Четка Истражување ГБД Тешки Флекс Брус, Силициум Карбид, 12 Дијаметар, 180 Ронки

Четка Истражување ГБД Тешки Флекс Брус, Силициум Карбид, 12 Дијаметар, 180 Ронки

-170 %

DEN 5211.20

Новак

Достапно за нарачка

[КВАЛИТЕТ] - Гордо направени во САД. ФЛЕКС-БРУС е долготраен, намалувајќи ги вкупните трошоци за употреба во споредба со другите опции за четки. [ДИЗАЈН] - ФЛЕКС-БРУС е произведен за да биде самоцентричен, само-усогласувачки и само-компензирачки за абење за лесна употреба. [ПРИДОБИВКИ за ЗАВРШНА ОБРАБОТКА]- Понудени во широк спектар на гриз и абразиви за да им овозможат на машинистите да постигнат специфични толеранции за завршна обработка, како и убава завршна обработка. [БРИШЕЊЕ НА ВКРСТЕНИ ДУПКИ]- Идеален За завршна обработка и бришење истовремено во едно поставување. Може да се користи во речиси секој ротирачки вретено. ГБД 12 " (305ММ) 180СЦ ФЛЕКС-БРУС. Алатката Флекс-Брус е еластична, флексибилна алатка за усовршување што се користи за подобрување на внатрешната завршница на површината, а исто така може да ја отстрани дупката или цилиндерот. Се состои од абразивни глобули ламинирани на краевите на флексибилни најлонски нишки. Неговата уникатна конструкција овозможува алатката да биде само-усогласена, самоцентрична и само-компензирачка за абење.

Избор на клиент

Флекс-Брус Цилиндар Топката-Брус 77-83мм за ПОЛАРИС СПОРТИСТ 800 Х2 4Х4 ЕФИ 2009 Новак
Флекс-Брус Цилиндар Топката-Брус 77-83мм за ПОЛАРИС СПОРТИСТ 800 Х2 4Х4 ЕФИ 2009

Брзо и ефикасно одглазирање и завршување на брусењето, обезбедувајќи конзистентна шема на вкрстени отв

DEN 1.67
Флексибилен Цил Брус, Бордија1-1/4ин, 180грит Новак
Флексибилен Цил Брус, Бордија1-1/4ин, 180грит

● Флексибилен Цил Брус, Бордија11 / 4ин, 180грит ® Роди Диа : 1 1 / 4 во ● Вкупна Должина : 8" ● Должина на брус : 3

DEN 3.00
Флекс-Брус Пушка Комора Брус Новак
Флекс-Брус Пушка Комора Брус

Изопачена челична жица вратило Абразивни глобули на флексибилни најлонски нишки 3"; абразивен дел, 12"; вк

DEN 2.67
МЕНУВАЧ 3-3/4 Флекс На Цилиндерот На Моторот - Брус-2487Д Новак
МЕНУВАЧ 3-3/4 Флекс На Цилиндерот На Моторот - Брус-2487Д

Брусни цилиндри на моторот 31 / 4 до 41 / 8 "и 83мм до 105мм во дијаметар за да се произведе плато завршница за бр

DEN 2.33
R&засилувач; D БЛОК ЦИЛИНДАР МОТОР БРУС КОМПЛЕТ 2.5 -5.5 БРУСЕЊЕ МАШИНА со 4x БРУСЕЊЕ КАМЕН 1 Новак
R&засилувач; D БЛОК ЦИЛИНДАР МОТОР БРУС КОМПЛЕТ 2.5 -5.5 БРУСЕЊЕ МАШИНА со 4x БРУСЕЊЕ КАМЕН 1

БЛОК ЦИЛИНДАР МОТОР БРУС КОМПЛЕТ 2.5" 5.5 " БРУСЕЊЕ МАШИНА со 4x БРУСЕЊЕ КАМЕН КОМПЛЕТ ЗА БРУСЕЊЕ НА МОТОРОТ

DEN 3408.00
Цта Алатки 2400 Х. Д. Флекс Брус-152мм Новак
Цта Алатки 2400 Х. Д. Флекс Брус-152мм

Широк спектар на професионални автомобилски специјализирани алатки Професионално одделение...

DEN 2.00
Флексибилен Цил Брус, Роди Диа.1/4ин, 180грит Новак
Флексибилен Цил Брус, Роди Диа.1/4ин, 180грит

● Флексибилен Цил Брус, Роди Диа.1 / 4ин, 180грит ® Роди Диа : 1 / 4 во € Гриз : 180 ● Должина на брус : 1 1 / 2 инчи...

DEN 403.04
Флекс-Брус Цилиндар Топката-Брус 71-73мм За СУЗУКИ GSXR750 1996-2001 Новак
Флекс-Брус Цилиндар Топката-Брус 71-73мм За СУЗУКИ GSXR750 1996-2001

Брзо и ефикасно одглазирање и завршување на брусењето, обезбедувајќи конзистентна шема на вкрстени отв

DEN 1012.80
6мм Флекс Брус 180 Ронки Силициум Карбид Новак
6мм Флекс Брус 180 Ронки Силициум Карбид

Флексибилен абразивен цилиндар брус за завршна обработка на површината и бришење на вкрстени дупки Сам

DEN 2.00
Комплет Комплет За Брусење На Моторот На Цилиндерот-2.1/2 до 5.1/2 - 62ММ ДО 88ММ-34ММ ДО 60ММ_К_079 Новак
Комплет Комплет За Брусење На Моторот На Цилиндерот-2.1/2 до 5.1/2 - 62ММ ДО 88ММ-34ММ ДО 60ММ_К_079

КОМПЛЕТ КОМПЛЕТ ЗА БРУСЕЊЕ НА МОТОРОТ со ЦИЛИНДРИ 2.1 / 2" до 5.1 / 2" 62ММ ДО 88ММ 34ММ ДО 60ММ МАШИНА ЗА УСОВРШУВА�

DEN 0.33
Флекс-Брус Цилиндар Топката-Брус 90-95мм за Кавасаки KLX400SR 2003 Новак
Флекс-Брус Цилиндар Топката-Брус 90-95мм за Кавасаки KLX400SR 2003

Брзо и ефикасно одглазирање и завршување на брусењето, обезбедувајќи конзистентна шема на вкрстени отв

DEN 1224.00
Флексибилен Цил Брус, Роди Диа.7/8ин, 180грит Новак
Флексибилен Цил Брус, Роди Диа.7/8ин, 180грит

● Флексибилен Цил Брус, Роди Диа.7 / 8ин, 180грит ® Роди Диа : 7 / 8 во € Гриз : 180 ● Должина на брус : 3 инчи...

DEN 518.24
Флексибилен Цил Брус, Бордија1-3/4ин, 120грит Новак
Флексибилен Цил Брус, Бордија1-3/4ин, 120грит

€ Флексибилен Цил Брус, Bore Dia13 / 4in, 120 Grit ® Роди Диа : 1 3 / 4 во ● Должина на брус : 3 инчи ● Вкупна Должина : 8" �

DEN 1409.60
Флекс Брус 4 до 4.125 Сбц СБФ Топката Брус За Фрлија Прстени Новак
Флекс Брус 4 до 4.125 Сбц СБФ Топката Брус За Фрлија Прстени

Ново 4 до 41 / 8, 105мм, 120сц, (Гриз) Стандардна Должност ФлексБруси За Блок Цилиндри (13 1 / 2ОАЛ)..Ќе се наддаваат

DEN 911.84
Флексибилен Цил Брус, Бордија2-1/8ин, 120грит Новак
Флексибилен Цил Брус, Бордија2-1/8ин, 120грит

€ Флексибилен Цил Брус, Bore Dia21 / 8in, 120 Grit ® Роди Диа : 2 1 / 8 во ● Вкупна Должина : 8" ● Должина на брус : 3 инчи...

DEN 1.00
Камења За Замена На Брусниот Цилиндар На Моторот 3 Долги 220 Ронки 3-Парче Спакувани Новак
Камења За Замена На Брусниот Цилиндар На Моторот 3 Долги 220 Ронки 3-Парче Спакувани

Синтетички Материјал Увезени ?Моторот цилиндар брус замена камења 3 долго 220 ронки 3Парче Спакувани ?Одг�

DEN 0.33
Комплет За Брусење На Моторот На Цилиндерот-2.1/2 до 5.1/2 - 62ММ ДО 88ММ-34ММ ДО 60ММ_К_085 Новак
Комплет За Брусење На Моторот На Цилиндерот-2.1/2 до 5.1/2 - 62ММ ДО 88ММ-34ММ ДО 60ММ_К_085

КОМПЛЕТ КОМПЛЕТ ЗА БРУСЕЊЕ НА МОТОРОТ со ЦИЛИНДРИ 2.1 / 2" до 5.1 / 2" 62ММ ДО 88ММ 34ММ ДО 60ММ МАШИНА ЗА УСОВРШУВА�

DEN 2.67