Смешно Симпатична Виси Жаба Животински Приврзок Прилагодлив Ѓердан Двојка Пријателство Шарм Гроздобер Сребрен Фестивал На Истегнување Роденденски Накит За Жени

Смешно Симпатична Виси Жаба Животински Приврзок Прилагодлив Ѓердан Двојка Пријателство Шарм Гроздобер Сребрен Фестивал На Истегнување

DEN 65.44

Новак

Достапно за нарачка

Значење : овој елегантен сребрен ѓердан со приврзок од светкава жаба совршено ќе се координира на секоја облека. Жабите биле симбол на просперитет, богатство, пријателство и изобилство во многу култури и симбол на плодноста во другите. За Римјаните, жабата била маскота за која се верувало дека им носи среќа на оние дома. Големина на приврзок : 2*3,5 см (0,79*1,38 инчи); Должина На Чиан : Околу 45 см(17,7 инчи) Тежина : околу 13,5 гр/парче. Материјал : Еколошка Легура,Без Олово И Без Никел,Хипоалергично Оцрнување и Отпорност на Избледување-за долготрајно абење. Подароци : Одлични подароци за вашата мајка, сестри, најдобри пријатели, баба, девојка, сопруга. Прилики : на роденден, годишнина, свадба, дипломирање, Божиќ и така натаму. Грижа Tips1.Do не контактирајте со chemicals2.Do не носат во bath3.Do не носат во многу sweating4.Do не носете го кога спиете.

Избор на клиент

Ксијаоке Коптски Анк Крст Религиозен Ѓердан, со Синџир од 23,6 Инчи. Новак
Ксијаоке Коптски Анк Крст Религиозен Ѓердан, со Синџир од 23,6 Инчи.

Карактеристики : анк крст познат како крукс ансата со значење "живот" може да донесе надеж и Заштита на л�

DEN 1.67
Детални 11: 11 Ангел Крило Ѓердан Направи Желба Накит Новак
Детални 11: 11 Ангел Крило Ѓердан Направи Желба Накит

ИНСПИРАЦИЈА : 11 : 11 дали Некогаш сте се запрашале што значи кога ќе ја видите нумеричката низа 11 : 11? Едно з

DEN 1.33
Нотерс 18к Позлатена Африканска Гана Мапа Приврзок Од Нерѓосувачки Челик За Мажи Жени Накит Новак
Нотерс 18к Позлатена Африканска Гана Мапа Приврзок Од Нерѓосувачки Челик За Мажи Жени Накит

Уникатен дизајн : високо полиран 18к позлатен нерѓосувачки челик гана мапа дизајниран Мерење : 3,2 см / 1,26 и

DEN 190.40
555 накит Инспиративни Нерѓосувачки Челик Крст Ѓердан За Мажи И Жени 16-24 Синџир Новак
555 накит Инспиративни Нерѓосувачки Челик Крст Ѓердан За Мажи И Жени 16-24 Синџир

`+ДИЗАЈНТрендовски дизајн вкрстен ѓердан за мажи и жени, овој ѓердан од сребрен крст дизајниран со инспи

DEN 239.84
Двјсу Верски Крст Кремирање Накит За Пепел Урна Ѓердан Секогаш НА ДВ-ЊУЈОРК-УРН-049 0 Новак
Двјсу Верски Крст Кремирање Накит За Пепел Урна Ѓердан Секогаш НА ДВ-ЊУЈОРК-УРН-049 0

Материјал : Изработен ОД еколошки НЕРЃОСУВАЧКИ челик ОД 316 ЛИТРИ, има завртка на врвот на ѓерданот за пеп

DEN 2.00
10к Вистински Цврст Златен Сложен Крст Приврзок За Ѓердан, Подарок За Накит За Христијанска Молитва За Неа Новак
Озарчавк Рудракша Мала Мониста Ѓердан Со 108 Молитвени Мониста За Јапа, Медитација И Зголемување На Смиреноста Новак