Замисли го броеше вкрстениот комплет за бод 10 x8.5 -ир.

Замисли го броеше вкрстениот комплет за бод 10 x8.5 -ир.

DEN 0.33

Новак

Достапно за нарачка

Уникатни, квалитетни модели кои се засноваат на уметнички дела од еден вид!. Овој пакет содржи 14 брои бела ткаенина, конец, една игла, една страница за распоред и лесни за следење на упатствата. Дизајн : Ајде да прегрнеме наставник. Завршена големина : 10x8,5 инчи. Направено во САД. Уникатни, квалитетни модели кои се засноваат на уметнички дела од еден вид!. Овој пакет содржи 14 брои бела ткаенина, конец, една игла, една страница за распоред и лесни за следење на упатствата. Дизајн : Ајде да прегрнеме наставник. Завршена големина : 10x8,5 инчи. Направено во САД. Уникатни, квалитетни модели кои се засноваат на уметнички дела од еден вид! Овој пакет содржи 14 брои бела ткаенина, конец, една игла, една страница за распоред и лесни за следење на упатствата. Дизајн : Ајде да прегрнеме наставник. Завршена големина : 10x8,5 инчи. Направи јас.

Избор на клиент

MP Studia - Sonorous Robin - Counted Cross Stitch комплет 5.5 x 7,5 27 брои Линда 23 бои серија Акварел А -029 Новак
MP Studia - Sonorous Robin - Counted Cross Stitch комплет 5.5 x 7,5 27 брои Линда 23 бои серија Акварел А -029

23 бои Теми : Floss DMC Завршена големина : 1418 см (5,5 "x 7,5") Рамката не е вклучена Ткаенина : Линда 27 КТ Брошура : Та

DEN 1.00
Комплет за летни букети за вкрстено бод, везови со рака Новак
Комплет за летни букети за вкрстено бод, везови со рака

Букети Диви цвеќиња Растенија и цвеќиња Букети Диви цвеќиња Растенија и цвеќиња Летниот букет DIY крст н�

DEN 3.00
RTO Baltic ou Cross Stitch, Fireweed Blooms Новак
RTO Baltic ou Cross Stitch, Fireweed Blooms

Овој комплет ќе ви овозможи да создадете прекрасен дизајн што ќе направи одлична декорација за секоја п

DEN 533.76
RTO го брои комплетот за вкрстено бод - донесувам среќа - 15,5 x 21 см Новак
RTO го брои комплетот за вкрстено бод - донесувам среќа - 15,5 x 21 см

Број на производителот : M914 Број на производителот : M914 РТО преброени вкрстени бод комплет мачки Донесув

DEN 2.00
Ланарт пребројуваше вкрстено бод, разнобојно, разнобојно Новак
Ланарт пребројуваше вкрстено бод, разнобојно, разнобојно

Занаетчиски материјали Занаетчиски материјали Ланарт е производител на висококвалитетен преброен кро

DEN 0.33
Меморија на Рим, памук преброен вкрстен бод, бод од 160х215, 26х35см, 14 збирски комплет за вкрстени бод Новак
Меморија на Рим, памук преброен вкрстен бод, бод од 160х215, 26х35см, 14 збирски комплет за вкрстени бод

Вклучен пакет : памучна нишка, игли, графикони, ткаенина Аида, упатства 100% памук, 100% памучна ткаенина Аид�

DEN 1.00
Дизајн работи занаети Јанлин сметаше комплет за вкрстено бод, був Новак Попуст
Дизајн работи занаети Јанлин сметаше комплет за вкрстено бод, був

Комплетот вклучува : 100% памучна ткаенина Аида (11 брои), 100% памучен вез, ковче за вез, 8 "упатства за везови,

DEN 173.76
DMC Stitch KIT 6 дијаметар-слон Новак
DMC Stitch KIT 6 дијаметар-слон

3357995015012 Стилски, трендовски дизајни за универзална привлечност! Комплети погодни за почетници Овој пак�

DEN 3.33
Те навои на темите се броеше комплет за вкрстено бод - ох елка Новак
Те навои на темите се броеше комплет за вкрстено бод - ох елка

16 брои Звеигарт Аида Пред сортирани заробени памук Метални и искра игла, дијаграм на бод и упатства 16 бр�

DEN 0.67
Крст бод, планина, река, водопад, стил на мастило, кинески стил, C0236 Новак
Крст бод, планина, река, водопад, стил на мастило, кинески стил, C0236

Завршена големина : 200 см од 90 см , Сите бои што ги отпечативме на ткаенината се изработени од природни р�

DEN 591.84
Комплет за бод со DMC 6 зима со дијаметар Новак
Комплет за бод со DMC 6 зима со дијаметар

3357995015135 Стилски, трендовски дизајни за универзална привлечност! Комплети погодни за почетници Овој пак�

DEN 3.00
089 на Марусија Линднер 089 броеше образец за крст Новак
089 на Марусија Линднер 089 броеше образец за крст

Број на производителот : 089 Број на производителот : 089 Шаблон за вкрстено бод на Линднер „Синиот час“, 089

DEN 808.00
Xiu занаети брои комплет за вкрстено бод - добри другари | 2032304 | 24 '' x 30 '' Ориентален уметник за сликарство - Ксинг Новак
Cross Stitch Kits 'Star Wars' - Поставете обележувачи за вез од 7 -во -1 - DIY со обрасци Новак
Cross Stitch Kits 'Star Wars' - Поставете обележувачи за вез од 7 -во -1 - DIY со обрасци

✴ Секој комплет за вкрстени бод на „Војна на Starвездите“ вклучува сè за да се создаде готов вез : шема, в�

DEN 0.67
Холандски браќа за бод - Комплет за вкрстено бод - DSB015 - Три мачки - Црна Аида - 10,2 x 7,1 инчи - DIY за возрасни Новак
Холандски браќа за бод - Комплет за вкрстено бод - DSB015 - Три мачки - Црна Аида - 10,2 x 7,1 инчи - DIY за возрасни

Овој нов три мачки броеше комплет за вкрстено бод од холандски браќа Стич се појавува на црна Аида со бр�

DEN 479.84
Pegasus Originals Pekingese броеше табела за вкрстени бод Новак
Pegasus Originals Pekingese броеше табела за вкрстени бод

Студија на главата на Пекингес, Факултативна пагода во позадина Зашиена големина на 14 броење ткаенина (�

DEN 143.84
Вервако ја брои мечката за вкрстена бод со ќебе PN-0011901 Новак
Вервако ја брои мечката за вкрстена бод со ќебе PN-0011901

Преброен комплет за вкрстено бод 8 "x 8,8" со табела Везена ткаенина : 100% памук, предиво : 100% памук 18 брои / во,

DEN 391.04
Kindубезен снежен човек броеше комплет за вкрстено бод од орорафик Новак
Kindубезен снежен човек броеше комплет за вкрстено бод од орорафик

Комплет за вкрстено бод (полн со конец / конец, ткаенина, упатства и шема и гаранција) Голем комплет за вк�

DEN 0.67
Санки во кабината на Риолис се броише вкрстено бод комплет-6 x6 14 брои Новак
Санки во кабината на Риолис се броише вкрстено бод комплет-6 x6 14 брои

Направете го вашиот Божиќ Среќен со празнична вињета нагласена со пенливи мониста Направете го вашиот �

DEN 159.84
Apple Harvest Beaded Counted Cross Stitch Kit Mill Mill Hill 2022 есенска жетва MH182226 Новак
Apple Harvest Beaded Counted Cross Stitch Kit Mill Mill Hill 2022 есенска жетва MH182226

Комплетот за жетви на Apple ги вклучува сите мониста на Мил Хил стакло, богатство (и) Мил Хил, Мил Хил 14, перф

DEN 1.33
Вервако лабрадори на Аида го броише вкрстениот бод комплет-13.2 x9.2 14 броење Новак
Вервако лабрадори на Аида го броише вкрстениот бод комплет-13.2 x9.2 14 броење

Комплет за вкрстени бод 14 брои Приближна готова големина : 33 x 23cm или 13,2 x 9.2in Комплет за вкрстени бод 14 бро

DEN 1.00
Норвешки костуми Bellpull - Комплет за вкрстени бод Новак
Норвешки костуми Bellpull - Комплет за вкрстени бод

7¼ "x 51¼" (18,5 см x 49cm) .Кит содржи табела и упатства, игла, 25 броење античка ткаенина од бела постелнина и пре�

DEN 1156.48
Тобин нагоре и настрана, 11 x 14 '' Преброен комплет за вкрстено бод, мулти Новак
Тобин нагоре и настрана, 11 x 14 '' Преброен комплет за вкрстено бод, мулти

14 брои бела ткаенина Аида 100процентно претходно сортиран памучен вез Игла и целосно илустрирани упатст�

DEN 302.56
Ѓердан ѓердан Kawaii Stich Stich Silver Silver Pendant Stich накит подарок за девојки жени stichубовник Новак
Ѓердан ѓердан Kawaii Stich Stich Silver Silver Pendant Stich накит подарок за девојки жени stichубовник

Стич накит ѓерданот е дизајниран во симпатичен дизајн на карактер, ќе ве направи лесно да се фокусирате

DEN 219.04
Теа Гувернер - Комплет за вкрстено бод - Истанбул - Аида - 18 броење - за возрасни - 479а Новак
Теа Гувернер - Комплет за вкрстено бод - Истанбул - Аида - 18 броење - за возрасни - 479а

Дизајн : Дизајните на пејзажот се белег на колекцијата за крст на бод на Thea Gouverneur Оваа разнобојна пребро�

DEN 1.00
Димензии се броеше комплет за вкрстено бод - Записи за раѓање Бебе блокови Новак
Димензии се броеше комплет за вкрстено бод - Записи за раѓање Бебе блокови

73049 088677730499 Сосема нова ставка / неотворено производ Димензии Бебе блокира записник за раѓање се брои вк

DEN 0.67
Комплет за вкрстена бајка за зимска елф “со постелнина Новак
Комплет за вкрстена бајка за зимска елф “со постелнина

Counted Cross Stitch Kit with Chart, Embroidery Fabric : 100% linen, Yarn : 100% cotton DMC, Linen 12 threads (6 stitches) / cm 30 count, Yarn organizer, Instruction in eight languages, Lar

DEN 0.67