Пеликан Воздух 1535 Случај Без Пена

Пеликан Воздух 1535 Случај Без Пена

DEN 3951.20

Новак

Достапно за нарачка

Надворешна Димензија( LWD Инчи) : 21.96 x 13.97 x 8.98. Внатрешна Димензија( L X W X D) : 20.39 "x 11.20" x 7.21 "(51.8 x 28.4 x 18.3 см). Врз основа на популарниот Случај Пеликан 1510 и сега 40% полесен од другите полимерни футроли користејќи ја лесната хпх смола на ПЕЛИКАН. Вклучува Животна Гаранција На Пеликан. Отпорен на дробење, отпорен на прашина, со водонепропустлива заптивка о-прстен и вентил за автоматско чистење што го балансира воздушниот притисок во внатрешноста на куќиштето. Карактеристики тркалање тркала од нерѓосувачки челик, продолжување на рачката за тролери, брави со двојно фрлање, заштитници од нерѓосувачки челик, гумени преобликувани рачки и држач за картички за предно или странично поставување. Пеликанскиот Воздух е 28% полесен од неговиот еквивалент и до 40% полесен од другите полимерни кутии. Пеликанските воздушни кутии ќе ги олеснат товарите на посветените професионалци и авантуристи ширум светот кои тргнале да ја променат играта. Воздушните кутии пеликан се први во низата извонредни иновации дизајнирани од пеликан, пионерите на заштитните футроли. Повеќе од 40 години Пеликан ги дизајнираше и изработи највлијателните заштитни случаи во светот, а ние само што започнуваме. Со лансирањето на Пеликанската Воздушна линија на случаи, ја редефинираме иднината на заштитата со извонредна унија на светлина и цврста. Воздушната кутија Пеликан е дизајнирана да ја намали тежината без да ја загрози издржливоста. Нашите инженери направија револуција во куќиштето за заштита со намалување на структурниот отпад додека ги зачуваа легендарните стандарди на сила на пеликан. Во развојот со години, дизајнерскиот тим го предизвика статус квото да "додаде леснотија" во секој детал. Еве неколку важни причини зошто воздушните кутии На Пеликан се силни и лесни : Обликувани од следната генерација на лесна ХПХ смола НА Пеликан, комерцијална формула која се враќа без да ги скрши структурните елементи На Саќе кои се всушност посилни Од Цврстиот полимерен материјал Супер-крути делови" полна кутија " дизајнирани да создаваат шупливи делови.

Избор на клиент

Навитех Сина Вода Отпорна На Тврда Дигитална Цртичка Капак На Фотоапаратот Компатибилен Со KENWOOD DRV-A501W Новак
Навитех Сина Вода Отпорна На Тврда Дигитална Цртичка Капак На Фотоапаратот Компатибилен Со KENWOOD DRV-A501W

Тешко куќиште за заштита на вашиот уред Внатрешна мрежа џеб продавница мали додатоци Малата големина г�

DEN 2.67
Lowepro Hardside CS 80 Случај За Мали Беспилотни Летала, Камери Без Огледала, Поголеми Слушалки Преку Уво, Црни Новак
Lowepro Hardside CS 80 Случај За Мали Беспилотни Летала, Камери Без Огледала, Поголеми Слушалки Преку Уво, Црни

Затворање на патент Производ 1 : Lowepro Hardside CS 80 СлучајАмортизирани Разделувачи Компресија Обликуван Дели

DEN 287.04
Силиконски Гимбал Камера Случај Заштитна Покривка Леќа Домување Кожата Школка ЗА Џи Додаток Дел Новак
Силиконски Гимбал Камера Случај Заштитна Покривка Леќа Домување Кожата Школка ЗА Џи Додаток Дел

Допира како бебешка кожа, мазна и удобна 6 бои на располагање, повеќе избор, повеќе шарени 2мм дебелина, с�

DEN 1.33
Стп Кожа Половина Камера Случај Торба Покритие За FUJIFILM XA3/XA10/XA5 Новак
Стп Кожа Половина Камера Случај Торба Покритие За FUJIFILM XA3/XA10/XA5

Камера СТП Кожа Половина Случај Дното Случај Внатрешниот мек дизајн ви дава мек и удобен допир Изработе

DEN 867.20
Тамрац 3582 Експрес Случај 2 Новак
Тамрац 3582 Експрес Случај 2

Експресниот Случај 2 е компактна, ултра велурна кутија во вертикален, ултра тенок дизајн совршен за ултр

DEN 463.84
Bower Xtreme Акциона Серија XAS-SCASE GoPro мал случај Новак
Bower Xtreme Акциона Серија XAS-SCASE GoPro мал случај

Преграда Случај За Go Pro Камери Цврста Конструкција Внатрешните димензии се 6 "х 4,5" х2, 5" 1Година Производи�

DEN 0.67
Навитех Сино Куќиште За Камера Отпорно на Удари Компатибилно Со Топики Мини Дигитална Камера 2.7 Новак
Навитех Сино Куќиште За Камера Отпорно на Удари Компатибилно Со Топики Мини Дигитална Камера 2.7

Шок и прскање доказ тешко случај Внатрешен џеб за мемориски картички и мали додатоци Издржлив најлонск�

DEN 191.84
Navitechs Идеален Божиќ Порибување Полнење Макро Камера Објектив Компатибилен Со Google Nexus/Motorola/LG/BlackBerry &засилувач; Новак
Навитех Сина Вештачка Кожа Тврда Обвивка Со 360 Ротационен Држач Компатибилен Со Fusion5 7 Четири Јадро 774 IPS Новак
Навитех Сина Вештачка Кожа Тврда Обвивка Со 360 Ротационен Држач Компатибилен Со Fusion5 7 Четири Јадро 774 IPS

Оваа кожна обвивка додава стил, персонализација и го штити вашиот таблет од испакнатини, гребнатини и п�

DEN 1376.00
RX100 IV V V Vi Случај, Bolinus Fullbody Ултра-Тенки Лесни Гумени Меки Силиконски Куќиште Случај Торба Покритие За Sony RX100 Новак
Фетиум Инстант Камера Случај Компатибилен Со Инстакс Мини 11,Стп Кожна Торба Со Џеб и Прилагодлив Ремен За Рамо Новак Попуст