Стаклена стакло од влакно со влакно- 3/4 унца ширина од 50 инчи

Стаклена стакло од влакно со влакно- 3/4 унца ширина од 50 инчи

DEN 383.20

Новак

Достапно за нарачка

Брзо гради дебелина. 99,1 lb ролна, долга 165 јарди. Стаклена стакло од влакно. Ниска цена и лесна за употреба. Може да се искинат или исечат на големина. Сецкан влакно душек е случајно распрснато влакна што има еднаква јачина во секоја насока. Секоја влакно е долга помеѓу 1,5 ″ и 3. Се користи врзивно средство за мономер за да се држат влакна заедно. Компатибилен со полиестер и винилестер смола. Долга приближно 165 јарди.

Избор на клиент

3.1 мл Фиберглас, 16.5 Широк, 3 Дворот Ролна, 4hs Crowfoot Ткаат, Стил 120 Новак
3.1 мл Фиберглас, 16.5 Широк, 3 Дворот Ролна, 4hs Crowfoot Ткаат, Стил 120

3.1 мл Фиберглас Крпа, 3 дворот ролна Валани Не Преклопени За Квалитет Стил 120 4 HS Crowfoot Ткаат Фиберглас Крпа

DEN 3.33
Јикаи Фиберглас Ткаени Скитници Крпа, 8.6 инчен х 164' Стапки Долго за Брод &засилувач; Базен Поправка Новак
Јикаи Фиберглас Ткаени Скитници Крпа, 8.6 инчен х 164' Стапки Долго за Брод &засилувач; Базен Поправка

Тој е компатибилен со системи за епоксидна, винилterер и полиестерска смола СЕ ПРЕПОРАЧУВА ЗА ЕПОКСИДНА �

DEN 1.33
Цврста шипка Goonsds Fiberglass - Еластична изолација на модели на шипки, 9MMX500MMX20PCS Новак
Цврста шипка Goonsds Fiberglass - Еластична изолација на модели на шипки, 9MMX500MMX20PCS

Fiberfiberglass прачка, мала тежина, голема јачина, погодна за инсталација на транспорт и градежништво, прачкат

DEN 1.33
1,1 мм 100 Ом/Квадратни ИТО Обложена Стаклена Подлога Новак
1,1 мм 100 Ом/Квадратни ИТО Обложена Стаклена Подлога

Опис на 100 Оми / квадратни Индиумски Допиени Лимени Оксидни Стаклени Супстрати 1,1 мм Дебелина 100 Оми / кв�

DEN 5503.20