Мерач на дебелина, Алатка за Мерење На Точноста на Тркалезното Бирање 020 мм, Алатка За Мерење

Мерач на дебелина, Алатка за Мерење На Точноста на Тркалезното Бирање 020 мм, Алатка За Мерење

DEN 146.08

Новак

Достапно за нарачка

Завртката за заклучување може да го поправи бирачот, правејќи го мерењето попрецизно и лесно за употреба. Мерач на дебелина мери 0 до 20мм, за мерење на дебелината на работните парчиња. Донесете ново и поинакво чувство користејќи. Школката за бирање е отпорна на абење и транспарентна, вагата е јасна, не е лесно да падне, а читањето е точно. Добар избор за вас. Изработен од висококвалитетна алуминиумска легура, производот е издржлив и има долг работен век. Широко се користи за мерење на дебелината на хартијата, цевката, лимот. Рамна глава, зашилена глава и други видови, може одделно да ја измери дебелината на различни материјали. Што може да ги задоволи вашите потреби. Спецификација : Тип На Ставка : Мерач На Дебелина Боја : Уцена : Алуминиумска Легура : Вкупната должина е прибл. 10см / 3.9 инчи, ширината на бирање е приближно. 4см / 1.6 во.Опсег На Мерење : Прибл. 0-20мм /0-0, 8 неапликација : врвот се користи за мерење на дебелината на ѕидот/челикот, а рамната глава се користи за мерење на хартијата, накитот, кожата.Изборен Стил : Зашилена Глава, Список Со Рамни Глави : 1 x Зашилена Дебелина На Главата Gaugeor1 x Дебелина На Рамна Глава Gauge Note : Рачно мерење, поради рачно мерење, ве молиме дозволете грешка од 13mm. Ви благодариме за разбирањето.

Item Type: Thickness Gauge
Colour: Black
Material: Aluminum Alloy
Size: Total length is approx. 10cm / 3.9in, dial width is approx. 4cm / 1.6in.
Measuring Range: Approx. 0-20mm /0-0.8in
Application: The tip is used to measure the thickness of the wall/steel, and the flat head is used to measure the paper, jewelry, leather.
Optional Style: Pointed Head, Flat Head
Package List:
1 x Pointed Head Thickness Gauge:
or:
1 x Flat Head Thickness Gauge:
Note:
Manual measurement, due to manual measurement, please allow 13mm error. Thanks for your understanding.:

Избор на клиент

Нов Лон0167 0,05 мм-1,0 мм Дебелина Избрана 14 Лисја метал Сигурна Ефикасност Филер Филер Мерач Мерење Алатка Новак
Нов Лон0167 0,05 мм-1,0 мм Дебелина Избрана 14 Лисја метал Сигурна Ефикасност Филер Филер Мерач Мерење Алатка

Количина на лист : (издржлив во употреба) 14; Дебелина На Листот : 0,05 мм1,00 мм Секој Лист Безгрешна Големина

DEN 180.96
SSEYL UM6500 Рачни Дигитални Ултразвучни Дебелина Мерач Тестер Метар Новак Попуст
SSEYL UM6500 Рачни Дигитални Ултразвучни Дебелина Мерач Тестер Метар

Сјај Тежина : 1КГ Димензии : Главна Единица 140мм € 60мм€22мм Тежина На Сјај : 1КГ Димензии : Главна Единица 140

DEN 1776.00
ИФИЌИ 4 Чекор Блок За Калибрација 1018 Челик За Дебелина На Мерачот на Ултразвук Дебелина 6,25 мм 12,5 мм 18,75 мм 25 мм Новак
Мерач на заварување на Ривервелд Новак
Мерач на заварување на Ривервелд

Мерач на заварување на заварување 115мм И инч и метрички стандард Направено од не'рѓосувачки челик...

DEN 3.33
Мерач на дебелина на облогата VDiagTool за автомобил VC200 VC300, висока резолуција 0,01mil, тестер за дебелина на бојата на Новак