K&засилувач; N Комплет За Внесување На Ладен Воздух: Зголемување На Забрзувањето &засилувач; Влечна Моќност, Гарантирано Зголемување На Коњските Сили ДО 7 КС: Компати

K&засилувач; N Комплет За Внесување На Ладен Воздух: Зголемување На Забрзувањето &засилувач; Влечна Моќност, Гарантирано Зголемување

DEN 315.20

Новак

Достапно за нарачка

ЗАГАРАНТИРАНО ЗГОЛЕМУВАЊЕ НА КОЊСКИТЕ СИЛИ и вашата прва самостојна модификација на автомобилот, но за среќа не мора да бидете искусен механичар за успешно сами да инсталирате довод на ладен воздух. Иако секој комплет е малку поинаков (бидејќи тие се дизајнирани да бидат совршено вклопување во заливот на моторот на одредена година/марка/модели), инсталацијата обично може да се заврши за 60 минути или помалку и бара само едноставни рачни алатки. Детални, чекор-по-чекор инструкции се вклучени со секој комплет.

Избор на клиент

Airaid 3.25 ID x 3.5 ID x 2.5 Долг УБИ Универзален Силиконски Редуктор Новак
Airaid 3.25 ID x 3.5 ID x 2.5 Долг УБИ Универзален Силиконски Редуктор

УИзградбаТоа Сопствени Доза Компоненти Дизајнирајте Единствен Систем За Внесување Купување Во Фази Ил

DEN 527.04
K&засилувач;N Ладен Воздух Довод Комплет: Зголемување На Забрзување &засилувач; Влечење Моќ, Гарантира Да Се Зголеми Коњски Новак Попуст
Аем 21-686П Систем За Внесување Ладен Воздух Новак
Аем 21-686П Систем За Внесување Ладен Воздух

Проценето зголемување на коњските сили од 4,0 КС при 3800 ВРТЕЖИ во МИНУТА Сите Доводи За Воздух НА АЕМ доаѓ

DEN 3.33
Инјен Технологија PF2018P Полиран Систем За Внесување На Проток На Енергија Новак
Инјен Технологија PF2018P Полиран Систем За Внесување На Проток На Енергија

Подесени со Патентираната Mr Технологија На Injen За безбеден и сигурен производ, додека се одржуваат макс�

DEN 2.00
Аем 21-506р Систем За Внесување На Црвен Ладен Воздух Новак
Аем 21-506р Систем За Внесување На Црвен Ладен Воздух

Дизајниран да додаде коњски сили и да го намали ограничувањето во споредба со внесот НА воздух ВО ОЕМ...

DEN 500.80
Аем 21-472П Полиран Систем За Внесување Ладен Воздух Новак
Аем 21-472П Полиран Систем За Внесување Ладен Воздух

Зголемена коњска сила Подесени и динотестирани за подобрување на забрзувањето и звукот на моторот Алум

DEN 2.33
Airaid 5 id x 3 Долго УБИ Универзално Силиконско Црево За Грпка Новак
Airaid 5 id x 3 Долго УБИ Универзално Силиконско Црево За Грпка

УИзградбаТоа Сопствени Доза Компоненти Дизајнирајте Единствен Систем За Внесување Купување Во Фази Ил

DEN 1226.08
АЕМ Ц. А. С. Хју Тибурон 2.0 Л Л4 2003 Новак
АЕМ Ц. А. С. Хју Тибурон 2.0 Л Л4 2003

Зголемена коњска сила Подесени и динотестирани за подобрување на забрзувањето и звукот на моторот...

DEN 1.00
Xtune CP - 409r Систем За Внесување Црвен Ладен Воздух Со Филтер За HONDA CIVIC ЕКС Новак
Xtune CP - 409r Систем За Внесување Црвен Ладен Воздух Со Филтер За HONDA CIVIC ЕКС

Дизајниран за подобрување на одговорот на гасот и звукот на моторот Го заменува целиот фабрички систем

DEN 2.00
Спектар Перформанси 97987 4 Y-150° Копач со 6 Нога Новак
Спектар Перформанси 97987 4 Y-150° Копач со 6 Нога

4 инчен надворешен дијаметар краток" И " цевка Агол на ногата од 110 степени Агол Од 150 степени Yцевка 6 инчн�

DEN 2079.84