Рачно Изработени Дамаск Челик Готвач Нож, Кујна Нож.- Меч/Готвач Кујнски Нож/Кама/Целосна Танг/Боуви/Секира/Кукри/Ножеви Додатоци/Опстанок/Лов/Скинер

Рачно Изработени Дамаск Челик Готвач Нож, Кујна Нож.- Меч/Готвач Кујнски Нож/Кама/Целосна Танг/Боуви/Секира/Кукри/Ножеви Додатоци/Опстанок/Лов/Скинер

DEN 1584.00

Новак

Достапно за нарачка

Вкупна Големина : 11" инчи, 27,94 см. Брич Остар Раб. Квалитет На Материјалот На Сечилото : 1095 / 15н20 легирани челици (512 вистински слоеви). Квалитет На Материјал За Рачка : Рачка Од Нерѓосувачки Челик Со Месинг И Облога Со Влакна, Датотеката Работи На Грб. Дебелина : 3мм .. Цврстина На Сечилото : 58-60 HRC. ПРИМЕНЛИВИ ПРИЛИКИ : Погоден За разни воени, лов, опстанок, тактички, индустриски и надворешни ситуации. Сите наши производи се наменети за изведување со години и години. Ножот има робусна конструкција со сечилото Со Дебелина од 5 мм што оди до крај во внатрешноста на рачката со спој или заварување. Сечилото е преклопено 8 пати од 1095 и 15Н20 давајќи приближно 512 Слоеви во оваа прекрасна Шема. Фантастичен Дамаск Сечилото на ножот е резултат на часови и часови на фалсификување. Не многу сопственици можат да ја задржат таквата шема на слоеви на слоеви што течат до работ на сечилото, што создава ефект на сечилото на микроскопско ниво, што му овозможува на сечилото да продолжи да сече додека другите сечила се затапени. Сечилото доби одлична термичка обработка и поседува многу добро држење и задржување на работ за немилосрдни перформанси. Сечилото со дебелина од 5 мм има фантастично рачно мелење од двете страни со горната страна оставена со лажен раб.

Избор на клиент

Манчестер Од Манчестер Стерлинг Сребрена Вечера нож 9 3/4 Новак
Манчестер Од Манчестер Стерлинг Сребрена Вечера нож 9 3/4

Состав : Стерлинг Сребро Производител : Манчестер Тип : Нож МАНЧЕСТЕР ОД МАНЧЕСТЕР Стерлинг Сребрена ШУП

DEN 1104.00
Златен Птица Повеќекратна Употреба Отворен нож &засилувач; Викинг Пердув Нож Новак
Златен Птица Повеќекратна Употреба Отворен нож &засилувач; Викинг Пердув Нож

€Премиум Челик Q нашиот нож за резба Huusk е конструиран од врвен јапонски високојаглероден челик, што го �

DEN 1.67
Колтелери Берти 5 Парче Инсиме Кујна Нож Во Собата-Бела Новак
Колтелери Берти 5 Парче Инсиме Кујна Нож Во Собата-Бела

Луцит Јаглеродна Рачка, Нерѓосувачки Челик Сечилото Готвач : Вкупна Должина 14.2"; Должина На Сечилото 8.7"..

DEN 2.00
Невестински Цвет од Вотсон Стерлинг Сребрена Паштета Нож Обичај Направен 6 Сервирање Новак
Невестински Цвет од Вотсон Стерлинг Сребрена Паштета Нож Обичај Направен 6 Сервирање

Возраст : Пост1940, Состав : Стерлинг Сребро Бренд : Вотсон Шема : Невестински Цвет Тип : Паштета Нож...

DEN 1104.00
Лист И Школка Со Тифт И Белвица Сребрен Чај Нож Фхас Моторот Се Сврте Новак
Лист И Школка Со Тифт И Белвица Сребрен Чај Нож Фхас Моторот Се Сврте

Производител : Белвица, Тип : Нож Состав : Стерлинг Сребро Возраст : 18401853 Бренд : Тифт Шема : Лист И Школка...

DEN 3024.00
Хуск Нож Јапонија Кујна Пакет Со Аус-10 Дамаск Челик Готвење Нож Новак Попуст
Хуск Нож Јапонија Кујна Пакет Со Аус-10 Дамаск Челик Готвење Нож

€Аус10 супер Дамаск Челик Quusk Дамаск кујна нож е изработена од 67 слоеви На Дамаск челик Основниот слој Е �

DEN 1919.68
Huusk Колекционерски Ножеви Месо нож &засилувач; Huusk Готвач Нож Со Кожа Обвивка И Подарок Кутија… Новак Попуст
Huusk Колекционерски Ножеви Месо нож &засилувач; Huusk Готвач Нож Со Кожа Обвивка И Подарок Кутија…

Висок Квалитет овој креативен нож за месо од хуск е прецизно фалсификуван ОД врвен ЈАГЛЕРОДЕН челик АТ�

DEN 792.00
Српски Готвачи Нож Пакет Со Тешки Месо Нож Сечкање Секира Викинг Подарок Мажи Лов Кампување Отворено Кујна Новак Попуст
Готвач Торба Нож Футрола Со 2-Пакет Нож Штитници Вклучени Новак
Готвач Торба Нож Футрола Со 2-Пакет Нож Штитници Вклучени

?‍? ИЗДРЖЛИВА ЛУШПА за НОЖЕВИГотвењето е доволно тешко без да се грижите каде да ги ставите ножевите! За�

DEN 3.33
Енсо СГ2 Нож За Зеленчук-Направен Во Јапонија - 101 Слој Нерѓосувачки Дамаск Кинески Готвач нож, 7 Новак
Енсо СГ2 Нож За Зеленчук-Направен Во Јапонија - 101 Слој Нерѓосувачки Дамаск Кинески Готвач нож, 7

Изграден Од Јапонски Сг2 Микро Карбид во прав од нерѓосувачки челик, Јапонскиот канџи е рачно врежан на �

DEN 2.67
Готвач Торба Готвач Нож Кожен Ранец Со 2-Пакет Нож Чувари Вклучени Новак
Готвач Торба Готвач Нож Кожен Ранец Со 2-Пакет Нож Чувари Вклучени

? ИСКЛУЧИТЕЛНО ИЗДРЖЛИВА + ЦВРСТА ГРАДБАУживајте во годините на секојдневна употреба и добијте ја вредн

DEN 1.67
Дик Ајакс Црвен Дух, 20 См Готвачки Нож, Црвен, 435 х 105 х 35 Новак
Дик Ајакс Црвен Дух, 20 См Готвачки Нож, Црвен, 435 х 105 х 35

Неверојатна рамнотежа во рака 21см 7,5 инчен готвач нож Сечилото изработено од висококвалитетен нерѓосув

DEN 2776.16