Doubleе Лаудер Двојно Носете Ја Основата За Мат Прав, 1с1 Кул Коска, 0,42 мл Целосна Големина

Doubleе Лаудер Двојно Носете Ја Основата За Мат Прав, 1с1 Кул Коска, 0,42 мл Целосна Големина

DEN 896.00

Новак

Достапно за нарачка

Сенка : 1c1 Ладна Коска. Прилагодено покривање во прав. Носете како основа или над неа. 12-часовна Облека. Чиста До Целосна Покриеност, Мат Финиш. 0,42 мл / 12 гр, Целосна Големина. Ново Во Кутија. Детали за производот : Еден прав. Беспрекорна сопствена покриеност. Повеќекратна употреба. Облечете го нагоре или надолу. Носете ја како основа или над неа. Целосно на или за допир прозорци. Трае цел ден или цела ноќ. Тоа е и подлога и прашок за поставување, со 12-часовно носење. Разновидната формула е свиленкаста мека, бестежинска, беспрекорна. Го намалува изгледот на порите. Контролира масло и сјај до 12 часа. Останува боја вистина. Водоотпорен. Отпорен на пот и влажност. Прилагодете ја вашата покриеност со превртување на двостраниот апликатор. Користете ја страната на сунѓер за целосна покриеност, кадифената страна за средна. Навлажнете го апликаторот за чиста покриеност. За крајната мат завршница, користете четка за пудра за Да ја избришете Шминката Со Двојно Носење Како прашок за поставување. Компактниот компактен се чувствува елегантен и сензуален во вашите раце. Од неговите блескави облини до неговиот исклучителен квалитет, ова е модерен гламур-луксуз кој трае. Најдете ја вашата совршена нијанса : Изберете го нивото на интензитет на вашата кожа (од светлина до длабока) и подтон (ладен, неутрален или топол). КАКО ДА ГО ОДРЕДИТЕ ВАШИОТ ПОДТОН Кул (В) подтонови : Голата кожа има розов тон и лесно гори на сонце. Неутрални (Н) подтонови : Голата кожа е порамномерна тонирана, не премногу розова или златна. Топли (W) подтонови : Голата кожа има златен или маслинест тон и лесно потемнува на сонце.

Избор на клиент

Течна Основа За Минерална Фузија, Топла 4, 1 Фл Унца Новак Попуст
Течна Основа За Минерална Фузија, Топла 4, 1 Фл Унца

Целосна Покриеност : за разлика од прашоците, оваа течна подлога има лесна текстура што нема да колачи и�

DEN 247.84
Мери Кеј Тајмвајз МАТ-Носете 3Д Фондација 1 Фл оз. / 30 мл - Беж Ц 120 Новак
Мери Кеј Тајмвајз МАТ-Носете 3Д Фондација 1 Фл оз. / 30 мл - Беж Ц 120

Формулирана Со Возраста Минимизира 3д Комплекс, Временски Мат 3д Фондацијата оди подалеку од беспрекорн

DEN 2.67
Луфокс 2 ПАРЧИЊА Фондација Пумпа За Doubleе Лаудер Двојно Носење Фондација Шише(Злато) Новак
Луфокс 2 ПАРЧИЊА Фондација Пумпа За Doubleе Лаудер Двојно Носење Фондација Шише(Злато)

●Совршено се совпаѓаат За Foundationе Лаудер Двојно Носење фондација Шише СанитарниНема повеќе загадување

DEN 2.00
Ламел Бела Боја Лице За Кловн, зомби &засилувач; Вампир Професионална Шминка, Крем Текстура Основа Новак
Ламел Бела Боја Лице За Кловн, зомби &засилувач; Вампир Професионална Шминка, Крем Текстура Основа

Фондација за шминка за бело лице за кловн, зомби, вампир, шминка за вештерки, специјални ефекти Белата бо

DEN 0.33
Бери М Козметика - Сенка Игра Усна Палета-Мулти Новак
Бери М Козметика - Сенка Игра Усна Палета-Мулти

Палета на усни Компактна палета со повеќе завршници со 9 нијанси Сенка 13 : Чиста, сенка 46 : сатен, сенка 79 :

DEN 1.33
Перница За Замаглување На Маслото Од Перипера 2, Прајмер, 0,5 Унца Новак
Перница За Замаглување На Маслото Од Перипера 2, Прајмер, 0,5 Унца

Ги покрива порите и ги одржува мазни Контролира себум и масло Природно го подобрува комплексот на кожат

DEN 312.16
Влажни н Диви Фото Фокус Мат Течност Основа Килибар Беж, вегетаријанска &засилувач; Суровост-Слободен Новак
Влажни н Диви Фото Фокус Мат Течност Основа Килибар Беж, вегетаријанска &засилувач; Суровост-Слободен

Нашата нова фондација со високи перформанси и усовршување на кожата беше подложена на големо тестирање

DEN 2.67
Мала Убавина Мазна Кожа Совршена Пудра Основа, Средна Новак
Мала Убавина Мазна Кожа Совршена Пудра Основа, Средна

Мазната Подлога За Пудра За Усовршување На Кожата создава беспрекорен тен со природен изглед и е формул

DEN 235.52
Возраст 20 Шминка Во Собата, Долг Престој Фондацијата Перница Пакт + Виолетова Тон До База Новак
Возраст 20 Шминка Во Собата, Долг Престој Фондацијата Перница Пакт + Виолетова Тон До База

Возраст 20 Потпис Суштина Долг Престој Да Оди Пакт За Перничиња За Основање + Пополнете #21 Светло Беж(0,49 м�

DEN 1.67
Боби Кафеава Кожа Долго НОСЕЊЕ Течност Во Прав ФОНДАЦИЈА ЗАШТИТЕН ФАКТОР 20 Златна Новак
диего Дала Палма Крем Компактна Фондација, 11 Розова Слонова Коска Новак
диего Дала Палма Крем Компактна Фондација, 11 Розова Слонова Коска

Тип На Производ : Луксузна Убавина Точка Пакет Димензија : 2.5 "L X0 6" W X4 5 " h.Точка Пакет Тежина : 3.0 млс...

DEN 992.00
Косас Затемнето Масло За Лице | Негување, Затемнета Основа Со Светло Покривање, Новак
Косас Затемнето Масло За Лице | Негување, Затемнета Основа Со Светло Покривање,

АКТИВНА НЕГА НА КОЖАТА : чиста, лесна покриеност на нијанса на кожата и негување на еликсир на кожата со �

DEN 2.00
Влажни н Диви Фото Фокус Росна Течна Основа Шминка, Килибар Беж Новак Попуст
Влажни н Диви Фото Фокус Росна Течна Основа Шминка, Килибар Беж

ВАШАТА КОЖА, САМО ПОДОБРО : нашата фондација за усовршување на кожата со високи перформанси е формулира�

DEN 82.56
Фарма Престој Грозје Матични Клетки Брчки Кревање Крем 50мл/1.76 мл Новак
Фарма Престој Грозје Матични Клетки Брчки Кревање Крем 50мл/1.76 мл

Формулиран крем за лице за кревање и против брчки Како да се користи : како последна фаза од основната не

DEN 1.67
CoverGirl Чиста Течност Сочинуваат, Слонова Коска 105, 1-Унца Пакети Новак
CoverGirl Чиста Течност Сочинуваат, Слонова Коска 105, 1-Унца Пакети

Лесна покриеност, никогаш тешка или торта Нема да ги затне порите Дерматолошки тестирани Чиста до средн

DEN 3.33
COVERGIRL TruBlend Matte Направи Течна Основа, Бронза, 1.01 Fl Oz Новак
COVERGIRL TruBlend Matte Направи Течна Основа, Бронза, 1.01 Fl Oz

МЕКА МАТ ФОРМУЛА : Удобната мат основа ви ја дава таа беспрекорна завршница АПСОРБИРА МАСЛО : Прашоците �

DEN 1.00