Miyagawa KSO-04 Aoi Yoshidaya Мала керамичка винска чаша, Кутани Лак Чоко, направено во Јапонија

Miyagawa KSO-04 Aoi Yoshidaya Мала керамичка винска чаша, Кутани Лак Чоко, направено во Јапонија

DEN 208.00

Новак

Достапно за нарачка

Направено во Јапонија. Материјали/компоненти : порцелан. Дијаметар 5,5 x висина 5,3 см 70сц. Тежина : 1,8 мл (50 g). Пакет : Индивидуална кутија. Направено во Јапонија. Материјали/компоненти : порцелан. Дијаметар 5,5 x висина 5,3 см 70сц. Тежина : 1,8 мл (50 g). Пакет : Индивидуална кутија. Производи од Seikou Pingl, печка што испорачува чиста и длабока кутани опрема со уникатни тонови во боја и техники на изразување кои се култивираат со децении. Јапонската боја, која е традиционален материјал за сликање кутани, формира густ слој на транспарентно стакло, создавајќи длабок тон на боја и сјајна површина што не може да се изрази со друга боја. Донесување на традиционалниот занает „Кутани опрема“ во вашиот секојдневен живот по прифатлива цена преку развој на уникатни техники на изразување и јапонски бои. Цвеќињата на Аои, ова цвеќе значење е „благородништво“ и „достоинство“, се нацртани во мек стил на Јошидеја. Кутани Веер, традиционален занает овластен од министерот за економија, трговија и индустрија, славеше 360 години од отворањето на печката Ко-Кутани. Ве молиме, уживајте во виртуозноста на сликарството со прекумерна глава, која беше изложена на Париз Експо и направи име за себе како Јапонија Кутани низ целиот свет и е собрана во познати музеи низ целиот свет, како што се Велика Британија и Лувр.

Избор на клиент

Јапонски порцелан од Jiki Jiki Fuguhire-Globefish Fin- Sake Cup Новак
Јапонски порцелан од Jiki Jiki Fuguhire-Globefish Fin- Sake Cup

Ова е чаши за изнајмување Hirezake (топла добро [јапонски алкохол] зачинет со перки од риба) е начин на пиење..

DEN 1.00
美濃 焼 Бело шише со четка број 1 Токури, 11,3 × 9㎝ ・ 280㏄, направено во Јапонија за деловна употреба Новак
美濃 焼 Бело шише со четка број 1 Токури, 11,3 × 9㎝ ・ 280㏄, направено во Јапонија за деловна употреба

Големина на производот : 4,5 x 3,5 инчи (11,3 x 9 cm), 9,8 fl oz (280 Материјал : керамика Земја на производство : Јапониј�

DEN 470.24
Bizen 3,5 inch carafe кафеава керамика направена во Јапонија Новак
Bizen 3,5 inch carafe кафеава керамика направена во Јапонија

Bizen sake carafe базирана боја е кафеава Материјалот е керамика Големината е W3.5x3.1, H3.1inch.Кога сакате други кара�

DEN 1.33
Комплет од 3 перки алкохол со железо црвена пуферка со кора од риба [7,4 x 9,5 см cc] [Kagurazaka Inn 和食 Mincer Restaurant Commercial Новак
西海 陶器 Арита Вер Кристал злато ролна 23042 Новак
西海 陶器 Арита Вер Кристал злато ролна 23042

Гаранцијата на производителот не смее да се применува Големина : Дијаметар 1,8 x Висина 1,6 инчи (4,5 Тежина :

DEN 2.67
Скулптура Куросојузо голема чаша, 3,0 мл, чаша Новак
Скулптура Куросојузо голема чаша, 3,0 мл, чаша

[5,8 x 6cm 88g] нечистотија Во зависност од производот, бојата и формата на производот може да се разликуваат �

DEN 1.00
Јапонски порцелан во Јаном ikiики од 4 чаши за добро Новак
Јапонски порцелан во Јаном ikiики од 4 чаши за добро

Ова е сет од 4 чаши за доброто Големината е W2.4x2.4, H2.2inches Сај е традиционалното оризово вино на Јапонија...

DEN 3.33
Јамашита занаети 13041300 Сатсума Кирико Чаша, зелена, φ2.3 x 3,2 инчи Новак
Јамашита занаети 13041300 Сатсума Кирико Чаша, зелена, φ2.3 x 3,2 инчи

Кристално стакло Големина : φ2.3 x 3,2 инчи (5,8 x 8.2 Материјал : кристално стакло Земја на производство : Јапон�

DEN 2.00
Кобики риба 3,9инч добро керамика од карафе беж направена во Јапонија Новак
Кобики риба 3,9инч добро керамика од карафе беж направена во Јапонија

Кобики риба саке Carafe базирана боја е беж.Материјал е керамика Големината е W3.9x3.9, h4.7inch Кога сакате други �

DEN 318.40
Yamanaka lacquerware koshosho шарена кул чаша, виолетова SX-327 Новак
Yamanaka lacquerware koshosho шарена кул чаша, виолетова SX-327

Гаранцијата на производителот не смее да се применува Дрво Големина (w x d x h) : приближно 3,9 x 3,9 x 3,9 инчи (9,8 x

DEN 723.84
Shootе пукаме 魯庵 GUI 呑 жолта изјава за триаголник 90ml 瀬戸焼 Sport Sport Three Newate Atterity GUI 呑 087 - 0011 Новак
Shootе пукаме 魯庵 GUI 呑 жолта изјава за триаголник 90ml 瀬戸焼 Sport Sport Three Newate Atterity GUI 呑 087 - 0011

Гаранцијата на производителот не смее да се применува Големина : приближно Дијаметар 2,5 инчи (6,3 см), виси

DEN 2.67
Керамички јапонски чаши, изработени во Јапонија Арита Имари Порцелан Јуи Сори Новак
Керамички јапонски чаши, изработени во Јапонија Арита Имари Порцелан Јуи Сори

Ова е чаша заради јапонски јазик Направени се разни видови чаши за ради, затоа ве молиме додадете ги во в

DEN 422.40
Уруш-Браун ikiики јапонски порцелан за ради Новак
Уруш-Браун ikiики јапонски порцелан за ради

Ова е чаша за доброто Ако сакате инструмент за саке, пребарувате 4580477906105 или 4580477906112 Големината е W1.9x1.9, H1

DEN 1.67
Seihakuji 3,5инхрас бел порцелан од карафе направен во Јапонија Новак
Seihakuji 3,5инхрас бел порцелан од карафе направен во Јапонија

Seihakuji sake carafe базирана боја е бела.Материјалот е порцелан.Сиз е W3.5x3.5, H4.7inch Кога сакате други карафе за доб�

DEN 1070.40
Змеј војници сет од 5 елегантни керамички вино сетови вино бокал за домаќинство за употреба чаши-тип Новак
Змеј војници сет од 5 елегантни керамички вино сетови вино бокал за домаќинство за употреба чаши-тип

Приближна големина на производот : Флагон : 13*5 см (5.1*1,9 во); Сакичаши : 5*5 см (1,9*1,9 во) Главен материјал : вис

DEN 1.00
Сет од 10 Wakakusa obe ichigo tokuri [6,9 x 12 cm 175cc 140g] [садови за алкохол Изакаја Капо јапонски јадења ресторани комерцијална Новак
Kutani Ware 32K19S1B бесплатна чаша, застаклен златен чираши, жолто-зелена боја Новак
Kutani Ware 32K19S1B бесплатна чаша, застаклен златен чираши, жолто-зелена боја

Гаранцијата на производителот не смее да се применува Големина на производот : приближно 3,1 x 4,3 инчи (8 Те

DEN 514.56
Cup ジャパン ジャパン Саке чаша, サイズ: 盃 φ5.9x3.8 徳利 φ8x15, буле Новак
Cup ジャパン ジャパン Саке чаша, サイズ: 盃 φ5.9x3.8 徳利 φ8x15, буле

Гаранцијата на производителот не смее да се применува Порцелан Големина : стакло φ 2.3 x 1,5 инчи (5,9 x 3,8 см), �

DEN 1.33
Mino Ware 36214314 Tokuri комерцијална употреба, направена во Јапонија, 2,2 x 4,9 инчи, 5,3 fl Oz, Tokuri Tobiguchi No. Новак
Mino Ware 36214314 Tokuri комерцијална употреба, направена во Јапонија, 2,2 x 4,9 инчи, 5,3 fl Oz, Tokuri Tobiguchi No.

Гаранцијата на производителот не смее да се применува Големина на производот : 2,2 x 4,9 инчи (5,5 x 12,5 см), 5,3 fl

DEN 381.28
Setoyaki 002-0026 Atsune Tanabashi Gwitura, Kaseto Новак
Setoyaki 002-0026 Atsune Tanabashi Gwitura, Kaseto

Големина : приближно Ширина 2,6 x длабочина 2,6 x висина 1,9 инчи (6,7 x 6,7 x 4,9 Материјал : керамика...

DEN 1.67
Сет од 3 чај Токуза печен [3,4 x 3,7 инчи 8,5 fl Oz (250 кубика] [Shochu Honer] [Restaurant Hotel/Ryokan Izakaya Kappo Јапонски Новак
Сет од 3 чај Токуза печен [3,4 x 3,7 инчи 8,5 fl Oz (250 кубика] [Shochu Honer] [Restaurant Hotel/Ryokan Izakaya Kappo Јапонски

Гаранцијата на производителот не смее да се применува Оваа ставка е збир од 3 на сликата Димензии по пар�

DEN 2.00
Mino Ware 141356 сет од 3, црна глазура сребро Новак
Mino Ware 141356 сет од 3, црна глазура сребро

Гаранцијата на производителот не смее да се применува Големина : приближно Дијаметар 3,3 x висина 5,1 инчи (

DEN 690.08
Керамички јапонски чаши, изработена во Јапонија Арита Имари Проценка Кинкаку Новак
Керамички јапонски чаши, изработена во Јапонија Арита Имари Проценка Кинкаку

Ова е чаша заради јапонски јазик Направени се разни видови чаши за ради, затоа ве молиме додадете ги во в

DEN 1760.00
Казура мала чаша сина. Јапонска керамика Хасми. Новак
Казура мала чаша сина. Јапонска керамика Хасми.

Надоместокот за испорака е вклучена во САД и може од Јапонија Обично се потребни 714 дена за испорака...

DEN 2.33
Кула Кула за ладење во Јапонија! Јапонска модерна дизајнирана чаша за саке. Новак
Кула Кула за ладење во Јапонија! Јапонска модерна дизајнирана чаша за саке.

Направено во Јапонија Купот за саке За твојата добра ноќ Модерната дизајнирана чаша за саке го прави ва�

DEN 47.84