Sandvik Coromant, C5-266RFG-35060-22, Челик Corothead 266 Сечење Единица За Нишка Вртење, Десната Рака Сече, Со Течноста За Ладење, Ilock_ Интерфејс

Sandvik Coromant, C5-266RFG-35060-22, Челик Corothead 266 Сечење Единица За Нишка Вртење, Десната Рака Сече, Со Течноста За

DEN 5600.00

Новак

Достапно за нарачка

Придобивките од овој производ семејство : Намалена машина-и прекини. Одлична завршна површина поради исклучителната стабилност. Висока конзистентност на производот. Три остри рабови за сечење за висококвалитетни теми. Мулти-точка инсерти на располагање, бараат треска поминува што резултира со зголемување на продуктивноста. Придобивките од овој производ семејство : Намалена машина-и прекини. Одлична завршна површина поради исклучителната стабилност. Висока конзистентност на производот. Три остри рабови за сечење за висококвалитетни теми. Мулти-точка инсерти на располагање, бараат треска поминува што резултира со зголемување на продуктивноста. Sandvik Coromant C5-266 RFG-35060-22, Corothead 266 единица за сечење за вртење на конец е дел од семејството на производи Corothead 266. Corothead 266 е дизајниран со ilock интерфејс за борба против екстремните сили поставени на вметнувањето во операциите на навој. Алатката гарантира одлична стабилност на вметнување за крајна точност, завршна површина и конзистентност на производот.

Избор на клиент

ПРЕДВРЕМЕНИ ДОПРЕТЕ CER 100 6-16SC 1 КВАДРАТНИ Нишки Нишки Вртење Алатка 5 Инсерти &засилувач; Седишта-MB11441CD2 Новак
ПРЕДВРЕМЕНИ ДОПРЕТЕ CER 100 6-16SC 1 КВАДРАТНИ Нишки Нишки Вртење Алатка 5 Инсерти &засилувач; Седишта-MB11441CD2

ГО КУПУВАТЕ ДРЖАЧОТ НА АЛАТКАТА ЗА ВРТЕЊЕ НА СЛИКАТА.ПРОДАДЕНИ ОД M & J АЛАТКИ LLCDAYTON, ОХАЈОПРОИЗВОД СПЕЦИФ

DEN 329.60
Алатка Доријан-73310158151-Држач За Алат За Навој, МТВОЛ20-4Д-А, ЛХ Новак
Алатка Доријан-73310158151-Држач За Алат За Навој, МТВОЛ20-4Д-А, ЛХ

Индексирачки Држач За Алат За Вртење Конец, МТВОЛ204ДА, Лева Рака, 11 / 4 Во Ширина На Стеблото Оваа листа...

DEN 678.40
Материјали Mitsubishi GYAR25K90B-H07 GY серија моно блок внатрешно држач за жлебови, десно, агол од 90 °, врат од 40 мм, 4,75 Новак
Материјали Mitsubishi GYAR25K90B-H07 GY серија моно блок внатрешно држач за жлебови, десно, агол од 90 °, врат од 40 мм, 4,75

Тежина на пакет : 1,0 фунти Земја на потекло : Соединетите држави Mitsubishi Material USA Corporation произведува алатки з�

DEN 3979.04
Qtqgoitem S10K-SDXCR07 95 Степен Круг Индексирани Внатрешна Алатка За Навој Носителот Новак
Qtqgoitem S10K-SDXCR07 95 Степен Круг Индексирани Внатрешна Алатка За Навој Носителот

Име на производ : Држач За Внатрешна Алатка За Навој;Модел : S10 KSDXCR07;Агол На Олово : 100 Степен...

DEN 564.80
ХИП 2208-0625 5/8 Х 5 Десна Рака С10К-Мгивр/Л2 Држач За Внатрешна Алатка За Жлебови Новак
ХИП 2208-0625 5/8 Х 5 Десна Рака С10К-Мгивр/Л2 Држач За Внатрешна Алатка За Жлебови

Десна рака Дизајнот на држачот на алатот обезбедува прецизно стегање и точност на индексирање на вметн�

DEN 2.67
Алатка Доријан-73310158432-Држач За Алат За Навој, SER075-5-16, RH Новак
Алатка Доријан-73310158432-Држач За Алат За Навој, SER075-5-16, RH

Индексирачки Држач За Алат За Вртење Конец, SER075516, Десна Рака, 3 / 4 Во Ширина На Стеблото Оваа листа Индекс

DEN 1.33
Микро 100 FR-093-8X Жлеб Алатка, 3/32 Ширина.150 Прој, 1/2 Мин Родена Диа, 1/2 Макс Родена Длабочина, 1/4 Офсет, 1/2 Стенк Диа, Новак
WIDIA PCLNR3225P16 Pcln P-Стил Стегање Алат За Негативни Инсерти, 95° Агол, Челик, 25 mm Квадратни Стебло, Десно, 170 Mm Должина Новак
Келч - 586.0403.385-Индексирачки Држач За Алат За Вртење Конец, пск 80, Лева рака, 20.00 мм Ширина На Стеблото Новак
Келч - 586.0403.385-Индексирачки Држач За Алат За Вртење Конец, пск 80, Лева рака, 20.00 мм Ширина На Стеблото

Индексирачки Држач За Алат За Вртење Конец, ПСК 80, Лева Рака, 20 Индексирачки Држач За Алат За Вртење Коне�

DEN 0.33
Micro 100 RR-017-4 Алатка за жлебови-Задржување на прстенот.017 Ширина.050 Proj, 1/4 Min Bore Dia, 1/4 Max Bore Deep, 1/8 Offset, Новак
Micro 100 RR-017-4 Алатка за жлебови-Задржување на прстенот.017 Ширина.050 Proj, 1/4 Min Bore Dia, 1/4 Max Bore Deep, 1/8 Offset,

Наменето за генерирање на жлебови за задржување на прстенот Полирано поделено лице за подобрено задржу

DEN 527.20
Алатка Доријан-73310158355-Држач За Алат За Навој, С20У-МТОЛ-4-А, ЛХ Новак
Алатка Доријан-73310158355-Држач За Алат За Навој, С20У-МТОЛ-4-А, ЛХ

Индексирачки Држач За Алат За Вртење Конец, S20 UMTHOL4А, Лева Рака, TNMA432 оваа листа е за...

DEN 2.33
Микро 100 QZST-422-SR20 Star Sr-20 Носител-Брза Промена, 1/4 Внатрешна Диа, 1.400 Дофат, 22 Shank Dia, 2.384 OAL, Новак
Микро 100 QZST-422-SR20 Star Sr-20 Носител-Брза Промена, 1/4 Внатрешна Диа, 1.400 Дофат, 22 Shank Dia, 2.384 OAL,

Држач за алатки за брза промена дизајниран за употреба Во starвездени швајцарски машински модели SR20, SB16, SB

DEN 1.67
Микро 100 РРМ-200-30Х Алатка За Жлебување-Прстен За Задржување, 2,01 мм Ширина, 2,74 Мм Прој, 10 мм Мин Диа, 30 мм Максимална Новак