ResMed Mirage FX Mask Persion, CPAP Замена на рамки за замена на носната заштитна замена со перница, погодна за ResMed Mirage FX Nasal Guard

ResMed Mirage FX Mask Persion, CPAP Замена на рамки за замена на носната заштитна замена со перница, погодна за ResMed Mirage

DEN 1.67

Новак

Достапно за нарачка

Уникатен дизајн : Дизајнот на перница е погоден за повеќето карактеристики на лицето и ги задоволува потребите на повеќето луѓе. Удобно за носење : Со употреба на материјал на носот за да се намали притисокот врз носот и да се олесни. Добар ефект на запечатување : Овозможува удобен ефект на запечатување, дозволувајќи му на маската за очи да се наведнува за време на третманот со спиење. Постојат две димензии : со стандарден и проширен стил за да се обезбеди вклопување и удобност и задоволување на повеќе луѓе. Практични додатоци : Подлогата за носот е директна подлога за нос, погодна за прекривка на лицето Resmed Mirage FX. Уникатен дизајн : Дизајнот на перница е погоден за повеќето карактеристики на лицето и ги задоволува потребите на повеќето луѓе. Удобно за носење : Со употреба на материјал на носот за да се намали притисокот врз носот и да се олесни. Добар ефект на запечатување : Овозможува удобен ефект на запечатување, дозволувајќи му на маската за очи да се наведнува за време на третманот со спиење. Постојат две димензии : со стандарден и проширен стил за да се обезбеди вклопување и удобност и задоволување на повеќе луѓе. Практични додатоци : Подлогата за носот е директна подлога за нос, погодна за прекривка на лицето Resmed Mirage FX. Diseño único : el diseño del cojín es adecuado para la mayoría de las características faciales y satisface las necesidades de la mayoría de las personas.Cómodo de llevar : mediante el uso de material en la nariz para reducir la presión sobre la nariz y hacerlo más fácil .Buen efecto de sellado : proporciona un efecto de sellado cómodo, lo que permite que la máscara para ojos se doble durante el tratamiento del sueño.Hay dos tamaños : con estilo estándar y ampliado para garantizar el ajuste y la comodidad y satisfacer a más personas .Accesorios prácticos : la almohadilla nasal es una almohadilla nasal de reemplazo diremto, adecuada para la cubierta facianta Resmed mirage fx.specification : Tyte Type : Machine Machine Nose Pad Scope of Application : Fit for Resmed Mirage FX FX одговара за Resmand S9 S10 пакет Список : 1 x Машина за дишење на носот.

Item Type: Breathing Machine Nose Pad
Scope Of Application:
Fit for RESMED Mirage FX face cover:
Fit for RESMED S9 S10 :
Package List:
1 x Breathing Machine Nose Pad :

Избор на клиент

Хибридна носна перница Новак
Хибридна носна перница

Замена на носната перница перница за хибридна орална маска за орална CPAP Оваа носна перница го заменува �

DEN 0.33
Универзална глава на Atacesotaiv за маски за CPAP, назална CPAP маска за главни ленти за замена за замена за ResMed, Philip Новак
Замена на лента за N30i & за P30i, прилагодлива лента за DW, лента w/поширока лента за подобра стабилност и вклопување Новак
Resplabs CPAP Mask Liners - Компатибилен со Philips Respironics Wisp Nasal Masks, екстра големи - еднократни, капаци за печење Новак
Resplabs CPAP Mask Liners - Компатибилен со Philips Respironics Wisp Nasal Masks, екстра големи - еднократни, капаци за печење

Вклучено : 12x памучни облоги Не е вклучена маска Придобивки : Уживајте во мека покривка за перница сместе

DEN 0.67
Отстранливи јазичиња за замена на синиот вол BX88381 - пар за замена - пар Новак
Отстранливи јазичиња за замена на синиот вол BX88381 - пар за замена - пар

Севкупна должина : 71 / 2 " Ширина на ножот : 11 / 4" Намален дијаметар до крај на Knuckle : 23 / 4 " Надворешно јазиче д

DEN 2.00
4 Замена на филтерот CPAP за ResMed S9 VPAP s Новак
4 Замена на филтерот CPAP за ResMed S9 VPAP s

Замена за Res Med S9 VPAP S CPAP филтер Количина : 4 филтри (2 пакувања 2 филтри по пакет) Хипоалергичните филтри се

DEN 328.00
8PCS капакот на лентата за глава, компатибилен со AirFit, компатибилен со AirTouch, компатибилен со DW, компатибилен со AV, Новак
Зајдисонце Универзална CPAP маска глава Новак
Зајдисонце Универзална CPAP маска глава

Вклучено : единечна глава HCPCS : A7035 Бренд : Зајдисонце Само миење на рацете Вклучено : единечна глава...

DEN 1.00
Форма на Фишер и Пејкел Форма целосна маска од пена од пена Новак
Форма на Фишер и Пејкел Форма целосна маска од пена од пена

Заменска форма со целосна маска за лице од пена перница голема Оваа перница доаѓа во 4 големини мали, сре

DEN 1.67
Aquap 16.9 унца 12 пакет пареа дестилирана CPAP вода | 2-3 ноќевања по шише | За употреба со машини ResMed Новак
Aquap 16.9 унца 12 пакет пареа дестилирана CPAP вода | 2-3 ноќевања по шише | За употреба со машини ResMed

Продолжете го животот на вашата CPAP машина Aquap Papor Distilled CPAP вода е во согласност со упатствата за производ

DEN 0.33
Заменски AC DC адаптер за ResMed S10 серија, напојување за ResMed S10 BIPAP машини 370001 Новак
Заменски AC DC адаптер за ResMed S10 серија, напојување за ResMed S10 BIPAP машини 370001

Производите Hz Powen се овластени CE / FCC / ROHS, тестирани од производителот за да одговараат и / или да ги на�

DEN 3.33
8 замена на филтерот CPAP за ResMed S9 VPAP Adapt SV Новак
8 замена на филтерот CPAP за ResMed S9 VPAP Adapt SV

Замена за Res Med S9 VPAP Adapt SV CPAP филтер Количина : 8 филтри (4 пакувања 2 филтри по пакет) Хипоалергичните филтр�

DEN 2.67
Resplabs CPAP Mask Liners - Целосно лице CPAP маски за непропистувачи, лагер во стилот на Евора, голем - 4 пакет Новак
Resplabs CPAP Mask Liners - Целосно лице CPAP маски за непропистувачи, лагер во стилот на Евора, голем - 4 пакет

Нашата 3минутна чистачка за перниче за перничиња CPAP ви помага да ја одржите хигиената на вашите перничи�

DEN 319.84
10 CPAP филтер замена за ResMed S9 VPAP ST Новак
10 CPAP филтер замена за ResMed S9 VPAP ST

Замена за Res Med S9 VPAP ST CPAP филтер Количина : 10 филтри (5 пакет 2 филтри по пакет) Хипоалергичните филтри се су

DEN 1.33
Спаринг шлемот Asixxsix, спаринг глава за глава траен апсорбиран шок мек со материјал за заштита на Ева за заштита Новак
Respironics удобност гел сина голема перница и размавта Новак
Respironics удобност гел сина голема перница и размавта

Код за надомест на HCPCS : A7032 Вклучено во кутија : Една перница од гел и силиконски размавта Бренд / произво�

DEN 264.00
Најдобра AC во електричен кабел за кабел за кабел за приклучок за приклучок за приклучок за Respironics Remstar Plus M Series Новак