Бубачки Запер На Отворено, Запер За Комарци За Летање За Надворешни Простории, Убиец На Комарци За Дома, Двор, Двор, Црн

Бубачки Запер На Отворено, Запер За Комарци За Летање За Надворешни Простории, Убиец На Комарци За Дома, Двор, Двор, Црн

DEN 2.33

Новак

Достапно за нарачка

Бубачката запер доаѓа СО сијалица ОД 15 W емитува сина виолетова светлина за да привлече бубачки, штом ќе влезат бубачки, таа веднаш ќе биде убиена од електричната мрежа 4200v, која може ефикасно да ги елиминира комарците, молците, бубачките, мувите итн. Комарецот запер е регистриран ВО ЕПА за физички убивање комарци на безбеден и ефикасен начин. Доаѓа со школка ЗА СТОМАЧНИ МУСКУЛИ, што може да спречи вашето семејство и миленичиња да контактираат со високонапонската електрична мрежа. Бубачки запер на отворено, комарците го контролираат опсегот до 1.500 квадратни метри. фт и е погоден за употреба во дворови, градини, двор, фарми итн. Убиецот на комарци има висечки прстен на врвот, кој може да се закачи на куки, гранки и тремови. Лесно и удобно. Летај запер има послужавник на дното, со прицврстена четка за чистење на остатоците од инсекти. Ве молиме исклучете го приклучокот пред чистење. Свртете спротивно од стрелките на часовникот и извадете ја фиоката. Свртете во насока на стрелките на часовникот за да ја заклучите фиоката. Абс огноотпорен материјал дизајн, така што ќе може да биде повеќе на леснотија во отворено го користат. Секоја мрежа е распоредена на растојание од 0,31 инчи за да ги заштити вашите деца и миленичиња од штета. Бубачката запер го прифаќа физичкиот начин за убивање на комарецот, Без мириси, нетоксични, а операцијата е едноставна. проблемот со летечкиот инсект што се среќава се решава веднаш по вклучувањето. без разлика дали е внатрешен или надворешен, нема проблем. 1. Поставете го заперот за бубачки помеѓу изворот на инсектите и областа што е заштитена. 2. Чувајте го осветлувањето исклучено и користете уред пред спиење, или ставете ја бубачката заперин темно место за најдобро заробување на инсектите. 3. Ве молиме редовно чистете ја електричната мрежа и фиоката за собирање бубачки. Бубачки запер*1. Четка за чистење*1. Користете прирачник*1.

Избор на клиент