Kingjoy QH Series 360 степени ротација алуминиумска камера топка глава со контрола на триење, компактен, црн/црвен

Kingjoy QH Series 360 степени ротација алуминиумска камера топка глава со контрола на триење, компактен, црн/црвен

DEN 1439.84

Новак

Достапно за нарачка

Панорамска база со обележување од 360 степени за панорамско пукање. Со фино подесување на амортизација за да го заштитите вашиот уред од ненадејно нурнување додека правите разноврсно снимање на агол. Вклучена е една помала плоча за брзо ослободување, ви помага да ја инсталирате камерата и брзо да ја промените батеријата, погодна за употреба. Платформа со 1/4 "Универзални завртки за лесно монтирање. Доаѓа со 3/8" нишка за завртки; Можете да го прикачите на вашиот лизгач на статив, монопод или камера за додавање поголема флексибилност во промена на аголот. QH20 глава на топката. QH20 глава на топката. QH серијалот на топката е ново развиена глава за топка за амортизација со високи амортизации. Главното копче за заклучување и копчето за напнатост на истата оска, кое ја реализира вистинската контрола на постојаното триење. Главата на топката усвојува авијациски алуминиум, произведен од висока прецизна обработка на фалсификување, која нуди поголема стабилност, посилна јачина на заклучување, флексибилна и мазна работа. Карактеристики : *ЦПУ машински со голема прецизност за точно прилагодување. *ACAR SWISS Брзо ослободување на плочата го прави универзален. *Панорамска база со обележување од 360 степени за панорамско пукање. *Анодизиран третман на површината ја прави главата на топката со убав изглед. *Има и хоризонтално и вертикално ниво на меур за подобрување на перцепцијата на положбата. *Со фино подесување на амортизирање за да го заштитите вашиот уред од ненадејно нурнување додека правите разноврсно снимање на агол. *Една помала плоча за брзо ослободување вклучено ви помага да ја инсталирате камерата и брзо да ја промените батеријата, погодна за употреба. *Платформа со 1/4 "Универзални завртки за лесно монтирање. *Доаѓа со 3/10" нишка за завртки; Можете да го прикачите на вашиот лизгач на статив, монопод или камера за додавање поголема флексибилност во промена на аголот. Спецификации : Дијаметар на топката : 38 mm/1,50 "Основен дијаметар : 48 mm/1,89" Висина : 100 mm/3,94 "Тежина : 0,42 kg/0,93 bs. Капацитет на оптоварување : 7 кг/15,44 bs. 1/4" Камера завртка 3/ 8 "навојна дно дупка.

Избор на клиент