Мини Кинор кралот Давид Харп Лир - Лесен орев и пепел

Мини Кинор кралот Давид Харп Лир - Лесен орев и пепел

DEN 2.67

Новак

Достапно за нарачка

10 -жици - Вклучува алатка за торби и подесување на свирки - мерки : 16 "x 8". 10 -жици - Вклучува алатка за торби и подесување на свирки - мерки : 16 "x 8". Харп на кралот Давид, 16 "x8", рамка од орев со табла за звук на пепел. 10 најлонски жици за библиска скала. Одликувајќи се со Специјална белешка за жици на Дупонт, Специјална белешка за жиците : Нема гаранција за жиците. Производителите препорачуваат да ги промените жиците на вашиот инструмент веднаш штом ќе го добиете. Вашиот инструмент има завршено долго патување пред да го започне последниот натпревар до вашиот дом. За тоа време, елементите влијаат на жиците и може да го скратат нивниот животен век. Повремено се случува низата да пропадне за време на последниот натпревар од патувањето. Затоа, се препорачува да купите сет на жици за замена и да размислите да ги менувате жиците веднаш откако ќе пристигне. Ако сте студент, можеби ќе сакате да ги менувате жиците на секои 3-4 месеци. Ако сте рок -starвезда, можеби ќе треба да ги менувате жиците секоја недела. Ако го чувате вашиот инструмент, треба да размислите да ги промените жиците кога повторно ќе ги соберете. Вклучува : Алатка за подесување и димензии на торба за свирка : 16 "x 8" Тежина на артикалот : 1,8 фунти Тежина на бродот : 4 фунти сосема ново.