Енсо СГ2 Нож За Зеленчук-Направен Во Јапонија - 101 Слој Нерѓосувачки Дамаск Кинески Готвач нож, 7

Енсо СГ2 Нож За Зеленчук-Направен Во Јапонија - 101 Слој Нерѓосувачки Дамаск Кинески Готвач нож, 7

DEN 2.67

Новак

Достапно за нарачка

Изграден Од Јапонски Сг2 Микро Карбид во прав од нерѓосувачки челик, Јапонскиот канџи е рачно врежан на сечилото; 63 Цврстина На Роквел. 101 слој нерѓосувачки челик Дамаск изградба СО SG2 челик јадро; околу 12° агол на сечилото; двоен наклон работ за двете десната и левата рака употреба. Црна платно микарта рачка со 18/10 нерѓосувачки челик зајакнување и врежан крајот капа, црвени растојанија И Самурај Грб. Должина на сечилото : 7", Висина На Сечилото : 2,62", Вкупна Должина : 12,75", Дебелина на ' рбетот на Петицата : 2,3 мм, Тежина : 10,5 мл. (300гр). Рачно изработени во Градот Секи, Јапонија со доживотна гаранција; исчистете со топла вода и благ детергент. Енсо рачно изработува професионални ножеви комбинирајќи го најдоброто од напредната технологија со ненадминатото знаење и експертиза на традиционалните занаетчии. Продолжувајќи да бара нови можности за кујнски ножеви Во новата er, Енсо работи на одржување и подобрување на производствените технологии за производство на производи со највисок квалитет, рачно изработени Во Градот Секи, Јапонија. Енсо СГ2 Ножот На Кинескиот Готвач е главен прибор за јадење во Азиските кујни. Иако обликот наликува на западен нож, ова сечило е потенко и полесно. Дизајниран е за сечкање, сечење и сечење коцки. Широката површина, исто така, е корисна за собирање и пренесување на сецкани состојки. Енсо СГ2 се одликува со исклучително остар врвен раб. Изграден Од Јапонски Сг2 Микро Карбид во прав нерѓосувачки челик, кој е обвиен со 101 слоеви во комбинација со наизменичен мек и тврд нерѓосувачки челик. Јаглеродниот челик отпорен на корозија има невидена цврстина на 63 Роквел. Челик во прав се користи затоа што обезбедува висок степен на чистота и цврстина. Добиеното сечило е исклучително тврдо, обезбедувајќи исклучително остар раб на сечење. Површината импресионира фасцинантен Дизајн На Дамаск. Рачката е изработена од црно платно микарта со засилувач од нерѓосувачки челик, црвени разделувачи и Самурајски Грб. Врежаното крајно капаче на рачката е изработено од нерѓосувачки челик 18/10, што обезбедува извонредна стабилност и рамнотежа.

Избор на клиент

Готвач Торба Готвач Нож Гроздобер Ранец Со 4-Пакет Нож Чувари Вклучени Новак Попуст
Готвач Торба Готвач Нож Гроздобер Ранец Со 4-Пакет Нож Чувари Вклучени

? ИЗДРЖЛИВ, ЦВРСТ И ВИСОКОКВАЛИТЕТЕН ДИЗАЈН оваа пренослива, обложена лесна чанта за готвачки нож е диз�

DEN 1951.68
ОРЕМАКЕ Готвачки Нож 7 и 8 Инчи Новак
ОРЕМАКЕ Готвачки Нож 7 и 8 Инчи

●Новиот Јапонски Челик Од Дамаск е фалсификувана 69слојна конструкција со челично јадро тКО обезбедува

DEN 2.33
Манчестер Од Манчестер Стерлинг Сребрена Вечера нож 9 3/4 Новак
Манчестер Од Манчестер Стерлинг Сребрена Вечера нож 9 3/4

Состав : Стерлинг Сребро Производител : Манчестер Тип : Нож МАНЧЕСТЕР ОД МАНЧЕСТЕР Стерлинг Сребрена ШУП

DEN 1104.00
Хуск Надградени Готвач Ножеви Пакет Со Отворено Кампување Готвење Нож Со Кожа Обвивка И Подарок Кутија Новак
Железо Готвач Америка Нож Во Собата, 3-Парче Новак
Железо Готвач Америка Нож Во Собата, 3-Парче

Сечилото : Циркониум Оксид Сите брич остри ножеви со доживотна гаранција Вклучува Железо Готвач Америк�

DEN 2.00
Несмук Ексклузив Ц100 Слицер | Микарта Ред Новак
Несмук Ексклузив Ц100 Слицер | Микарта Ред

Несмук Ексклузив Ц100 Сликар Микарта Црвено ПРЕЦИЗНА АЛАТКА СО МАЈСТОРСКА РАКА : 210 слоеви челик ја форми�

DEN 244.80
Хуск Јапонија Ножеви Надградени Пештерски Ултимо Нож Пакет Со Високо Јаглероден Челик Јапонски Кујна Нож Новак Попуст
Хуск Јапонија Ножеви Надградени Пештерски Ултимо Нож Пакет Со Високо Јаглероден Челик Јапонски Кујна Нож

●Уметничко дело●Нашите ножеви за готвачи Хуск се мешање на традиционалната изработка со модерни техн�

DEN 1119.68
Хуск Нож Јапонија Кујна Пакет Со Аус-10 Дамаск Челик Готвење Нож Новак Попуст
Хуск Нож Јапонија Кујна Пакет Со Аус-10 Дамаск Челик Готвење Нож

€Аус10 супер Дамаск Челик Quusk Дамаск кујна нож е изработена од 67 слоеви На Дамаск челик Основниот слој Е �

DEN 1919.68
Лантао Пластика Ултразвук Машина Нож Ткаенина Гума Ултразвук нож 40 kHz 100W Новак
Лантао Пластика Ултразвук Машина Нож Ткаенина Гума Ултразвук нож 40 kHz 100W

Нема потреба од остар нож и голем притисок, без оштетување на пластика Мал отпор на триење, без материја�

DEN 1.33
Вклучен Е Гроздобер Ранец За Готвачки Нож Со Штитници За Рабови од 2 Пакувања Новак
Вклучен Е Гроздобер Ранец За Готвачки Нож Со Штитници За Рабови од 2 Пакувања

?ОРГАНИЗИРАН ПРОСТОР ЗА СКЛАДИРАЊЕОдговара на целиот арсенал сет на кулинарски алатки (20+ ножеви и друг�

DEN 1679.84
Хуск Јапонија Нож Мало Месо Нож Пакет со 8.27 Инчен Брич Остри Кујнски Ножеви Јапонски Аус-10 Дамаск Челик Сечкање Нож Новак Попуст
Несмук Ексклузив Ц90 Готвач Нож | Пустинско Железо Дрво Новак
Несмук Ексклузив Ц90 Готвач Нож | Пустинско Железо Дрво

Несмук Ексклузив Ц90 Готвач Нож Пустината Железо Дрво НЕСМУКС НАЈЛЕСНИОТ ЧЕЛИЧЕН НОЖ ВО ДАМАСК : Вистинс

DEN 0.67