Хауард Лејт од Ханивел Фузија Кабел Еднократно Чепчиња За Уши, 100-Парови, Сина

Хауард Лејт од Ханивел Фузија Кабел Еднократно Чепчиња За Уши, 100-Парови, Сина

DEN 1120.00

Новак

Достапно за нарачка

УНИКАТНА КОНСТРУКЦИЈА СО ДВОЕН МАТЕРИЈАЛ : патентираниот дизајн на Двојни материјали за Еднократна Употреба на Фузија се комбинира за да обезбеди супериорна удобност и лесно ракување. ЦВРСТО ВНАТРЕШНО ЈАДРО : флексибилното јадро и стеблото обезбедуваат лесно вметнување во ушниот канал за супериорно вклопување на целодневната заштита на ушите. Меки НАДВОРЕШНИ ПРИРАБНИЦИ : патентираниот дизајн на Мека Прирабница на Фузијата лесно се прилагодува на ушниот канал за да обезбеди неспоредлива удобност и супериорна заштита на слухот. Одвојливата кутија За складирање На Кабелот ги одржува чепчињата за уши чисти и помага да се спречи губење или погрешно поставување. СУПЕРИОРЕН НРР 27 : надворешен дизајн Со Прирабница и цврсто внатрешно јадро се комбинираат за да обезбедат супериорна безбедност на ушите и Рејтинг за Намалување на Бучавата од 27; 100 пара по пакување. Дизајн Со двоен Материјал : конструкцијата Со Двојни материјали со Фузија На Чепчиња за Уши е наменета за да обезбеди врвна удобност и перформанси. Флексибилното внатрешно јадро и стеблото обезбедуваат сигурно вклопување и овозможуваат лесно вметнување и отстранување. Патентираните надворешни перки Со Мека Прирабница се прилагодуваат на речиси секоја големина на увото за удобност при долго носење и одлична заштита на слухот (НРР 27). Крајна Разноврсност : најлонскиот кабел е целосно отстранлив за носење со кабел или без кабел за да одговара на речиси секоја задача или апликација. Практичното куќиште за складирање На Слушалки помага да се спречи губење или погрешно поставување и ги одржува чепчињата за уши чисти за да промовира подобра хигиена на работното место.

Избор на клиент

3м Безбедност CAS311 - 1101 Еднократна Употреба Е-А-Р Класичен Цилиндар Во Облик На Пвц И Пена Кабел За Уши, Жолта Новак
Ушните Заптивки На Мек Двојна Намена Чепчиња За Уши Новак
Ушните Заптивки На Мек Двојна Намена Чепчиња За Уши

Чепчиња за уши со двојна наменанамалете ја бучавата и запечатете ја водата Дизајнот со двоен дурометар

DEN 2.33