Фујунохи 3-Пакет 500мл Темна Соба Хемиски Шишиња За Складирање Со Етикета &засилувач; Капа Алатки-Идеален За Развој Филм Слика &засилувач; Обработка-HDPE Материјал, Црн?

Фујунохи 3-Пакет 500мл Темна Соба Хемиски Шишиња За Складирање Со Етикета &засилувач; Капа Алатки-Идеален За Развој Филм Слика

DEN 239.84

Новак

Достапно за нарачка

Висококвалитетен Материјал : Изработен од издржлива HDPE пластика за долготрајна употреба. Голем Капацитет : Секое шише може да собере до 500 мл фотографски хемикалии, вклучувајќи развивач, затка и фиксатор. Комплетен Пакет : Доаѓа со 3 шишиња за хемиско складирање, 6 налепници за етикетирање и алатки за затегнување на капачето за лесна употреба. Совршен за Темна Соба : Идеален За филмска фотографија развивање и обработка на опрема, обезбедување безбедно и организирано складирање на хемикалии. Елегантен Дизајн : црната боја и едноставниот дизајн ги прават овие шишиња стилски додаток на секое поставување на темната соба. Воведување на нашето Висококвалитетно Хемиско Шише Во Темна Соба, задолжителен додаток за секој ентузијаст за фотографија. Изработени од HDPE материјал, овие шишиња се дизајнирани да складираат разни хемиски течности без истекување или истурање. Еве некои од клучните карактеристики и придобивки на нашиот производ : Анти-истекување : Нашето Хемиско Шише Во Темна Соба е изработено од полиетиленски (HDPE) материјал со висока густина кој спречува секаков вид истекување или излевање за време на складирањето и транспортот. Разновидно складирање : шишето е дизајнирано да складира разни хемиски течности кои најчесто се користат во опрема за темна просторија, како што се развивач, стоп бања и фиксатор. Задебелување : дизајнот на задебелување на шишето го прави цврст и издржлив. Може да ја издржи тежината на хемиската течност без уривање или кршење. Содржина на пакетот : пакетот вклучува 3 шишиња и етикети, што го олеснува организирањето и идентификувањето на различните хемиски течности. Ако барате сигурно и издржливо шише за складирање за вашата опрема за темна соба, Нашето Хемиско Шише Во Темна Соба е совршено решение. Нарачајте сега и чувајте ги вашите хемикалии организирани и безбедни!.

Избор на клиент

Формулар за фотографи 1мл Глицерин Новак
Формулар за фотографи 1мл Глицерин

Волумен : 1мл Синоними : глицеринглицеролглицеринеглицеролглицерил хидроксидегликол алкохол1, 2, 3пропа�

DEN 1555.20
Илфорд Мултиградна Хартија Инвеститорот 500 Милилитар Новак
Илфорд Мултиградна Хартија Инвеститорот 500 Милилитар

ИЛФОРД МУЛТИГРАДЕН ДЕВ 500МЛ ИЛФОРД мултиграден инвеститорот МУЛТИГРАДЕН е брз концентрат на течност ди

DEN 1068.80
Спринт Quicksilver Црна &засилувач; Бело Печатење Хартија Инвеститорот, 4 Литар Новак
Спринт Quicksilver Црна &засилувач; Бело Печатење Хартија Инвеститорот, 4 Литар

Економичен развивач со висок капацитет за отпечатоци од ноќевање со појадок со неутрални тонови...

DEN 588.80
Формулар За Фотографи 07-0080 Комплет За Печатење Ван Дајк Новак
Формулар За Фотографи 07-0080 Комплет За Печатење Ван Дајк

Формуларот на фотографите Ван Дајк Браун Комплет За Печатење произведува прекрасни кафеави слики Ван Д

DEN 1.67