Феникс Кутани-Јаки 3,1inch Порцеланот на чашата за раствор изработен во Јапонија

Феникс Кутани-Јаки 3,1inch Порцеланот на чашата за раствор изработен во Јапонија

DEN 812.80

Новак

Достапно за нарачка

Купот на Феникс Кутани-Јаки. Материјалот е порцелан. Големината е W3.1x3.1, H2.6inch. Кога сакате друга чаша за саке, пребарувате-Watou.asia Sake Cup-". Целата ставка е бесплатна испорака. Феникс Кутани-Јаки Саке. Сакате друга чаша за раствор, пребарувате-Watou.asia саке чаша-“. Целата ставка е бесплатна испорака. Купот на Феникс Кутани-Јаки. Материјалот е порцелан. Големината е W3.1x3.1, H2.6inch. Кога сакате друга чаша за доброто, пребарувате-watou.asia sake cup-“.

Избор на клиент

Идо Мала чаша Саби Тенмоку Хасами опрема Јапонски керамика. Новак
Идо Мала чаша Саби Тенмоку Хасами опрема Јапонски керамика.

Надоместокот за испорака е вклучена во САД и може од Јапонија Обично се потребни 714 дена за испорака...

DEN 420.80
Јапонски порцелан од Jiki Jiki Fuguhire-Globefish Fin- Sake Cup Новак
Јапонски порцелан од Jiki Jiki Fuguhire-Globefish Fin- Sake Cup

Ова е чаши за изнајмување Hirezake (топла добро [јапонски алкохол] зачинет со перки од риба) е начин на пиење..

DEN 1.00
Кобики риба 3,9инч добро керамика од карафе беж направена во Јапонија Новак
Кобики риба 3,9инч добро керамика од карафе беж направена во Јапонија

Кобики риба саке Carafe базирана боја е беж.Материјал е керамика Големината е W3.9x3.9, h4.7inch Кога сакате други �

DEN 318.40
Кио-јаки. Јапонски саке Гвиноми Куп Сребрен Шугетсу. Дрвена кутија. Керамика. Новак
Кио-јаки. Јапонски саке Гвиноми Куп Сребрен Шугетсу. Дрвена кутија. Керамика.

Надоместокот за испорака е вклучена во САД и може од Јапонија Обично се потребни 714 дена за испорака...

DEN 2.00
Спирален бамбус-лист 2инч чаша бел порцелан направен во Јапонија Новак
Спирален бамбус-лист 2инч чаша бел порцелан направен во Јапонија

Спирална бамбуслисна чаша Боја заснована е бела.Материјалот е порцелан Големина е W2 X2, H1.7 Inch.Кога сакате

DEN 1156.80
Kyo-Ware GQX121 Shimizu Ware Gui Cup, Kosho Piln Hyakfuku Новак
Kyo-Ware GQX121 Shimizu Ware Gui Cup, Kosho Piln Hyakfuku

Гаранцијата на производителот не смее да се применува Порцелан Големина : приближно Дијаметар 2,0 инчи (5

DEN 446.72
Керамички јапонски чаши, изработени во Јапонија Арита Имари Порцелан Јуи Сори Новак
Керамички јапонски чаши, изработени во Јапонија Арита Имари Порцелан Јуи Сори

Ова е чаша заради јапонски јазик Направени се разни видови чаши за ради, затоа ве молиме додадете ги во в

DEN 422.40
Yamashita Kogei 790218273 Guigami новогодишна есенска чаша, сребро исполнета со круша, 2,3 x 2,0 инчи Новак
Yamashita Kogei 790218273 Guigami новогодишна есенска чаша, сребро исполнета со круша, 2,3 x 2,0 инчи

Гаранцијата на производителот не смее да се применува Големина на производот : 2,3 x 2,0 инчи (5,8 x Големина н

DEN 3.33
Сет од 3 чај Токуза печен [3,4 x 3,7 инчи 8,5 fl Oz (250 кубика] [Shochu Honer] [Restaurant Hotel/Ryokan Izakaya Kappo Јапонски Новак
Сет од 3 чај Токуза печен [3,4 x 3,7 инчи 8,5 fl Oz (250 кубика] [Shochu Honer] [Restaurant Hotel/Ryokan Izakaya Kappo Јапонски

Гаранцијата на производителот не смее да се применува Оваа ставка е збир од 3 на сликата Димензии по пар�

DEN 2.00
Холикоши HT36024 Јапонски очила, дијаметар 3,2 x 2,2 инчи, 30 исечени очила за ладен чај, BL, сет од 6 Новак
Холикоши HT36024 Јапонски очила, дијаметар 3,2 x 2,2 инчи, 30 исечени очила за ладен чај, BL, сет од 6

Сода лиме стакло Големина : Дијаметар 3,2 x 2,2 инчи (82 x 5 Материјал : сода стакло Земја на потекло : Кина Пост�

DEN 2389.60
Уруш-Браун ikiики јапонски порцелан за ради Новак
Уруш-Браун ikiики јапонски порцелан за ради

Ова е чаша за доброто Ако сакате инструмент за саке, пребарувате 4580477906105 или 4580477906112 ...

DEN 1.67
西海 陶器 Арита Вер Кристал злато ролна 23042 Новак
西海 陶器 Арита Вер Кристал злато ролна 23042

Гаранцијата на производителот не смее да се применува Големина : Дијаметар 1,8 x Висина 1,6 инчи (4,5 Тежина :

DEN 2.67
Mino Ware 399-22-41e Cups Cood, сет од 5, сребрени и црни Новак
Mino Ware 399-22-41e Cups Cood, сет од 5, сребрени и црни

Гаранцијата на производителот не смее да се применува Порцелан Големина : приближно Diameter 2.6 x Height 2.4 inches (6

DEN 0.67
Јапонски порцелан во Јаном ikiики од 4 чаши за добро Новак
Јапонски порцелан во Јаном ikiики од 4 чаши за добро

Ова е сет од 4 чаши за доброто Големината е W2.4x2.4, H2.2inches Сај е традиционалното оризово вино на Јапонија...

DEN 3.33
Bizen 3,5 inch carafe кафеава керамика направена во Јапонија Новак
Bizen 3,5 inch carafe кафеава керамика направена во Јапонија

Bizen sake carafe базирана боја е кафеава Материјалот е керамика Големината е W3.5x3.1, H3.1inch.Кога сакате други кара�

DEN 1.33
西海 陶器 Грнчарство Саикаи 18140 Рјукури, 4,2 фл. Новак
西海 陶器 Грнчарство Саикаи 18140 Рјукури, 4,2 фл.

Големина : приближно Дијаметар 3,5 x Висина 2,2 инчи (9 x Материјал : порцелан Земја на производство : Јапониј�

DEN 558.40
大塚 硝子 硝子 硝子 11H059-AM BOUR Уста и гигантскиот здив, аметист Новак
大塚 硝子 硝子 硝子 11H059-AM BOUR Уста и гигантскиот здив, аметист

Гаранцијата на производителот не смее да се применува Големина на производот : приближно 2,2 x 2,2 x 2,4 инчи (

DEN 2.67
Сет од 10 Wakakusa obe ichigo tokuri [6,9 x 12 cm 175cc 140g] [садови за алкохол Изакаја Капо јапонски јадења ресторани комерцијална Новак
Комплет од 3 перки алкохол со железо црвена пуферка со кора од риба [7,4 x 9,5 см cc] [Kagurazaka Inn 和食 Mincer Restaurant Commercial Новак
Јамашита занаети 13041300 Сатсума Кирико Чаша, зелена, φ2.3 x 3,2 инчи Новак
Јамашита занаети 13041300 Сатсума Кирико Чаша, зелена, φ2.3 x 3,2 инчи

Кристално стакло Големина : φ2.3 x 3,2 инчи (5,8 x 8.2 Материјал : кристално стакло Земја на производство : Јапон�

DEN 2.00
Yamanaka lacquerware koshosho шарена кул чаша, виолетова SX-327 Новак
Yamanaka lacquerware koshosho шарена кул чаша, виолетова SX-327

Гаранцијата на производителот не смее да се применува Дрво Големина (w x d x h) : приближно...

DEN 723.84
Хаги Саке чаша црвена и црна. Такеши Јамато. Новак
Хаги Саке чаша црвена и црна. Такеши Јамато.

Хаги Саке чаша црвена и црна Такеши Јамато Хагијакија Големина, дијаметар8.8cm ~ ширина8.8cm ~ висина20,8 см те�

DEN 2.00
Кула Кула за ладење во Јапонија! Јапонска модерна дизајнирана чаша за саке. Новак
Кула Кула за ладење во Јапонија! Јапонска модерна дизајнирана чаша за саке.

Направено во Јапонија Купот за саке За твојата добра ноќ Модерната дизајнирана чаша за саке го прави ва�

DEN 47.84
3drose Данита Делимонт - Нара - Барели на рато на екранот на јапонскиот храм. - Маски за лице Новак
3drose Данита Делимонт - Нара - Барели на рато на екранот на јапонскиот храм. - Маски за лице

Димензии (во инчи) : 7,25 L x 4,7 W Заштитете со удобност лесен, дише и истегнат материјал Направено со 2 слоја �

DEN 2.67
Сет од 5 мини чаши за сакети Токио 4,3 см порцелански опрема Новак
Сет од 5 мини чаши за сакети Токио 4,3 см порцелански опрема

Тоа е сет од 5 мини слатки Големината на Swallowtail е W 4.5 x 4,5, H 5,5 см Ако барате други минипиење 5 точки, ве молим

DEN 1496.00
Miyagawa KSO-04 Aoi Yoshidaya Мала керамичка винска чаша, Кутани Лак Чоко, направено во Јапонија Новак
Miyagawa KSO-04 Aoi Yoshidaya Мала керамичка винска чаша, Кутани Лак Чоко, направено во Јапонија

Направено во Јапонија Материјали / компоненти : порцелан Дијаметар 5,5 x висина 5,3 см 70сц Тежина : 1,8 мл (50 g)..

DEN 208.00