Колекција Д'Арт Крос Стич Перница за перници: Кинг Леон

Колекција Д'Арт Крос Стич Перница за перници: Кинг Леон

DEN 702.08

Новак

Достапно за нарачка

Stramin, 20 вкрстени бочка на 10 см. Големина на платно 45х50 см. Комплетот вклучува : 1. висококвалитетно акрилно предиво, 2. предниот лист со упатства на 10 јазици, 3. Страмин-Канвас, 4. Игла, 5. Пластична кеса. Теми : 100% акрилик. Stramin, 20 вкрстени бочка на 10 см. Големина на платно 45х50 см. Комплетот вклучува : 1. висококвалитетно акрилно предиво, 2. предниот лист со упатства на 10 јазици, 3. Страмин-Канвас, 4. Игла, 5. Пластична кеса. Теми : 100% акрилик. 5180 комплет за перница - кралот Леон.

Избор на клиент

Дизајн работи занаети Јанлин сметаше комплет за вкрстено бод, був Новак Попуст
Дизајн работи занаети Јанлин сметаше комплет за вкрстено бод, був

Комплетот вклучува : 100% памучна ткаенина Аида (11 брои), 100% памучен вез, ковче за вез, 8 "упатства за везови,

DEN 173.76
Преброен комплет за бод на коси - Блумски билки. 4 x7 m777 од РТО. Новак
Преброен комплет за бод на коси - Блумски билки. 4 x7 m777 од РТО.

Направено во Естонија на 100% памучно платно од пенелопе, белобеж белобеж Димензии : 4 "x7" (10x17cm) Платно : Аид�

DEN 3.33
Apple Harvest Beaded Counted Cross Stitch Kit Mill Mill Hill 2022 есенска жетва MH182226 Новак
Apple Harvest Beaded Counted Cross Stitch Kit Mill Mill Hill 2022 есенска жетва MH182226

Комплетот за жетви на Apple ги вклучува сите мониста на Мил Хил стакло, богатство (и) Мил Хил, Мил Хил 14, перф

DEN 1.33
089 на Марусија Линднер 089 броеше образец за крст Новак
089 на Марусија Линднер 089 броеше образец за крст

Број на производителот : 089 Број на производителот : 089 Шаблон за вкрстено бод на Линднер „Синиот час“, 089

DEN 808.00
Златна пчела Добредојдовте преброени вкрстени бод комплет w/рамка Новак
Златна пчела Добредојдовте преброени вкрстени бод комплет w/рамка

Преброен вкрстен бод Доаѓа со пластична рамка во боја од 7 инчи од 5 инчи Произведено во 1988 година Направ�

DEN 1.33
Димензии на був мини раѓањето на раѓањето, броеше комплет за вкрстено бод, 7 ”x 5” Новак Попуст
Димензии на був мини раѓањето на раѓањето, броеше комплет за вкрстено бод, 7 ”x 5”

Комплет за евиденција за раѓање на був, вклучува (1) сет од 100% навои за бод со памук крст, (1) 14 броење светл�

DEN 141.44
Комплет за луди крстовички бод на Јанлин, 9 x12 14 броење Новак
Комплет за луди крстовички бод на Јанлин, 9 x12 14 броење

Направени во Соединетите држави Должина на пакетот : 0,3 " Ширина на пакетот : 9.0" Висина на пакетот : 12,25 "...

DEN 3.33
Xiu занаети брои комплет за вкрстено бод - добри другари | 2032304 | 24 '' x 30 '' Ориентален уметник за сликарство - Ксинг Новак
Санки во кабината на Риолис се броише вкрстено бод комплет-6 x6 14 брои Новак
Санки во кабината на Риолис се броише вкрстено бод комплет-6 x6 14 брои

Направете го вашиот Божиќ Среќен со празнична вињета нагласена со пенливи мониста Направете го вашиот �

DEN 159.84
Accolade, The Knight Time, 14 пребројување, памук преброени комплети за вкрстени бод, египетски памучен конец, преброен Новак
Комплет за вкрстена бајка за зимска елф “со постелнина Новак
Комплет за вкрстена бајка за зимска елф “со постелнина

Counted Cross Stitch Kit with Chart, Embroidery Fabric : 100% linen, Yarn : 100% cotton DMC, Linen 12 threads (6 stitches) / cm 30 count, Yarn organizer, Instruction in eight languages, Lar

DEN 0.67
RTO го брои комплетот за вкрстено бод - донесувам среќа - 15,5 x 21 см Новак
RTO го брои комплетот за вкрстено бод - донесувам среќа - 15,5 x 21 см

Број на производителот : M914 Број на производителот : M914 РТО преброени вкрстени бод комплет мачки Донесув

DEN 2.00
Комплет за летни букети за вкрстено бод, везови со рака Новак
Комплет за летни букети за вкрстено бод, везови со рака

Букети Диви цвеќиња Растенија и цвеќиња Букети Диви цвеќиња Растенија и цвеќиња Летниот букет DIY крст н�

DEN 3.00
Димензии „Платни лудини“ птици се броеја комплет за вкрстено бод, 18 брои слонова коска Аида, 10 '' x 14 '' Новак
Димензии „Платни лудини“ птици се броеја комплет за вкрстено бод, 18 брои слонова коска Аида, 10 '' x 14 ''

Напредниот комплет за вкрстено бод вклучува 18 брои од слонова коска Аида, придржана памучна нишка, игла

DEN 3.33
Норвешки костуми Bellpull - Комплет за вкрстени бод Новак
Норвешки костуми Bellpull - Комплет за вкрстени бод

7¼ "x 51¼" (18,5 см x 49cm) .Кит содржи табела и упатства, игла, 25 броење античка ткаенина од бела постелнина и пре�

DEN 1156.48
Те навои на темите се броеше комплет за вкрстено бод - ох елка Новак
Те навои на темите се броеше комплет за вкрстено бод - ох елка

16 брои Звеигарт Аида Пред сортирани заробени памук Метални и искра игла, дијаграм на бод и упатства 16 бр�

DEN 0.67
Замисли го броеше вкрстениот комплет за бод 10 x8.5 -ир. Новак
Замисли го броеше вкрстениот комплет за бод 10 x8.5 -ир.

Уникатни, квалитетни модели кои се засноваат на уметнички дела од еден вид! Овој пакет содржи 14 брои бел�

DEN 0.33
Плаки за вратата на Johnон Хинде - сите starвезди, една големина Новак
Плаки за вратата на Johnон Хинде - сите starвезди, една големина

Погоден вклучен и исклучен прекинувач Дополнително копче за bellвонче на вратата што се поттикнува кога �

DEN 349.12
Теа Гувернер - Комплет за вкрстено бод - Истанбул - Аида - 18 броење - за возрасни - 479а Новак
Теа Гувернер - Комплет за вкрстено бод - Истанбул - Аида - 18 броење - за возрасни - 479а

Дизајн : Дизајните на пејзажот се белег на колекцијата за крст на бод на Thea Gouverneur Оваа разнобојна пребро�

DEN 1.00
Kindубезен снежен човек броеше комплет за вкрстено бод од орорафик Новак
Kindубезен снежен човек броеше комплет за вкрстено бод од орорафик

Комплет за вкрстено бод (полн со конец / конец, ткаенина, упатства и шема и гаранција) Голем комплет за вк�

DEN 0.67