Southwire #63950002 125 ' 6/3 W/G NMB Кабел

Southwire 63950002 125 ' 6/3 W/G NMB Кабел

DEN 8160.00

Новак

Достапно за нарачка

НМ-Б кабелот првенствено се користи во станбени жици како кола за гранки за приклучоци, прекинувачи, осветлување и други оптоварувања. НМ - б кабелот може да се работи во воздушни празнини на ѕидарски блок или плочки ѕидови каде што таквите ѕидови не се влажни или влажни локации. Тип NM-B кабел (неметална обвивка кабел) може да се користи за двете изложени и скриени работа во нормално суви локации на температури да не надминува 90°C (со ампацитет ограничен на тоа за 60°C проводници. Обложена во патентирана Симпул Кабелска Јакна за полесно влечење, соголување и инсталација. Оваа жица е обложена со боја за лесно идентификување на големината, Бела - 14 AWG, Жолта - 12 AGG, Портокалова - 10 AGG и Црна - 8 AGG и 6 AGG. Произведено во Америка, 6 мерач, 3 проводници со земја, 125' по Ролна, ул наведен тип НМ-Б. за општи жици на домови, продавници и продавници. Southwire Romex Бренд SIMpull NM-B (неметална обвивка) кабел може да се користи и за изложени и за скриени работи во нормално суви локации на температури кои не надминуваат 90°C (со ампацитет ограничен на оној за 60°C проводници) како што е наведено Во Националниот Електричен Код за 2011 Година. НМ-Б кабелот првенствено се користи во станбени жици како кола за гранки за приклучоци, прекинувачи и други оптоварувања. НМ - б кабелот може да се работи во воздушни празнини на ѕидарски блок или плочки ѕидови каде што таквите ѕидови не се влажни или влажни локации. Рејтинг на напон ЗА НМ - б кабел е 600 волти.

Избор на клиент

20 AWG Мерач UL1429 Заглавени Кука Жица, 150v, 0.0570 Дијаметар, Сина, 25 стапки Должина Новак
20 AWG Мерач UL1429 Заглавени Кука Жица, 150v, 0.0570 Дијаметар, Сина, 25 стапки Должина

Диригент : 20 AGG Конзервирана Бакар (0.0320" Дијаметар) Изолација : Озрачен Вкрстено Поврзан ПВЦ (0,010" Дебел, 0,05

DEN 0.67
Колман Кабел 988200604 FPLR Незаштитен Кабел За Аларм За Пожар, Црвен, 18/2, 1000 Стапки Новак
Колман Кабел 988200604 FPLR Незаштитен Кабел За Аларм За Пожар, Црвен, 18/2, 1000 Стапки

1000 Стапки калем од жица FPLR Незаштитен Кабел За Аларм За Пожар, Црвен, awg големина : 18 / 2 Пвц Со Јакна За Отп�

DEN 115.04
Темко Чиста Никел Жица 28 Мерач 100 Стапки неотпорност AGG Ni200 Никел 200ega Новак
Темко Чиста Никел Жица 28 Мерач 100 Стапки неотпорност AGG Ni200 Никел 200ega

28 AWG, Просечната жица дијаметар : 0.0126 во (0,32004 мм), 0,3778 Оми / стапки на 68°F Никел 200(99,6% комерцијално чист) Оце�

DEN 1.33
Ремингтон Индустрии 24PFESTRBLA100 24 AGG Мерач Заглавени Кука Жица, 100 метри Должина, Црна, 0.0201 Дијаметар, ТЕФЛОНСКИ, 600 Новак
DAE P204 - 100 КОМПЛЕТ UL kWh Паметен Подметач, 3P4W, 100A, 120/208v, 3 Сплит Јадро CTs Новак
DAE P204 - 100 КОМПЛЕТ UL kWh Паметен Подметач, 3P4W, 100A, 120/208v, 3 Сплит Јадро CTs

ТУ (Време На Употреба) достапни се и извештаи за наплата Онлајн софтверот беше поставен однапред Не е по�

DEN 3.00
18 AWG Мерач UL1429 Заглавени Кука Жица, 150v, 0.0660 Дијаметар, Црна, 25 стапки Должина Новак
18 AWG Мерач UL1429 Заглавени Кука Жица, 150v, 0.0660 Дијаметар, Црна, 25 стапки Должина

Диригент : 18 AGG Конзервирана Бакар (0.0403 " Дијаметар) Изолација : Озрачен Вкрстено Поврзан ПВЦ (0,010" Дебел, 0,0

DEN 463.20
75 стапки. 6/2 Заробени Ромекс Симпул ЦУ НМ - Б В/Г Жица Новак
75 стапки. 6/2 Заробени Ромекс Симпул ЦУ НМ - Б В/Г Жица

Може да се користи и за изложени и за скриени работи на нормално суви локации Проводниците се жарени (ме�

DEN 0.67
Вудс 55668323 Примарна Жица; 16-Мерач; Жолта Новак
Вудс 55668323 Примарна Жица; 16-Мерач; Жолта

100 стапки од 16 мерач жолта примарна жица Пвц надворешна јакна се спротивставува на водата; Масло; хемика�

DEN 2.00
1/0 Ga. 3/8 Инчен Обетка Бакарни Навртки - 90 Степен - Новак
1/0 Ga. 3/8 Инчен Обетка Бакарни Навртки - 90 Степен -

Беспрекорните бакарни навртки нудат супериорна отпорност на корозија над навртките "сендвичкрај" УЛ На

DEN 293.28
Виренко 1/0-1/0-1/0 Алуминиум СЕУ Сервис Влезен Кабел Со Земја Новак
Виренко 1/0-1/0-1/0 Алуминиум СЕУ Сервис Влезен Кабел Со Земја

Кабел кој најчесто се користи за испорака на енергија од услугата паѓачко до базата на мерачот, а потоа �

DEN 2.33
Кевлар Патување Жица На Еднократно Ролна, Зелена Новак
Кевлар Патување Жица На Еднократно Ролна, Зелена

85 стапки силиконски обложена кевлар патување жица на еднократно лесно ветер ролна Избегнувајте пробле�

DEN 3.33
ГЦ ЕЛЕКТРОНИКС 560 Фиброид Риба Хартија Електрична Изолација Новак
ГЦ ЕЛЕКТРОНИКС 560 Фиброид Риба Хартија Електрична Изолација

Цена За : Секој Тип На Додаток : Боја На Вулканизирани Целулозни Влакна : Црни Карактеристики : Дебелина Н

DEN 3.00
Колман Кабел 701026632 Бел Жица, Без Јакна, 20/2, 500-Нога Новак
Колман Кабел 701026632 Бел Жица, Без Јакна, 20/2, 500-Нога

500 Стапки калем од жица Бел жица, Без Јакна, АГ големина : 20 / 2 Два голи бакарни изолирани проводници изврт

DEN 1103.52