Lshacn Кинески јиксинг Зиша Клеј чај од чај Гонгфу постави виолетова глина чајник xishan yu направи зелена кал дежонг поезија 320ml

Lshacn Кинески јиксинг Зиша Клеј чај од чај Гонгфу постави виолетова глина чајник xishan yu направи зелена кал дежонг поезија

DEN 1372.80

Новак

Достапно за нарачка

Име : тенџере на Дежонг. Големина : Висина : 9см, должина : 16см. Капацитет : 320мл. Материјал : Зелена кал. Означи : xishan yu направи. Име : тенџере на Дежонг. Големина : Висина : 9см, должина : 16см. Капацитет : 320мл. Материјал : Зелена кал. Означи : xishan yu направи. Purple Clay Pot е уникатен рачно изработен занаетчиски занаетчиство во Кина. Неговото производство започна во периодот hengенгде на династијата Минг, користејќи виолетова глина како суровина. Неговото потекло е во градот Дингшу, Јиксинг, iangиангсу. Од владеењето на hengенгде на императорот Вузонг од династијата Минг, виолетова глина се користи за правење садови, а се појавија многу познати мајстори. Во текот на изминатите 500 години, висококвалитетните производи постојано се пренесуваат. Се вели дека основачот на Purple Clay Pot беше пролетниот фестивал на династијата Минг во Кина. Од тенџерето со жолчно дрво и шест садови со тавани со ливчиња, кои беа користени за пролетни придонеси за време на периодот iaијанг на династијата Минг, до креативниот дизајн од страна на Jiи Ханшенг и производството на Као Анксинг. Кинескиот змеј чајник, пурпурна глина мандаринска чајничка чајник што може да подготви два вида чај во исто време, а францускиот чајник за млеко направено од будистичкиот виолетова глинест уметник Јан Јуан, секој чајник има уникатно занаетчиство и посветува големо внимание на благодарноста на чајникот. Поради комбинацијата на уметност и практичност, Purple Clay Pot е навистина скапоцено и незаборавно. Придобивките од употребата на виолетова глинеста садови за приготвување на чај и културната атмосфера на чајот Зен слепо додаваат на благородниот и елегантен шарм на пурпурни садови од глина.

Избор на клиент

Лондон керамика чајник со инфузер, керамика, рачно насликан унија Jackек ограничено издание, 2 чаша Новак
Лондон керамика чајник со инфузер, керамика, рачно насликан унија Jackек ограничено издание, 2 чаша

Чајот приготвуван во чајник за инфузија е незафатен кога станува збор за вкус и рафинирање, затоа ужива�

DEN 1.33
XDCHLK Нерѓосувачки Челик Истурете Чај Кафе Тенџере Гуска Капе Чајник Удобен Канцелариски Чајник Новак
XDCHLK Нерѓосувачки Челик Истурете Чај Кафе Тенџере Гуска Капе Чајник Удобен Канцелариски Чајник

Изработени од нерѓосувачки челик за храна за долг живот Тесниот излив ви овозможува да направите кафе к

DEN 2.33
Mulhue чајник кинески јксирање Оригинален црн песок Хајџинша чај Bianxishi садови Новак
Mulhue чајник кинески јксирање Оригинален црн песок Хајџинша чај Bianxishi садови

Садови Bianxishi : yixing heijinsha оригинален, филтер за топка и песок е елегантен природен Големина : 4,922,36 во; Капац

DEN 431.84
CZDYUF 3.5L облик на чајник со чајник со чајник со вриење на чајник од не'рѓосувачки челик Новак
CZDYUF 3.5L облик на чајник со чајник со чајник со вриење на чајник од не'рѓосувачки челик

1 Материјал : Котел од не'рѓосувачки челик, 3,5 L варен еднаш, може да ги задоволи потребите на целото семеј�

DEN 13036.80
Korin Sansui со покритие за покривање на чајници Hasami Ware Јапонска керамика. Новак
Korin Sansui со покритие за покривање на чајници Hasami Ware Јапонска керамика.

Надоместокот за испорака е вклучена во САД и може од Јапонија Обично се потребни 714 дена за испорака...

DEN 1110.40
Царски / Ломоносов Порцелан Подготовка Чајник Традиционални Мотиви Новак
Царски / Ломоносов Порцелан Подготовка Чајник Традиционални Мотиви

Произведено Во : Русија Направено од : Империјална Фабрика за Порцелан Материјал : Златен Лист, Порцелан

DEN 2.00
Луози месинг чајник занает минијатурен чајник декор рачен чајник украси микро сцена украси Новак
Луози месинг чајник занает минијатурен чајник декор рачен чајник украси микро сцена украси

Можете да го ставите во вашиот дом или канцеларија Може да се користи како декорација за ресторани и про

DEN 2.33
Арита-Јусаи 0,65liter сет од 2 чајници ikiики јапонски оригинален порцелан Новак
Арита-Јусаи 0,65liter сет од 2 чајници ikiики јапонски оригинален порцелан

Сет од 2 чајници Користење за јапонски чај Капацит е 0,65liter.Кога сакате друг чајник, можете да се пробиетеW

DEN 716.80
Lkyboa бакарен чајник, метален чајник со густ дизајн со рака, чајник со рачка, кревање зрак Новак
Lkyboa бакарен чајник, метален чајник со густ дизајн со рака, чајник со рачка, кревање зрак

Димензии : 21,5х17,5 см Бакарот има бактерициден ефект и е корисен за човечкото тело Бакарната тава ќе се ра�

DEN 1.00
Корпорација Цукито Корпорејшн тенок тенџере, 0,4 гал, камила Новак
Корпорација Цукито Корпорејшн тенок тенџере, 0,4 гал, камила

Големина : (дијаметар x d) 8,7 x 4,3 x 7,5 инчи (220 x 110 x 190 mm) Капацитет : 47,2 fl Oz (1.200 ml) Материјал : емајл...

DEN 1.00
Bredemeijer xilin чајник, црвена, 1,25 литар Новак
Bredemeijer xilin чајник, црвена, 1,25 литар

Висококвалитетно леано железо Студирана структура / црвена боја емајлиран ентериер Рачката и зафатот н

DEN 1.33
Модерен чајник со чајници 750mlheat Отпорен стакло чајник во затворен канцеларија Пуер кафе чај со чајници со центри Новак