Bogs Mens Sauvie Slip-on Boot

Bogs Mens Sauvie Slip-on Boot

DEN 1186.56

Новак

Достапно за нарачка

100% - текстил и синтетички. Увезени. Гума ѓон. Мерките на вратилото приближно 5,5 "од лакот. Отворање на подигање мери приближно 10,5" наоколу. Амортизирањето на враќање обезбедува трајна удобност. Конструиран со 3мм нео-технолошка водоотпорна изолација. Органската био-технологија Дурафреш се активира за борба против мирисите. Надворешна плоча отпорна на биогрип. Bogs Max-Wick ја оддалечува потта од стапалото за да ве остави суви. Овие машка водоотпорна работа чизми се совршен придружник за правење работи во дворот. Еластичните нео-технолошки панели ги прават лесни/исклучени и враќање на амортизациите за да ја вратат енергијата на стапалото. Урбаните и ентузијастите на отворено сакаат блато. Секогаш водоотпорни и топло, тие одат удобно, дишат природно и комбинираат модерен стил со груба конструкција. И популарните класици и новата MT серија се достапни со водоотпорни дишења. Сè што продаваме е поддржано со 100% гаранција за задоволство. Уживајте.

Избор на клиент

Xtratuf Машки Риболов Дожд Водонепропустливи Риболовци Гумени Шеврон Повлечете Јазичиња Глуждот Палубата Чизми Новак
Muck Mution Guber Premium Premium Машки теренски чизми Новак
Muck Mution Guber Premium Premium Машки теренски чизми

Гума Увезени Гума ѓон Вратилото мери приближно среднотеле од лак Сите шевови се зацементирани, зашиени

DEN 2.33
Асгард женски глужд од дожд чизми водоотпорни чизми од Челзи Новак
Асгард женски глужд од дожд чизми водоотпорни чизми од Челзи

Гума ѓон Шахот мери приближно 5,5 "од архивата Платформата мери приближно 0,50" Отворање на подигање мери п�

DEN 2.00
Мук Чизма Женски Дожд Подигање Новак
Мук Чизма Женски Дожд Подигање

Неопренови Произведено во САД Или Увезено Гумен ѓон Вратило мери околу 9" од лак Петицата мери приближно

DEN 1119.20
Хорзе Врховен Georgiaорџија Неопрене чизми за лопатка Новак
Хорзе Врховен Georgiaорџија Неопрене чизми за лопатка

Гума ѓон Овие чизми се изградени за да траат Гума и неопрена ги одржуваат нозете суви и удобни кога вози�

DEN 703.20
Bogs Unisex-дете за бебиња од дожд Новак
Bogs Unisex-дете за бебиња од дожд

Гума ѓон Мерките на вратилото го мерат приближно телето од лак Отворање на подигање мери приближно 240 на

DEN 472.16
Женски Чизми За Дожд Високи, Женски Високи Чизми За Дожд Градинарски Чизми Водоотпорни Велингтон Чизми Новак