Алатка Амана - 313008 карбид преполн преку дупка здодевен бит r/h 8mm dia x 57mm долг x 10mm

Алатка Амана - 313008 карбид преполн преку дупка здодевен бит r/h 8mm dia x 57mm долг x 10mm

DEN 348.32

Новак

Достапно за нарачка

(Б) Висина на сечење : 35мм. (Г) Дијаметар : 8мм. (Г) Шанк : 10мм. Целокупната должина (L) : 57мм. Ротација : Десна рака. (Б) Висина на сечење : 35мм. (Г) Дијаметар : 8мм. (Г) Шанк : 10мм. Целокупната должина (L) : 57мм. Ротација : Десна рака. Индустриски преку дупка со здодевни битови со V-точки се обложени со нелеплива обвивка за подолг траен живот и живот на алатка. Алатката за алатка за алатка се обложени со специјален политетрафлуороетилен (PTFE), не-стап во боја на боја. Во случаи кога се обложени рабовите за сечење на врвот на карбид, нема потреба да се песочи облогата пред употреба. Откако алатката ќе започне со дупчење, облогата веднаш ќе се расчисти потребниот најсочен ред, #313008, (б) Висина на сечење : 35мм, (г) Дијаметар : 8мм, (г) Шанк : 10мм, целокупна должина (л) : 57мм , Ротација : Десна рака313008 Карбид прелиен преку дупка здодевен бит r/h 8mm dia x 57mm долга x 10mm shank.

Избор на клиент

Алатка АМАН АМС-148 4-PC CNC 2D и 3D резба топка нос ZRN обложена SC 1/4 инчи SHK рутер бит колекцијата вклучува 46280 46282 Новак
Алатка Амана - држач за глава од 3мм завртка -61310 Новак
Алатка Амана - држач за глава од 3мм завртка -61310

Аланот Амана е лидер во индустријата повеќе од 40 години Посветеност кон постојано обезбедување на најв�

DEN 91.84
CMT 822.316.11a 3-крилна секач за слот со лежишта и арбор, должина на сечење 1/16-инчен и 1/4-инчен шанк Новак
CMT 822.316.11a 3-крилна секач за слот со лежишта и арбор, должина на сечење 1/16-инчен и 1/4-инчен шанк

Дијаметар од 17 / 8инчен, длабочина на сечење 1 / 2инчен, вкупна должина 213 / 32инчи 3 рабови за сечење на карби�

DEN 1.67
Ајви Класик 10810 1/2 Бит на рутер со директно карбид, 1/4 Шанк, 1/виси кутија, 1/2 ширина Новак
Ајви Класик 10810 1/2 Бит на рутер со директно карбид, 1/4 Шанк, 1/виси кутија, 1/2 ширина

Идеално за сечење иверица, табла за композиции, тврдо дрво и меко дрво Двоен флуитен, C3 микрогрен карбид

DEN 238.08
CMT 529.445.31 секач за приклучок, 1-3/4-инчен мал дијаметар, дијаметар од 2-7/32-инчи, 5/8-инчен Шанк Новак
CMT 529.445.31 секач за приклучок, 1-3/4-инчен мал дијаметар, дијаметар од 2-7/32-инчи, 5/8-инчен Шанк

4 Сечење на рабовите, вкупна должина од 65 / 16инчи Макс предложи вртежи во минута : 150 на тврдо дрво, 200 на ме�

DEN 1.67
Топката нос затегнат цврст карбид за гравура на рутерот бит олеснување дрво метал обложена 3,175мм 4мм 1 парчиња Новак
Римски карбид DC1835 Roman Ogee панел бит сет, 1/2-инчен шанк, 3-парчиња Новак
Римски карбид DC1835 Roman Ogee панел бит сет, 1/2-инчен шанк, 3-парчиња

1 / 2инчен големина на шанка Сè што е потребно за да се направи подигната панел и железничките врати Напра

DEN 2.67
CMT 865.802.11b Класичен панел Ogee Bit со радиус од 1-1/8-инчи, 1/2-инчен Шанк Новак Попуст
CMT 865.802.11b Класичен панел Ogee Bit со радиус од 1-1/8-инчи, 1/2-инчен Шанк

ДИјаметар од 5 / 32инчен, должина на сечење 1 / 2инчен, вкупна должина 219 / 64инчи 2 HIгустина на сечење на карби�

DEN 590.72
Адаптер за алатки за гравура на Shina 5x со висока прецизност, адаптер за алатки за рутер од 6,35мм до 4мм Новак
Адаптер за алатки за гравура на Shina 5x со висока прецизност, адаптер за алатки за рутер од 6,35мм до 4мм

Материјал : Пролетен челик Функција : Адаптер за алатки за гравирање на бит CNC рутер од алатка од 6,35мм до 4

DEN 159.68
AUTEK 90 степени 0,3мм врв титаниум обложен карбид PCB гравура за гравура на CNC рутер алатка 10 парчиња Новак
AUTEK 90 степени 0,3мм врв титаниум обложен карбид PCB гравура за гравура на CNC рутер алатка 10 парчиња

Направено од карбид и волфрам челик, со голема цврстина Висока отпорност на абење, голема јачина, отпорн

DEN 159.84
Xiwalai 5-Pack 6x42mm 2-Flute Straight Slot End Milling Tools Новак
Xiwalai 5-Pack 6x42mm 2-Flute Straight Slot End Milling Tools

Материјал : карбид Дијаметар на Шанк : 6мм; Севкупна должина : 70мм Дијаметар на сечење : 6мм; Должина на сеч�

DEN 2.33
Nushki 3.175mm Cutter Shank Milling 2 Flute Graving Bit Router Bit Bit CNC резба бит, 20dx0.3 Новак
Nushki 3.175mm Cutter Shank Milling 2 Flute Graving Bit Router Bit Bit CNC резба бит, 20dx0.3

Тип : Бит за гравура Материјал : карбид Облога : обложена со TICN Флејта : 2 Шанк : 3,175мм (1 / 8 '')...

DEN 308.32
CMT 801.627.11 Mortising Bit, дијаметар од 1/2-инчен, 1/4-инчен Шанк Новак Попуст
CMT 801.627.11 Mortising Bit, дијаметар од 1/2-инчен, 1/4-инчен Шанк

Должина на сечење 3 / 4инчи, вкупна должина 21 / 8инчи 2 HIгустина на карбид сечење на рабовите и негативен ди�

DEN 271.04
Бош 84603м 23/32 во. x 1-1/4 in. Карбид ја вртеше малку иверица Новак Попуст
Бош 84603м 23/32 во. x 1-1/4 in. Карбид ја вртеше малку иверица

Создава дијаметар на сечење за да одговара на дебелината од 3 / 4 во иверица Произведува тесно вклопување

DEN 370.88
10 парчиња карбид PCB табла 0,2 mm 60 степени за гравура на гравура CNC рутер Новак
10 парчиња карбид PCB табла 0,2 mm 60 степени за гравура на гравура CNC рутер

Тип на производ : Битови за гравура на рамно дно Дијаметар на Шанк : 3,175мм Дијаметар на сечење на работ : 0,2

DEN 125.28
Х-гранка 6.4мм дупчење дупка 1,14 Две флејта директно рутер бит W топка со лежиште (6,4 мм Vástago 1,14 '' dos ranuras flauta Новак
Walfront 3flute End Milling Cutter Tunften Steel Rotary Burrs алатка за метални ротирачки рутер бит сечење, секач за мелење Новак
Walfront 3flute End Milling Cutter Tunften Steel Rotary Burrs алатка за метални ротирачки рутер бит сечење, секач за мелење

Wide Range Of Applications suitable for side milling, vertical milling, finishing, etc Suitable for carbon steel, alloy steel, die steel, tool steel, cast iron, titanium, aluminum, etc...

DEN 90.24
X-Ree 1/4 x 1/2 Двојни флејти директно рутер бит дрво секач сина (1/4 '' x 1/2 '' Flautas dobles fresa recta bit cortador de Новак
X-Ree 1/4 x 1/2 Двојни флејти директно рутер бит дрво секач сина (1/4 '' x 1/2 '' Flautas dobles fresa recta bit cortador de

Име на производот : рутер бит; тип : директен тип двоен флејта Дијаметар на дупче за дупчење : 6,4мм / 1 / 4 "; д

DEN 1.00
Римски карбид DC1462 3/16-инчен единечен флејта директно, 1/4-инчен шанк Новак
Римски карбид DC1462 3/16-инчен единечен флејта директно, 1/4-инчен шанк

3 / 16инчен дијаметар на секачот 3 / 8инчен должина на сечење 17 / 8инчен целосна должина 1 / 4инчен дијаметар н�

DEN 0.67
Магнат 235B директно 1/2 рутер за рутер со дијаметар од шипка - 1/2 дијаметар на сечење, 2 должина на сечење Новак
Магнат 235B директно 1/2 рутер за рутер со дијаметар од шипка - 1/2 дијаметар на сечење, 2 должина на сечење

2флут карбид врзан; 1 / 2 "дијаметар на сечење; 2" должина на сечење; 1 / 2 "дијаметар на шанк 2" должина на шанк..

DEN 254.56
Алатка Амана - 47642 1/4 Адаптер за продолжување на CNC Shank CNC за парчиња рутер за 1/4 Новак
Алатка Амана - 47642 1/4 Адаптер за продолжување на CNC Shank CNC за парчиња рутер за 1/4

(Г) Дијаметар 5 / 8 (Г) Шанк 1 / 4 Целокупната должина (L) 25 / 8 Max RPM 18, 000 L1 15 / 16 Адаптерот за Extender на CNC направен сп�

DEN 0.67