Е2А-С08КС02-ВП-Б1 5М Нерѓосувачки Челик М8 Заштитени 2мм Пред-Жичен Пнп Нема Сензор За Цилиндрична Близина

Е2А-С08КС02-ВП-Б1 5М Нерѓосувачки Челик М8 Заштитени 2мм Пред-Жичен Пнп Нема Сензор За Цилиндрична Близина

DEN 2.67

Новак

Достапно за нарачка

Нерѓосувачки челик. М8. Заштитен. 2мм. Пред-жичен. Пнп. НЕ. Цилиндричен сензор за близина. Обезбедува растојание на сензори приближно 1,5 до 2 пати поголемо од она на кој било конвенционален Сензор. Проблемите како што е судирот на работните парчиња се елиминираат. Целосен опсег на стандардни големини (М8, М12, М18 и М30; и долги И кратки буриња) Модуларната конструкција го поедноставува прилагодувањето.

Избор на клиент

Е2Е-Х11Д118-Р 10м М18 11мм Заштитен ЕДНОНАСОЧНА струја 2-Жица Без Претходно Жичен Цилиндричен Сензор За Близина Новак
ЛИВИ ДЦ6-36В 2 ЖИЦА БР 200ма Детекција 4мм М12 Тубуларна Индуктивна Близина Прекинувач Сензор Новак
ЛИВИ ДЦ6-36В 2 ЖИЦА БР 200ма Детекција 4мм М12 Тубуларна Индуктивна Близина Прекинувач Сензор

Име на производ : Индуктивен Прекинувач За Близина;Модел : LJ12 A34Z / EX;Тип На Жица : 2 Тип На Жица(кафеава, Син�

DEN 779.20
Е2Б-М30ЛС10-М1-Ц2 Месинг М30 Заштитен 10мм М12 Конектор Нпн НЦ Цилиндричен Сензор За Близина Новак
Е2Б-М30ЛС10-М1-Ц2 Месинг М30 Заштитен 10мм М12 Конектор Нпн НЦ Цилиндричен Сензор За Близина

Месинг М30 Заштитен 10мм м12 конектор Нпн НК Цилиндричен сензор за близина Новите сензори ЗА близина НА Е2Б

DEN 3.33
Е2А-С08КС02-ВП-Б1 2М Нерѓосувачки Челик М8 Заштитени 2мм Пред-Жичен Пнп Нема Сензор За Цилиндрична Близина Новак
Е2А-С08КС02-ВП-Б1 2М Нерѓосувачки Челик М8 Заштитени 2мм Пред-Жичен Пнп Нема Сензор За Цилиндрична Близина

Нерѓосувачки челик М8 Заштитен 2мм Преджичен Пнп НЕ Цилиндричен сензор за близина Обезбедува растојани�

DEN 0.67
Квадратен индуктивен сензор ЗА прекинувач ЗА близина TL-W5MC1 TL-W5MC2 TL-W5MF1 TL-W5MF2 - Новак
Квадратен индуктивен сензор ЗА прекинувач ЗА близина TL-W5MC1 TL-W5MC2 TL-W5MF1 TL-W5MF2 -

Боја : ТЛW5 MF1 Тип на прекинувач : Прекинувач За Близина Сертификација : CCC Потекло : Континентална Кина...

DEN 2.00
Е2А-М30КС15-ВП-Б1 2м Месинг М30 Заштитени 15мм Пред-Жичен Пнп Нема Цилиндричен Сензор За Близина Новак
Е2А-М30КС15-ВП-Б1 2м Месинг М30 Заштитени 15мм Пред-Жичен Пнп Нема Цилиндричен Сензор За Близина

Месинг М30 Заштитен 15мм Преджичен Пнп НЕ Цилиндричен сензор за близина Обезбедува растојание на сензори

DEN 3.00
Е2Б-М12ЛС02-ВП - Б2 5м Месинг М12 Заштитен 2мм Преджичен Пнп НЦ Цилиндричен Сензор За Близина Новак
Е2Б-М12ЛС02-ВП - Б2 5м Месинг М12 Заштитен 2мм Преджичен Пнп НЦ Цилиндричен Сензор За Близина

Месинг М12 Заштитен 2мм Преджичен Пнп НК Цилиндричен сензор за близина Новите сензори ЗА близина НА Е2Б в�

DEN 0.67
2 парчиња М12 4мм Сензорско Растојание ДЦ 6-36В НПН 3-Жица БР Љ12А3-4-З/БХ Цилиндар Индуктивен Прекинувач За Близина Новак
Е2Е-Х20МД1Л18-р 5м м18 20мм Незаштитен ЕДНОНАСОЧЕН 2-Жичен Без Претходно Жичен Цилиндричен Сензор За Близина Новак
E2E-C06N04-Mc-C2 Незаштитен D6. 5 DC 3-Жици 4mm NC NPN M8 Конектор Цилиндрични Близина Сензор Новак
E2E-C06N04-Mc-C2 Незаштитен D6. 5 DC 3-Жици 4mm NC NPN M8 Конектор Цилиндрични Близина Сензор

Незаштитен Д6, 5 ДЦ 3жици 4мм НК Нпн М8 конектор Цилиндричен сензор за близина 1, Постава на глобални типови

DEN 1585.60
2 парчиња NJK-5002C 10mm Сензор Близина Прекинувач 3-Жици Нормално Отворени Новак
2 парчиња NJK-5002C 10mm Сензор Близина Прекинувач 3-Жици Нормално Отворени

Карактеристика : овој сензор се состои од регулатор на напон,генератор на напон, засилувач на разлики,а�

DEN 1.00