КУТДИК СВЕТСКИ ПАТ РАБОТИ ЧАЈ КЕРАМИЧКИ чајник Кунг Фу чај чај чај сет дневна соба декорација чајник за чад

КУТДИК СВЕТСКИ ПАТ РАБОТИ ЧАЈ КЕРАМИЧКИ чајник Кунг Фу чај чај чај сет дневна соба декорација чајник за чад

DEN 9079.68

Новак

Достапно за нарачка

Елегантна форма, миризлив чај/кафе, мек, но не комплициран, едноставен и елегантен. Нека цвеќињата цветаат и паѓаат, гранките и винова лоза се сè уште убави, направете чај или пијте чаша кафе со срце. Елегантниот прибор за јадење, рачно насликани убави цвеќиња и индивидуални форми го прават целиот прибор за јадење полн со уметничка атмосфера. На мрзливо попладне, дајте си утеха на вашата сопствена под топлото сонце. Погодно за употреба во најразлични сценарија, што ви дава подобро животно уживање. Елегантна форма, миризлив чај/кафе, мек, но не комплициран, едноставен и елегантен. Нека цвеќињата цветаат и паѓаат, гранките и винова лоза се сè уште убави, направете чај или пијте чаша кафе со срце. Елегантниот прибор за јадење, рачно насликани убави цвеќиња и индивидуални форми го прават целиот прибор за јадење полн со уметничка атмосфера. На мрзливо попладне, дајте си утеха на вашата сопствена под топлото сонце. Погодно за употреба во најразлични сценарија, што ви дава подобро животно уживање. Елегантна форма, миризлив чај/кафе, мек, но не комплициран, едноставен и елегантен. Цветовите цветаат и паѓаат, гранките и винова лоза се сè уште убави, направете чај или пијте чаша кафе со срце. Елегантниот сад, рачно обоени Убавите цвеќиња и индивидуалните форми го прават целиот прибор за садови полни со уметничка атмосфера. На мрзливо попладне, дајте си утеха на сопствената под топлото сонце. Исклучено за употреба во најразлични сценарија, давајќи ви подобро животно уживање. : Teap Otapplicable : Попладневна чаша вклучена : 1 чајник (исклучува други додатоци демо на сликата.) Белешки : Поради рачно мерење, дозволена е грешка од 0-1,5 см. Да се ​​биде на фактори како што се различни светла за прикажување, има одредени грешки во сликата. Домашна кујна кујна трпезарија за јадење забавни додатоци за сервисирање чајници за кафе сервери чајници.

Избор на клиент

Керамички чајник за здравствени услуги на Новика, зелена, 23 мл, желка на Мајка Море ' Новак
Керамички чајник за здравствени услуги на Новика, зелена, 23 мл, желка на Мајка Море '

Големина : 7,75 "H X 6" W X 4.9 "D Автентично : Оригинален производ за трговија со фер Ноница во соработка со National G

DEN 1087.84
Kutdyk црна полска точка со златен раб чајник чај чај чајник керамички тенџере со керамички чај сет Новак
Kutdyk црна полска точка со златен раб чајник чај чај чајник керамички тенџере со керамички чај сет

Елегантна форма, миризлив чај / кафе, мек, но не комплициран, едноставен и елегантен Нека цвеќињата цвета

DEN 10552.64
Дебела 150цц рачно изработени чајници рачно изработени кунг фу чај сет дома декорација чај сет тенџере Новак
Дебела 150цц рачно изработени чајници рачно изработени кунг фу чај сет дома декорација чај сет тенџере

Пиво лабав чај од лисја од овој чајник е едноставен начин Работи одлично за вашиот семеен собир и чајнат

DEN 2.00
Cosy-yy керамички чајник потопла, чај светло потопла бела, дизајн за стакло чајник, потопла база на чајници Новак
Cosy-yy керамички чајник потопла, чај светло потопла бела, дизајн за стакло чајник, потопла база на чајници

Овој загреан чајник е направен од висококвалитетен елегантен порцелан Оваа топла керамичка чајничка б�

DEN 0.33
Биалети 1-литарски сад за чај, стакло, сребро Новак
Биалети 1-литарски сад за чај, стакло, сребро

Произведува 8 чаши совршено приготвуван чај Направено од стакло отпорно на топлина и висококвалитетен �

DEN 639.84
Гретд розова роза шема гроздобер керамички кафе чаша чајник чајник сет кула попладневен чај прибор Новак
Гретд розова роза шема гроздобер керамички кафе чаша чајник чајник сет кула попладневен чај прибор

Исклучителна, но детална, елегантната атмосфера носи романса и достоинство во домашниот живот Користет

DEN 2.00
Mino Ware Јапонски керамички чајник kyusu owl форма шифон бел направен во Јапонија CPK003 Новак
Mino Ware Јапонски керамички чајник kyusu owl форма шифон бел направен во Јапонија CPK003

Висина : 3,7 инчи (9,5 см) Дијаметар : 4,3 инчи (11,0 см) Капацитет : 14,9 мл (440 мл) Материјал : Керамика Потекло : Јапо

DEN 3.00
Арита-Јусаи 0,65liter сет од 2 чајници ikiики јапонски оригинален порцелан Новак
Арита-Јусаи 0,65liter сет од 2 чајници ikiики јапонски оригинален порцелан

Сет од 2 чајници Користење за јапонски чај Капацит е 0,65liter.Кога сакате друг чајник, можете да се пробиетеW

DEN 716.80
Класична колекција во кујна занаетчиски керамички керамички гроздобер стил, 1,4 л-крем Новак
Класична колекција во кујна занаетчиски керамички керамички гроздобер стил, 1,4 л-крем

Уште едно инспирирано парче од класичната колекција на кујната, овој традиционален чајник е украсен со

DEN 3.33
Царски / Ломоносов Порцелан Подготовка Чајник Традиционални Мотиви Новак
Царски / Ломоносов Порцелан Подготовка Чајник Традиционални Мотиви

Произведено Во : Русија Направено од : Империјална Фабрика за Порцелан Материјал : Златен Лист, Порцелан.

DEN 2.00
Yamashita Kogei 16066090 Oirin Chrysanthemum, Anzen чај, 3,8 x 2,4 инчи Новак
Yamashita Kogei 16066090 Oirin Chrysanthemum, Anzen чај, 3,8 x 2,4 инчи

Големина : 3,8 x 3,8 x 2,4 инчи (9,7 x 9 Земја на производство : Јапонија Големина : 3,8 x 3,8 x 2,4 инчи (9,7 x 9 Земја на прои

DEN 407.84
Јамашита Когеи 13042140 Црвена кал обичен Оби Меш чајник, 8,5 fl oz Новак
Јамашита Когеи 13042140 Црвена кал обичен Оби Меш чајник, 8,5 fl oz

Керамика Големина : 7,9 x 7,9 x 7,9 инчи (20 x 2 Материјал : Керамика Земја на потекло : Кина Керамика...

DEN 1.33