА Мумија-Кун Грин / ЗА HTC J ISW13HT/auhtj13-PCCL-201-N085

Производител Број На Модел : AHTJ13PCCL201N085 Производител Број На Модел : AHTJ13PCCL201N085 Овој популарен случај HTC JISW1

DEN 604.96
ВТОР Панел За КОЖА граничен Пурпурен_ Жолт дизајн од РОТМ/ЗА МОТОРОЛА РАЗР М 201м/Софтбанк СМР201-ПЦЦЛ-202-Ј213 Новак
ПИНК / ЗА HTC EVO 3D ISW12HT/au AHTEV3-PCCL-201-N037 Новак
ПИНК / ЗА HTC EVO 3D ISW12HT/au AHTEV3-PCCL-201-N037

АХТЕВ3ПЦЦЛ201Н037 HTC EVO 3 D ISW12 HT / au ОД KDDI АХТЕВ3ПЦЦЛ201Н037 HTC EVO 3 D ISW12 HT / au ОД KDDI Заштитува HTC EVO 3 D ISW12 HT / au ОД KDDI од г

DEN 599.68
ДА Руж Жолта / За XperiaTM ACRO SO-02C/docomo DSEXCR-PCCL-201-N016 Новак
ДА Руж Жолта / За XperiaTM ACRO SO-02C/docomo DSEXCR-PCCL-201-N016

DSEXCRPCCL201N016 Xperia TM acro SO02 C / docomo DSEXCRPCCL201N016 Xperia TM acro SO02 C / docomo Xperia TM ACRO SO02 C / docomo штити од гребнатини!! Многу е лесн

DEN 0.33
Втора Кожа Батик Портокал / ЗА Ф-12Ц/докомо ДФЈ12Ц-ПЦЦЛ-299-И287 Новак
Втора Кожа Батик Портокал / ЗА Ф-12Ц/докомо ДФЈ12Ц-ПЦЦЛ-299-И287

Материјал : случај тело / поликарбонат Обработка : увмастило за лекување, завршна обработка на горниот с�

DEN 604.96
Втора Кожа Електро Облак Смарагд / ЗА Ф-12Ц/докомо ДФЈ12Ц-ПЦЦЛ-201-Ј195 Новак
Втора Кожа Електро Облак Смарагд / ЗА Ф-12Ц/докомо ДФЈ12Ц-ПЦЦЛ-201-Ј195

Производител Број На Модел : DFJ12 CPCCL201Y195 Молња На облаци Fancy Coloring F12 C / docomo Случај Материјал : Случај тело / П

DEN 604.96
Втора Кожа Mhak Растојание Црна x Сина / За ПОТОК X GL07S/ЕМОБИЛ EHWGL7-PCCL-298-Y368 Новак
Втора Кожа Mhak Растојание Црна x Сина / За ПОТОК X GL07S/ЕМОБИЛ EHWGL7-PCCL-298-Y368

Ракување : Огромно Бр Ова е случај на паметен телефон од популарниот бренд "ВТОРА КОЖА" Материјал : случа�

DEN 3.00
Втор Тартан За Кожа Проверете Црвено / За Оптимус Г ЛГЛ21/ау АЛГЛ21-ТПЦЛ-799-Ј228 Новак
Втор Тартан За Кожа Проверете Црвено / За Оптимус Г ЛГЛ21/ау АЛГЛ21-ТПЦЛ-799-Ј228

Материјал : тело На Куќиштето / ТПУ (мека кутија) Третман : ув излечиво мастило (страните се млечно бели (п�

DEN 604.96
Втора КОЖА ШЕОНЕ СКИТНИК Зулу ЗА МЕДИАС Х Н-07Д / докомо ДНЦН7Д-АБВХ-193-К553 Новак
Втора КОЖА ШЕОНЕ СКИТНИК Зулу ЗА МЕДИАС Х Н-07Д / докомо ДНЦН7Д-АБВХ-193-К553

Овој случај на паметни телефони е популарен бренд "ВТОРА КОЖА" со огромен број компатибилни модели и диз

DEN 2.33
ЕСНО Очила За Сонце Мулти / За Стрелки f-07D/docomo DFJF7D-PCCL-201-N026 Новак
ЕСНО Очила За Сонце Мулти / За Стрелки f-07D/docomo DFJF7D-PCCL-201-N026

Гаранцијата на производителот не може да се примени DFJF7 DPCCL201N026 Стрелките f07 D / docomo DFJF7 DPCCL201N026 Стрелките f

DEN 602.24
Втор Дизајн На Обичен Леопард На Кожата од РОТМ/ЗА МЕДИАС Х Н-04Е/докомо ДНЦ04Е-ПЦЦЛ-202-Ј388 Новак
Втор Дизајн На Обичен Леопард На Кожата од РОТМ/ЗА МЕДИАС Х Н-04Е/докомо ДНЦ04Е-ПЦЦЛ-202-Ј388

Ракување : Огромно Бр Ова е случај на паметен телефон од популарниот бренд "ВТОРА КОЖА" Материјал : случа�

DEN 672.48
Втор Гниење На Кожата Леопард Бел Дизајн со РОТМ/За Оптимус Г ЛГЛ21/ау АЛГЛ21-ПЦЦЛ-202-Ј392 Новак
Втор Гниење На Кожата Леопард Бел Дизајн со РОТМ/За Оптимус Г ЛГЛ21/ау АЛГЛ21-ПЦЦЛ-202-Ј392

Овој случај на паметни телефони е популарен бренд "ВТОРА КОЖА" со огромен број компатибилни модели и диз

DEN 2.00
Casemarket SoftBank Lumix Телефон Поликарбонат Јасно Тешко Случај [ Точка Шема Микро-Црна &засилувач; Розова ] Новак
Casemarket SoftBank Lumix Телефон Поликарбонат Јасно Тешко Случај [ Точка Шема Микро-Црна &засилувач; Розова ]

Усвојува проѕирна тврда заштитна футрола (заден / специјален мат принт, странична / јасна спецификација)

DEN 597.76
ВТОРА КОЖА Вакаба Гочаго-Чан Дел 8 / За Xperia AX SO-01E/docomo DSO01E-ABWH-193-K545 Новак
ВТОРА КОЖА Вакаба Гочаго-Чан Дел 8 / За Xperia AX SO-01E/docomo DSO01E-ABWH-193-K545

Ракување : Огромно Бр Ова е случај на паметен телефон од популарниот бренд "ВТОРА КОЖА"...

DEN 3.33
Втор Монограм На Черепот На Кожата Урбан Маскирен Дизајн од РОТМ/ЗА МЕДИА Х Н-04Е/докомо ДНЦ04Е-ПЦЦЛ-202-Ј083 Новак
Втор Монограм На Черепот На Кожата Урбан Маскирен Дизајн од РОТМ/ЗА МЕДИА Х Н-04Е/докомо ДНЦ04Е-ПЦЦЛ-202-Ј083

Материјал : случај тело / поликарбонат Обработка : увмастило за лекување, завршна обработка на горниот с�

DEN 672.48
ВТОРА КОЖА МХАК СОНЦЕ Бела х Црвена / ЗА МЕДИУМИ Ч 101н/Софтбанк СНЦМЧ-ПЦЦЛ-298-Ј378 Новак
ВТОРА КОЖА МХАК СОНЦЕ Бела х Црвена / ЗА МЕДИУМИ Ч 101н/Софтбанк СНЦМЧ-ПЦЦЛ-298-Ј378

Ракување : Огромно Бр Ова е случај на паметен телефон од популарниот бренд "ВТОРА КОЖА" Материјал : тело Н

DEN 678.40
ДА Блок Проверете Бело / За Едноставен Паметен Телефон 204SH/Shoftbank SSH204-PCCL-201-N109 Новак
ДА Блок Проверете Бело / За Едноставен Паметен Телефон 204SH/Shoftbank SSH204-PCCL-201-N109

Ракување : Огромно Бр Ова е футрола за паметни телефони од популарната марка "ЕСНО" Материјал : случај те�

DEN 604.96