Micro 100 ITL-2301000X алатка за навој-ООН-Лева рака, 20-40 TPI.230 Min Bore Dia, 1 Max Bore Deep.032 Offset.055 Proj.002 Radius.0738 C-L Offset, 2-1 /2 ол, алтин

Micro 100 ITL-2301000X алатка за навој-ООН-Лева рака, 20-40 TPI.230 Min Bore Dia, 1 Max Bore Deep.032 Offset.055 Proj.002 Radius.0738

DEN 3.00

Новак

Достапно за нарачка

Наменето за навојување на терени за нишки (ANSI, UN и метрика 60 °) во апликација за навој на левата рака. Полирано поделено лице за подобрено задржување на работ и евакуација на чипови, додека го намалуваат жолчката. Сплит геометријата ја прави алатката што е можно поцврста. Профил на агол радиус. Заклучувањето на станот автоматски ја лоцира алатката во центарот. Навојте повеќе терени (ANSI, ON и Metrict 60 °) со IT -производот на Micro 100 на единечна точка, во која се наоѓаат рамни за заклучување за автоматско лоцирање на алатката во центарот. Достапно во стилови на десна и лева рака за која било работа што ви треба. Исто така, достапно неоткриен или алтински обложен за дополнително подмачкување и зголемена отпорност на абење во тешки машини. Acme Acme Carbide Thread Acme Carbide се оптимизираат за сечење на нишки за ACME специфични за теренот и имаат полирано сплит лице за подобрено задржување на работ и евакуација на чипови, додека го намалуваат жолчката. Достапно во стандардни и никулци Acme Thread големини за да одговара на потребната големина. Внатрешниот дијаметар на Micro 100 Brazed десно и лева рака за навој се дизајнирани за навој со единечна точка, каде што е потребна алатка за квадратни облици во 0,450 "Bores и поголеми и се карактеризира со остар агол профил. Стандардните алатки за олеснување на низата на Micro 100 се цврсти карбид, дизајнирани за Спуштање на низата олеснување на дното на низата и има стан за заклучување што автоматски ја лоцира алатката во центарот.

Избор на клиент

Микро 100 SFLM-050-40 квадратна мелница-Downcut, 5 mm Cutter Dia, 16 mm LOC, 1 FL, 6 mm Shank Dia, 57 mm Oal, Necoated Новак
Микро 100 SFLM-050-40 квадратна мелница-Downcut, 5 mm Cutter Dia, 16 mm LOC, 1 FL, 6 mm Shank Dia, 57 mm Oal, Necoated

Единечен дизајн на флејта за апликации во пластика и композити Спиралните рутери на левата рака ги прид

DEN 849.12
Micro 100 SFL-2550-46 Square End Mill-Downcut, 1/4 Cutter Dia, 3/4 LOC, 1 FL, 1/4 Shank Dia, 2-1/2 OAL, неоткриен Новак
Micro 100 SFL-2550-46 Square End Mill-Downcut, 1/4 Cutter Dia, 3/4 LOC, 1 FL, 1/4 Shank Dia, 2-1/2 OAL, неоткриен

Единечен дизајн на флејта за апликации во пластика и композити Спиралните рутери на левата рака ги прид

DEN 528.96
YG-1 TE300 Цврста мелница за карбид за унифицирани внатрешни навои, ANSI B 1.1, Tialn Finish, 8 големина, 36 терен Новак
YG-1 TE300 Цврста мелница за карбид за унифицирани внатрешни навои, ANSI B 1.1, Tialn Finish, 8 големина, 36 терен

Материјал : Цврст карбид Шанк : обичен директно Спирален агол : 15 ° Материјал : Цврст карбид Шанк : обичен �

DEN 991.84
Алатки за навој - нишки на ООН - ЕДИНЕТИНА ПОВЕЕ - Десна рака - Сет од 6 парчиња Новак
Алатки за навој - нишки на ООН - ЕДИНЕТИНА ПОВЕЕ - Десна рака - Сет од 6 парчиња

Наменето за навојување на терени за навои на мулитл (ANSI, UN и метрика 60 °) Полирано поделено лице за подобр

DEN 0.33
Планински мажи Трајни 10 парчиња 3.1752.510мм титаниум обложени PCB EndMill Ruter Router, CNC битови за PCB Down Clean Cutting, Новак
Планински мажи Трајни 10 парчиња 3.1752.510мм титаниум обложени PCB EndMill Ruter Router, CNC битови за PCB Down Clean Cutting,

Професионални алатки изработени од висококвалитетни материјали, одлична изработка и издржлива Профес

DEN 2.67