Ptzoptics 20x SDI Gen 2 во живо со стриминг-емитувана камера, бела+ huddlecamhd HC-HOY-G3 3-та генерација Сериски PTZ џојстик

Ptzoptics 20x SDI Gen 2 во живо со стриминг-емитувана камера, бела+ huddlecamhd HC-HOY-G3 3-та генерација Сериски PTZ џојстик

DEN 0.67

Новак

Достапно за нарачка

Да се ​​види во 1080p : Кристално чиста висока дефиниција 1080p видео со без загуба 20x оптичко зумирање, дозволувајќи ви да станете близу за да видите и да комуницирате со вашиот тим. Покрај тоа, оваа камера има 60,7 видно поле, дозволувајќи им на целата ваша средба да се фати . 3 G-SDI : 3 G-SDI е најпосакувана каблирање за видео од 1080p на до 60 фрејмови во секунда на долги растојанија. Овој вид на врска е многу поцврста и нема да се раздели без конекторот да се ротира за да го разоткрие конекторот од портата . три симултани видео излези : Оваа USB камера може истовремено да испрати 1080p видео од HDMI, USB 3.0 и H.264 или H.265 IP стриминг за максимална флексибилност. Лесна контрола : Дизајнирано со широк спектар на поставувања на конференции на ум, постои решение Huddle Camhd што ќе работи за секоја ситуација. Нудејќи четири клучеви за брза функционалност за префрлување на тастатурата и контролира до 255 камери, овој џојстик е одличен избор за вас Продукција . Упатство за корисникот. Упатство за користење. PTZ Optics 20 X-SDI е камера од 1080p со 20x оптички зум за снимање на HD видео на долги растојанија. Со поддршка за HDMI, 3 G-SDI и IP стриминг (H.264 & H.265) оваа камера е идеална за емитување видео сигнали со висока дефиниција за апликации за емитување или видео конференција. Видео врски : HDMI, 3 G-SDI и IP стриминг Поле на видно : 60,7 степени со широк агол на леќи Ниско луксуз : Високи перформанси во ситуации со ниско осветлување Резолуција : Комплетна резолуција од 1920x1080p HD до 60 рамки во секунда откажување на бучава : 2 D и 3 D намалување на бучавата Со нивниот најнов „сензор за низок бучава CMOS“ IP -стриминг GUI : Лесен за употреба софтвер GUI за контрола на PTZ и далечинско гледање се гледа во 1080p кристално чиста висока дефиниција 1080p видео со Optical Zoom без загуби 20x, дозволувајќи ви да се приближите и да комуницирате со вашето тим. 3 G-SDI конекција 3 G-SDI е најпосакувана каблирање за видео од 1080p на долги растојанија. Контрола на камерата RS-232/RS-485 Секој PTZoptics вклучува/надвор од портите RS-232 и RS-485. Овие пристаништа користат команди на VISCA за да се интегрираат со поголемите системи за контрола како што се Крестрон и Ектон. IP -видео -стриминг камерата вклучува H.265 "кодек со висока ефикасност" IP стриминг заедно со H.264 и повеќекратно стриминг. Комплетот вклучува : Ptzoptics 20x Оптички зум во живо, радиодифузна камера Huddlecamhd HC-Hoy-G3 3-та генерација Сериски PTZ џојстик камера вклучува : адаптер за напојување + кабел IR далечински управувач RS-232 C кабелски прирачник за 5 години гаранција за 5 години.

Избор на клиент

Hikvision DS-1280ZJ-S Новак
Hikvision DS-1280ZJ-S

Compatible with Hikvision DS2 CD4 AxxfxxIZHx, DS2 CD26x2 FWDIZS, DS2 CD2 Tx2 WDI, DS2 CD2 Tx5 FWDI5, DS2 CD22x2I5, DS2 CD26x2 FI, DS2 CE16 C5 TVFIR3, DS2 CE16xx T, DS 2 CE16 D9 TAARAZH, DS2

DEN 2.33
Вишавтек PTZ безбедносна камера на отворено, 1080p WiFi Home Smart Sumperence IP Camera HD со бојата ноќно визија 2-насочно Новак
Вишавтек PTZ безбедносна камера на отворено, 1080p WiFi Home Smart Sumperence IP Camera HD со бојата ноќно визија 2-насочно

Можете да ја промените чувствителноста на откривање на движење во рамките на поставките на апликацијат

DEN 768.16
Безбедносна камера со затворен простор од 3MP, тава за навалување за монитор за бебиња, Wi-Fi Домашна безбедност ПЕТ камера Новак Попуст
HikVision DS-2CD6D54FWD-IZHS 20MP H.265+ EXIR Флексибилна камера за мрежни купола со паново со 4 x моторизирани леќи Новак
HikVision DS-2CD6D54FWD-IZHS 20MP H.265+ EXIR Флексибилна камера за мрежни купола со паново со 4 x моторизирани леќи

1 / 2.7 '' CMO на прогресивно скенирање 4 x 2560 x 1920 @ 24 fps (вкупно 20 MP) FOV : Хоризонтален 30деретето 101degree, вертикален

DEN 1172.80
Црвено трепкање/трепкање на купола со купола, црвена трепкање/трепкање LED внатрешно на отворено (Cámara de vigilancia tipo Новак
Real HD DS-2CD2386G2-I 4K 8MP Darkfighter Turret Dome IP камера 2.8mm POE IP67 H.265+, пакет со CB140PT DS-1280ZJ-DM21 Wallиден Новак
Real HD DS-2CD2386G2-I 4K 8MP Darkfighter Turret Dome IP камера 2.8mm POE IP67 H.265+, пакет со CB140PT DS-1280ZJ-DM21 Wallиден

Снимање со висок квалитет со резолуција од 8 MP, одлични перформанси со слаба светлина преку технологија

DEN 1.00
Hiseeu 【2K, PAN/TILT/ZOOM】 AI AI Human Detection Систем за безжични безбедносни фотоапарати, двонасочен аудио, ноќно гледање Новак
HikVision DS-2CE16H0T-IT3ZF 5MP 4-во-1 турбо HD аналогно водоотпорна камера со моторизирана варифокална леќа, DC12V, IR 40M Новак
HikVision DS-2CE16H0T-IT3ZF 5MP 4-во-1 турбо HD аналогно водоотпорна камера со моторизирана варифокална леќа, DC12V, IR 40M

5 мегапиксели со високи перформанси CMO, резолуција од 2560 × 1944 со 4 во 1 видео излез (преклопување TVI / AHD / CVI /

DEN 0.67
Безбедносна камера Shyekyo, Стабилна врска 1920x1080 WiFi Camera 2 Way Audio за семејство Новак
Безбедносна камера Shyekyo, Стабилна врска 1920x1080 WiFi Camera 2 Way Audio за семејство

Паметен монитор : Поддржува аудио комуникација и температура од 2 начини, безбедносната камера е ќе ви п�

DEN 308.80
Камера за надзор на CCTV, IR Night Mini CCTV камера 13in HD COMS 6PCS 940NM IR LED DC12V 500MA 24HOURSMONITORING за дома Новак
Камера за надзор на CCTV, IR Night Mini CCTV камера 13in HD COMS 6PCS 940NM IR LED DC12V 500MA 24HOURSMONITORING за дома

[Mini Design] IR Ноќна мини CCTV камера со мини дизајн, компактен и едноставен, лесен за криење [8 PCS 940 NM IR LED] ‑ Мин�

DEN 2.00
Avue AV665SCW28 700 TVL широк агол Вистински ден и ноќ ИР купола камера Новак
Avue AV665SCW28 700 TVL широк агол Вистински ден и ноќ ИР купола камера

Сензор за слика на CMOS со висока чувствителност 1 / 3 " IP66 водоотпорен Вистински ден и ноќ со ICR и инфрацрвен

DEN 2.00
Wyze Cam Pan V3 Внатрешен/Надворешен IP65 IP65 рангирана 1080p PAN/TILT/ZOOM Wi-Fi Smart Home Security Camera & Cam OG Security Новак Попуст
Wyze Cam Pan V3 Внатрешен/Надворешен IP65 IP65 рангирана 1080p PAN/TILT/ZOOM Wi-Fi Smart Home Security Camera & Cam OG Security

Индустријата што го уништува Визе Кам што ја катапултираше компанијата во 6 милиони домаќинства денес, �

DEN 1311.20
VD HD-CVI 1/3 CVI Grey Vandal Dome 720p, 1,3 мега пиксели 2,8-12mm Lens Manuel Zoom, 36 IR LED и IR ефикасен опсег 98 ft, надворешно Новак
VD HD-CVI 1/3 CVI Grey Vandal Dome 720p, 1,3 мега пиксели 2,8-12mm Lens Manuel Zoom, 36 IR LED и IR ефикасен опсег 98 ft, надворешно

1 / 3 "CVI Grey Vandal Dome 720p 1.3 Mega Pixel 2.812mm Lens Manuel Zoom / 3 "CVI Grey Vandal Dome 720p, 1,3 мега пиксели 2,812mm леќи за зумирање на мануел

DEN 752.00
Sony SNC -EP520 Надзор/мрежна камера - Монохроматска боја - 36x Оптички - CCD - Кабел - Брз Етернет Новак
Sony SNC -EP520 Надзор/мрежна камера - Монохроматска боја - 36x Оптички - CCD - Кабел - Брз Етернет

Ново Sony IP надзор SNCEP520 Sony IP Надзор SNCEP520 SNCEP520 SD PTZ CAM 720 X480 340 DEG PAN 36 X OPTICE ZOOM HPOE DEPA Ново Sony IP надзор SNCEP520 Sony IP Над

DEN 0.33
Everfocus EDN3260 Внатрешен купол инфрацрвена камера за системи за надзор Новак
Everfocus EDN3260 Внатрешен купол инфрацрвена камера за системи за надзор

Тип на производ : Системи за надзор Димензија на пакетот на артикалот : 20.066 cm L x 19.304 cm W x21.59 cm H Тежина на па�

DEN 2.67
6AV2123-2JB03-0AX0 Подлога за допир во залиха Нова во кутија 1 година гаранција Новак
6AV2123-2JB03-0AX0 Подлога за допир во залиха Нова во кутија 1 година гаранција

6 AV21232 JB030 AX0 Екран на допир Сосема нови (не се користат) Користете методи за брза испорака Гудниците имаат

DEN 14272.00
2 пакувања Tactacam Откријте X Gen 2.0 LTE Cellular Trail Camera AT & T и Verizon, HD видео, HD фотографија, LED LED блиц со Новак
2 пакувања Tactacam Откријте X Gen 2.0 LTE Cellular Trail Camera AT & T и Verizon, HD видео, HD фотографија, LED LED блиц со

Активирајте ги фотоапаратите само кога ви се потребни Откријте X Gen 2.0 работи на AT&T или Verizon на национално

DEN 1919.84
Комплет за приврзоци на Axis Communications T94T01D - комплет за монтирање на куполи на камера - YE1852 Новак
Комплет за приврзоци на Axis Communications T94T01D - комплет за монтирање на куполи на камера - YE1852

Димензии на пакетот : 3,0 H x 8.0 L x 7,5 W (инчи) Тежина на пакет : 1,1 фунти Поставување / монтирање : монтирање на �

DEN 783.84
Fan Ye 3PCS 5MP Camera WiFi Video Indoor Security Home Baby Monitor IP CCTV безжична веб -камера ноќно гледање паметно следење Новак
Fan Ye 3PCS 5MP Camera WiFi Video Indoor Security Home Baby Monitor IP CCTV безжична веб -камера ноќно гледање паметно следење

*Големина на пиксели : 3 MP2304*1296, 5 MP2880*1620 Двојна извор на светлина, ноќно гледање со целосна боја, три режим�

DEN 883.20
Модул за камера, табла со фотоапарати од 120 ° HD 1/4in CMO за препознавање на сцената Новак
Модул за камера, табла со фотоапарати од 120 ° HD 1/4in CMO за препознавање на сцената

Повеќекратни употреби : Може да се користи за препознавање на лице, опрема за препознавање на регистарс�

DEN 267.20
Reolink E1 Pro 4MP HD приклучок за домашна безбедност во внатрешна камера со 2,4/5 GHz Wi-Fi, автоматско следење, откривање Новак
HikVision DS-2CD2345FWD-I 2.8mm 4MP IR Outdoor POE мрежа Turet Dome Camera со леќи од 2,8 mm Новак
HikVision DS-2CD2345FWD-I 2.8mm 4MP IR Outdoor POE мрежа Turet Dome Camera со леќи од 2,8 mm

1 / 2,5 "(4 MP) CMOS на прогресивно скенирање До 2688 x 1520 Резолуција @ 30 fps До 100 ft (30 m) EXIR 2.0 опсег...

DEN 0.33