Лексингтон .759 O.D. HSS Chucking Reamer 5/8 Shank 6 Flute 6 1/2 OAL 3/4 САД - FAX -MB6210

Лексингтон .759 O.D. HSS Chucking Reamer 5/8 Shank 6 Flute 6 1/2 OAL 3/4 САД - FAX -MB6210

DEN 1484.80

Новак

Достапно за нарачка

Вие го купувате сликата на сликар.Солд од M&J Tooling Llcdayton, ОХИОПРОДУКТ Спецификации : Состојба : Користено дијаметар : .759 "Дијаметар/големина на шанк/големина : 5/8 должина на сечење и целокупна должина : 2 1/2 LOC6 1/2 OALMANFURNARY/BRAND : Lexingtonthank you за вашиот бизнис! Локација : NWR1-4-TOP-2.

Избор на клиент

Голем HSS HSS Straight & Spiral Flute Reamers Machinist Tooling Bridgeport Mill - MB9032Az2 Новак
Голем HSS HSS Straight & Spiral Flute Reamers Machinist Tooling Bridgeport Mill - MB9032Az2

Вие ги купувате Picture Tooling Lot.sold by M & J Tooling Llcdayton, спецификации на охиопродук и / или етикетирање : Состојба :

DEN 2.67
0,4995 OD Chucking Reamer 8 флејта .4995 1/2 .5000 -.0005 Алатки за производство - DW20829CP2 Новак
0,4995 OD Chucking Reamer 8 флејта .4995 1/2 .5000 -.0005 Алатки за производство - DW20829CP2

Вие ја купувате сликата на сликар.Дод од M&J Tooling Llcdayton, ОХИОПРОДУКТ Спецификации : Состојба : Користено ди�

DEN 1166.40
Glenbard 0.4965 OD HSS Reamer MT1 Shank Spiral 6 fl .4965 .5000 -.0035 Алатки - DW20395BJ2 Новак
Glenbard 0.4965 OD HSS Reamer MT1 Shank Spiral 6 fl .4965 .5000 -.0035 Алатки - DW20395BJ2

Вие ја купувате сликата на сликар.Дод од M&J Tooling Llcdayton, ОХИОПРОДУКТ СПЕЦИФИКАЦИИ : Состојба : Користено ди�

DEN 2.33
0,426 дијаметар карбид на карбид, чистач, 56554260 Новак
0,426 дијаметар карбид на карбид, чистач, 56554260

0,426 "Дијаметар (+.0003" / 0 ") карбид врзан расејник 7" Целокупна должина 3 / 8 "Дијаметар на шинк 4 флејти...

DEN 1.67
Компанија за алатки F&D 52108 Jig Borer Reamers, Spiral со десна рака, десна рака, директно Шанк, 11/32 големина, 0,3438 децимален Новак
Нов 19/32-21/32 О.Д. HSS прилагодлив експанзија Reamer 6 флејта .5937 .6562 - RJ0412CK2 Новак
Нов 19/32-21/32 О.Д. HSS прилагодлив експанзија Reamer 6 флејта .5937 .6562 - RJ0412CK2

Вие ја купувате сликата на сликар.Дод од M & J Tooling Llcdayton, ОХИОПРОДУКТ Спецификации : Состојба : Новописен д�

DEN 0.33
Cleveland Chucking Reamer, 0,3760 , 6 флејти C25809 Новак
Cleveland Chucking Reamer, 0,3760 , 6 флејти C25809

Алатките со голема брзина на челик се добри за повеќето апликации за општа намена, кои нудат комбинациј�

DEN 2.00
Компанија за алатки F&D 27649 Chucking Reamers, Taper Shank, Straight Flute, 13/16 Дијаметар, 2 Morse Taper Shank Новак
Компанија за алатки F&D 27649 Chucking Reamers, Taper Shank, Straight Flute, 13/16 Дијаметар, 2 Morse Taper Shank

Chucking Reamer Директен флејта Дијаметар : 13 / 16 Морс Тапер Шанк : 2 Се користи за да се завршат постојните дупк�

DEN 1.33
2.8330 “О.Д. HSS Shell Reamer Fits No. 10 ARBOR 2.8438 -.0108 LUNDERIZE 2-7/8 -MH3693AM3 Новак
2.8330 “О.Д. HSS Shell Reamer Fits No. 10 ARBOR 2.8438 -.0108 LUNDERIZE 2-7/8 -MH3693AM3

Вие ја купувате сликата на сликата.Солд од M&J Tooling Llcdayton, ОХИОПРОДУКТ СПЕЦИФИКАЦИИ : Состојба : Користено �

DEN 712.00
Планински мажи повеќенаменски битови за вежбање HSS Chucking Reamer H7 2.0-12mm машина за време Новак
Планински мажи повеќенаменски битови за вежбање HSS Chucking Reamer H7 2.0-12mm машина за време

Професионални индустриски битови за вежбање, изработени од квалитетни материјали, одлична изработка и

DEN 884.32
Кливленд 13мм О.Д. HSS Chucking Reamer 7/16 Shank 8 Flute 2 1/8 LOC 8 OAL - AR8042AN2 Новак
Кливленд 13мм О.Д. HSS Chucking Reamer 7/16 Shank 8 Flute 2 1/8 LOC 8 OAL - AR8042AN2

Вие ја купувате сликата на сликар.Солд од M&J Tooling Llcdayton, ОХИОПРОДУКТ СПЕЦИФИКАЦИИ : Состојба : Користено Д�

DEN 0.67