Мехрон Шминка Рај Шминка АК Рефил

Мехрон Шминка Рај Шминка АК Рефил

DEN 159.20

Новак

Достапно за нарачка

Произведено во САД со состојки одобрени ОД ФДА : без Парабен, надоместок за глутен, вегански и без суровост. Широк спектар на високо пигментирани нијанси, вклучувајќи 8 метали и 8 УВ НЕОНСКИ нијанси. Натопени со смирувачки состојки на кожата како алое, витамин е, краставица, лимонова трева и авокадо. Боја за лице и тело активирана со вода сакана од професионалци ширум светот поради смелата боја и револуционерната формула што не попушта или избледува.25oz Рефил Големина Рај ШМИНКА AQ се вклопуваат Во Мехрон 8-Боја И 30-Боја Рај Шминка AQ Палети. Натопени со смирувачки состојки на кожата, вклучувајќи Алое, Витамин е, Краставица, Лимонова Трева и Авокадо. Без суровост, Вегански, Без Парабени и Без Глутен. Направено Во Њујорк со состојки со врвен квалитет. РАЈСКАТА ШМИНКА AQ е светски позната, врвен квалитет На Мехрон, шминка за сликање лице и тело на база на вода достапна поединечно или во пет различни палети со 8 бои. Полу-меките, активирани со вода, влажни палети за шминка за колачи се достапни во различни колекции на мат финиш : Основи, Пастели, Тропски Предели, Нијанси и Метални Брилијантни нијанси. Рајска Шминка АК се активира со мала количина на вода. Некои бои бараат малку повеќе вода, некои малку помалку. Навлажнете го сунѓерот или четката и обработете ја површината на тортата во богат крем за намачкување или посакувана конзистентност. Спреј За бариера може да се користи за да остане отпорен на вода. За отстранување, пена со сапун и исплакнете со вода.

Избор на клиент

COVERGIRL+OLAY Едноставно Без Возраст 3-Во-1 Течна Основа, Природна Беж Новак Попуст
COVERGIRL+OLAY Едноставно Без Возраст 3-Во-1 Течна Основа, Природна Беж

ГИ НАМАЛУВА БРЧКИТЕ : подлогата Против стареење веднаш го намалува изгледот на брчките за помазен, помл�

DEN 231.52
Клиника Уште Подобро Сјај 68 Бруле 30мл Новак
Клиника Уште Подобро Сјај 68 Бруле 30мл

Сосема Ново Оригинална Ставка Фабрика Запечатена Никогаш Не Се Користи Квалитетен Производ...

DEN 0.33
Луфокс 2 ПАРЧИЊА Фондација Пумпа За Doubleе Лаудер Двојно Носење Фондација Шише(Злато) Новак
Луфокс 2 ПАРЧИЊА Фондација Пумпа За Doubleе Лаудер Двојно Носење Фондација Шише(Злато)

●Совршено се совпаѓаат За Foundationе Лаудер Двојно Носење фондација Шише СанитарниНема повеќе загадување

DEN 2.00
Мери Кеј Тајмвајз МАТ-Носете 3Д Фондација 1 Фл оз. / 30 мл - Беж Ц 120 Новак
Мери Кеј Тајмвајз МАТ-Носете 3Д Фондација 1 Фл оз. / 30 мл - Беж Ц 120

Формулирана Со Возраста Минимизира 3д Комплекс, Временски Мат 3д Фондацијата оди подалеку од беспрекорн

DEN 2.67
Бери М Козметика - Сенка Игра Усна Палета-Мулти Новак
Бери М Козметика - Сенка Игра Усна Палета-Мулти

Палета на усни Компактна палета со повеќе завршници со 9 нијанси Сенка 13 : Чиста, сенка 46 : сатен, сенка 79 :

DEN 1.33
НИКС ПРОФЕСИОНАЛНА Шминка Чудо Стап, Нагласи &засилувач; Контура-Универзална Новак Попуст
НИКС ПРОФЕСИОНАЛНА Шминка Чудо Стап, Нагласи &засилувач; Контура-Универзална

Означете и Контура : Стапот За Чудо е нашето крајно динамично дуо; Кремастиот, мешавински белег од еднат�

DEN 356.80
Студио СКУЛПТУРА ЗАШТИТЕН ФАКТОР 15 Фондација Новак
Студио СКУЛПТУРА ЗАШТИТЕН ФАКТОР 15 Фондација

Фондација Основа базирана на гел која нуди средно до целосно покривање со природна завршница...

DEN 278.88
Чисто Про Козметика Мус Фондација, Н7 Кул, 0.0020 Унца Новак
Чисто Про Козметика Мус Фондација, Н7 Кул, 0.0020 Унца

Најчисти состојки^Долготрајни^Високо Пигментирани ^ Професионален квалитет^Не се тестираат на животни.

DEN 2.33
Doubleе Лаудер Двојно Носете Ја Основата За Мат Прав, 1с1 Кул Коска, 0,42 мл Целосна Големина Новак
Doubleе Лаудер Двојно Носете Ја Основата За Мат Прав, 1с1 Кул Коска, 0,42 мл Целосна Големина

Сенка : 1c1 Ладна Коска Прилагодено покривање во прав Носете како основа или над неа 12часовна Облека Чист�

DEN 896.00
COVERGIRL TruBlend Matte Направи Течна Основа, Бронза, 1.01 Fl Oz Новак
COVERGIRL TruBlend Matte Направи Течна Основа, Бронза, 1.01 Fl Oz

МЕКА МАТ ФОРМУЛА : Удобната мат основа ви ја дава таа беспрекорна завршница АПСОРБИРА МАСЛО : Прашоците �

DEN 1.00