Керамички чајник за здравствени услуги на Новика, зелена, 23 мл, желка на Мајка Море '

Керамички чајник за здравствени услуги на Новика, зелена, 23 мл, желка на Мајка Море '

DEN 1087.84

Новак

Достапно за нарачка

Големина : 7,75 "H X 6" W X 4.9 "D. Автентично : Оригинален производ за трговија со фер Ноница во соработка со National Geographic. Сертифициран : Доаѓа со официјална картичка за приказни на Новика, кој се потврдува квалитет и автентичност. Исклучителен занаетчиски квалитет од Путу Ока Махендра. Информации за производот : Керамика, рачка со ратан. Новика, во соработка со National Geographic, работи заедно со талентирани занаетчиски дизајнери ширум светот за да произведат зачудувачки, богатства за чување. Нашата мантра е да шириме глобална среќа, па затоа бидете сигурни - ќе направиме сè што ние Можеби може да се осигура дека сте среќен клиент. За оваа ставка : Море желка патува низ океанот, носејќи го своето изведување на грбот во овој настојувачки дизајн. Путу Ока Махендра го заработува керамичкиот чајник со рака со елегантна рачка на ратан. - микробранова печка. Безбедно - машина за миење садови - бесплатно од олово и токсини за нашиот уметник : Балинески занаетчија Путу Ока Махендра го наследи своето керамичко наследство од неговата мајка, го направи Тантри, кој пионер на керамичката уметност во 1980 година. На почетокот, таа го презеде целиот дизајн и процедура за занаетчиство од самата , и разви репутација за убав дизајн и висок квалитет. Во 1990 година, кога Тантри почина, Ока Махендра ја презеде својата работа и на крајот отвори изложбен салон во нејзината меморија. Наградуваниот дизајнер наоѓа инспирација во бујната флора и фауна на Бали.

Избор на клиент

чајник чајник постави домашна дневна соба трпезарија вила шарена извоз стакло чаша сет комплетен чајник Новак
Mulhue чајник кинески јксирање Оригинален црн песок Хајџинша чај Bianxishi садови Новак
Mulhue чајник кинески јксирање Оригинален црн песок Хајџинша чај Bianxishi садови

Садови Bianxishi : yixing heijinsha оригинален, филтер за топка и песок е елегантен природен Големина : 4,922,36 во; Капац

DEN 431.84
Арита-Јусаи 0,65liter сет од 2 чајници ikiики јапонски оригинален порцелан Новак
Арита-Јусаи 0,65liter сет од 2 чајници ikiики јапонски оригинален порцелан

Сет од 2 чајници Користење за јапонски чај Капацит е 0,65liter.Кога сакате друг чајник, можете да се пробиетеW

DEN 716.80
Mmllzel Creative Travel Protable чајник за автомобили Opend Outdoor Tea Pot Gaiwan Постави пријател за подароци за пријателство Новак
Mmllzel Creative Travel Protable чајник за автомобили Opend Outdoor Tea Pot Gaiwan Постави пријател за подароци за пријателство

Чајот може да се подготви / сет на чај / лесен за употреба Так за чај : Добро запечатување, антиОДОР и мири�

DEN 0.67
Корпорација Цукито Корпорејшн тенок тенџере, 0,4 гал, камила Новак
Корпорација Цукито Корпорејшн тенок тенџере, 0,4 гал, камила

Големина : (дијаметар x d) 8,7 x 4,3 x 7,5 инчи (220 x 110 x 190 mm) Капацитет : 47,2 fl Oz (1.200 ml) Материјал : емајл...

DEN 1.00