Востанувања на патувања Ситка Спрус Травел гитара-RT412 Патувачка акустична-електрична гитара-Акустична електрична гитара со фиксни врат

Востанувања на патувања Ситка Спрус Травел гитара-RT412 Патувачка акустична-електрична гитара-Акустична електрична гитара со

DEN 1025.60

Новак

Достапно за нарачка

Конечно, гитара со целосна големина што е лесно да се земе со вас-нашата турнеја со фиксирана гитара за патувања е дизајнирана да одговара на потребите на акустичните гитаристи кои сакаат најголем звук и целосен тон можен во гитара со големина на патување. Оваа премиум гитара патува мала, но звучи огромна и свири како целосна гитара. Квалитетен систем на звук за да ја воодушевите толпата-Традиционалната звучна дупка може да се пофали со напредна, зашилена X-граница што ја максимизира резонанцијата и волуменот на звучната плоча. Без разлика дали настапувате за себе, мала толпа или огромна свирка, вашата гитара за патни инструменти е подготвена да испорача епска изведба. Небото на ранецот - Земете го нашиот премиум случај со големина на патувања со максимална заштита и експанзивни џебови за патување со опрема. Вклучената торба со тешки свири ќе ја задржи вашата гитара безбедна и ќе ја направи исклучително удобно да ја земате со себе насекаде каде што одите. Гаранција за доживотно време - Вашето задоволство е загарантирано! Уживајте во нашиот квалитет и долготраен систем на гитара што е загарантиран за живот. Sitka Spruce ќе биде вашата најзабавна гитара што некогаш ќе ја свирите. Создадено за патувачки музичари - Патување Инструменти е компанија специјализирана за патни гитари, додека се фокусира на најдоброто целокупно патување можно за уметници и музичари во движење. Создадено додека ги слушате вашите повратни информации, дизајнирани од вашите потреби да ви дадат прилагодено искуство.