Nesco FD-1018A Gardenmaster Pro Dehydrator, за erkерки и закуски, White & Nesco LM-2-6 Тркалезна пластична мрежа 13 1/2 чисти-а-скриени, за дехидратори, 2 пакувања

Nesco FD-1018A Gardenmaster Pro Dehydrator, за erkерки и закуски, White & Nesco LM-2-6 Тркалезна пластична мрежа 13 1/2 чисти-а-скриени,

DEN 3.33

Новак

Достапно за нарачка

Производ 1 : 1000-вати на моќност суши храна во часови, а не денови. Производ 1 : Системот за сушење на проток на конверга турка загреан воздух нагоре и низ секоја лента. Производ 1 : Прилагодлив термостат (95 ° F - 160 ° F). Производ 1 : Доаѓа со 8 безбедни ленти за миење садови и се проширува до 30 ленти. Производ 2 : спречува храна да лепи. Производ 2 : Флексибилен, така што може да се завитка за да се олупи храната. Производ 2 : Идеален за мала храна како билки и зачини. Производ 2 : Безбеден за употреба во машина за миење садови. Производ 1 : 1000-вати на моќност суши храна во часови, а не денови. Производ 1 : Системот за сушење на проток на конверга турка загреан воздух нагоре и низ секоја лента. Производ 1 : Прилагодлив термостат (95 ° F - 160 ° F). Производ 1 : Доаѓа со 8 безбедни ленти за миење садови и се проширува до 30 ленти. Производ 2 : спречува храна да лепи. Производ 2 : Флексибилен, така што може да се завитка за да се олупи храната. Производ 2 : Идеален за мала храна како билки и зачини. Производ 2 : Безбеден за употреба во машина за миење садови. Nesco Gardenmaster 075 Dehydrator Food, 1- (пакет), Whitethe Nesco FD-1018 A Gardenmaster Pro Dehydrator е нашиот врв на линиската единица-моќен и поголем од кој било друг. 1000 вати моќност на сушење значи дека можете да исушите повеќе, побрзо. Овој дехидратор доаѓа со осум (15 1/2 ″ дијаметар) ленти и се проширува до 30 ленти за да можете да исушите големи количини одеднаш, без да не е потребна ротација на послужавник. Дополнителни додатоци-А-се продаваат одделно. Прилагодливата контрола на температурата (95 ° F -160 ° F) ви дава флексибилност да ги постигнете најдобрите резултати при сушење на различна храна на која им е потребна различна поставка за температура. Тивките, моќни сили на вентилаторот Конверга-проток го загреваат воздухот на надворешната комора под притисок, а потоа хоризонтално низ секоја индивидуална послужавник. Протокот на воздух потоа се спојува во центарот за брзо, конзистентно сушење што е четири пати побрзо од другите дехидратори. Вклучува осум овошни листови, осум чисти-екрани, примерок од лесни зачини и лек за да започнете, и книга за рецепти и инструкции. Desco FD-1018 A Gardenmaster Pro Dehydrator Dehydrator обезбедува моќност за сушење што создава максимална брзина и квалитет за дехидрирање на вашите омилени овошје, зеленчук, билки и необичен. Комплет од два) може да се вметне во фиоките на Nesco American Harvest's FD-28 JX, FD-35, FD-37, FD-39, FD-40, FD-50, FD-60, FD-61, FD-75 A , Дехидратори на храна FD-75 PR (не се компатибилни со други дехидратори на брендот) за да се спречи храна, како што се овошје од шеќер, да се лепат за време на процесот на сушење. Екраните со фино-мрежа се флексибилни, така што тие можат да бидат завиткани и храната едноставно излупена. Екраните се исто така корисни за спречување на мали предмети како што се билки и зачини да не паѓаат низ фиоките за дехидратори. Како бонус, тие се безбедни машини за миење садови.

Избор на клиент

Неско Фд-1040 Градинар Дигитален Про дехидратор, За Непредвидливи И Закуски, Бели Новак
Неско Фд-1040 Градинар Дигитален Про дехидратор, За Непредвидливи И Закуски, Бели

ДУРИ И ДИСТРИБУЦИЈА НА ТОПЛИНА : 1000 вати моќ на сушење обезбедува рамномерна дистрибуција на топлина за

DEN 1.67