Видароса 500ГР УВ Смола, Јасно Тврдо Најбрзо Лекување Епоксидна Смола, Нула Пожолтување Извонредна Транспарентност, Ултравиолетово Соларно Лепило За Смола За Лекув

Видароса 500ГР УВ Смола, Јасно Тврдо Најбрзо Лекување Епоксидна Смола, Нула Пожолтување Извонредна Транспарентност, Ултравиолетово

DEN 3.00

Новак

Достапно за нарачка

Најнова Формула - - - - Подобра брзина на лекување, идеална вискозност и просечна транспарентност со нула пожолтување за долг период на складирање. Најбрзо Сушење со вклучен нов фотоиницијатор, ОВАА УВ смола може целосно да се излечи по 45 СЕКУНДИ за двете страни под мини УВ ламба со само 6w моќност, надминувајќи ги повеќето модели НА УВ смола на пазарот. Извонредна Транспарентност - - - - Бидејќи новата формула има различна хемиска реакција со ултравиолетовите зраци, ОВАА УВ смола не само што обезбедува нула пожолтување, туку дури и ќе изгледа посветла силна отпорност на дамки и анти-пожолтување, самонивелирање и само-дегасирање за да се постигне мазна завршница. Забелешка : има мал мирис на смолата пред лекување, што е неизбежно бидејќи самата природна смола има мирис. По излекувањето, мирисот целосно ќе исчезне. Широко Користена - - - - - УВ Смола Видароса може да се користи за изработка на накит, занаети украси, леење и обложување, додатоци за облека, фрлени фигурини, инкапсулација на предмети и слики од смола итн. Може да се меша и со мика во прав, бои, сјај за да добиете шарени завршетоци. Супер Јасно. Нема Мирис. Брзо Лекување. Лесен за употреба. Нашата ув смола е совршена за креативните уметнички дела на вашиот дом или како подарок за вашето семејство, деца, пријатели. Ќе добиете многу забава и задоволство од дизајнирање на она што го сакате!. Истурете ја нашата ув смола во силиконската чаша. Истурете смола во калапот,може да се меша и со мика во прав, бои, сјај за да добиете шарени завршетоци. Може да се излечи целосно тешко под УВ ламба за 2 минути (90 секунди на врвот, тогаш ако е можно, превртете и 30 секунди на грбот). Видароса УВ Смолата може да се користи за изработка на накит, занаети украси, леење и обложување, додатоци за облека.