Marshall Electronics CV500-MB-2 мини камера

Marshall Electronics CV500-MB-2 мини камера

DEN 1.00

Новак

Достапно за нарачка

2.2 Мегапиксел 1/3 "CMOS сензор. 3,7 mm HD MP Prime Lens. 1080p/60 (50), 1080i/59,94 (50), 1080p/30 (25), 720p/59,94 (50) fps. HD-SDI (BNC (BNC ), 3 G-SDI (BNC), & CVBS (BNC) вградени во задниот панел. Контролер на менито OSD и контролирана поврзаност со RS-485. Разновидност, компатибилност и функционалност. Оваа уникатно мала и моќна камера ги исполнува барањата за тешки вредности на апликации за емитување со висока дефиниција. CV500-MB-2 обезбедува целосен HD 1920x1080 I/59,94 (50), 1280x720p/59,94 (50), 1920x1080p/60 (50), и 1920x1080p/30 (25) Видео за снимање на сите типови на емитувани проекти како што се реалност ТВ, филм POV, кулинарски емисии, екстремни спортови, документарни филмови, снимање на трик, скриени камери и колеџ/професионални спортови. The CV500- MB-2 е коцка од 1,4 "што овозможува ненаметливо поставување или прикривање во сите видови на апликации за емитување. Овие HD фотоапарати вклучуваат супериорен квалитет 2.2 мегапикселен CMOS сензор со карактеристики за подобрување на видеото, како што се динамички опсег со двојно затворање (WDR), автоматска биланс на бела боја, корекција на пиксели, екстремна чувствителност на слаба светлина, дигитално намалување на бучавата (2 D+3 D), дигитален дефог, дигитален дефог, дигитален дефог, Автоматски ден/ноќ, маскирање на приватност и дигитален зум нудат ефективни алатки за богат квалитет на видео во сите типови апликации. Маршал нуди најразлични леќи за монтирање на HD M12 на специфични видео барања за рамки.- Двоен динамичен опсег (WDR)- Дигитална функција за отстранување на маглата, дигитален редуктор на бучава (2 D/3 D)- Темски затемнувања : 1,4 "H x 1,4" W x 1,3 "d (36mm x 36mm x 35mm)- 12 V DC (PN : V-PS12-500, продадено одделно)- Компатибилен со повеќето решенија за батерии DSLR- Енергетска потрошувачка : Макс. тело на камера.

Избор на клиент

6AV2123-2JB03-0AX0 Подлога за допир во залиха Нова во кутија 1 година гаранција Новак
6AV2123-2JB03-0AX0 Подлога за допир во залиха Нова во кутија 1 година гаранција

6 AV21232 JB030 AX0 Екран на допир Сосема нови (не се користат) Користете методи за брза испорака Гудниците имаат

DEN 14272.00
HikVision DS-2DE4A425IW-DE 4MP IR надворешна мрежа POE+ PTZ купола камера со 4,8 mm до 120 mm Varifocal леќи и 25x оптички зум Новак
HikVision DS-2DE4A425IW-DE 4MP IR надворешна мрежа POE+ PTZ купола камера со 4,8 mm до 120 mm Varifocal леќи и 25x оптички зум

4инчен 4 MP 25 X напојуван од Darkfighter IR мрежна брзина купола со висок квалитет на сликање со 4 MP резолуција Одл

DEN 544.00
Вишавтек PTZ безбедносна камера на отворено, 1080p WiFi Home Smart Sumperence IP Camera HD со бојата ноќно визија 2-насочно Новак
Вишавтек PTZ безбедносна камера на отворено, 1080p WiFi Home Smart Sumperence IP Camera HD со бојата ноќно визија 2-насочно

Можете да ја промените чувствителноста на откривање на движење во рамките на поставките на апликацијат

DEN 768.16
Wyze Cam Pan V3 Внатрешен/Надворешен IP65 IP65 рангирана 1080p PAN/TILT/ZOOM Wi-Fi Smart Home Security Camera & Cam OG Security Новак Попуст
Wyze Cam Pan V3 Внатрешен/Надворешен IP65 IP65 рангирана 1080p PAN/TILT/ZOOM Wi-Fi Smart Home Security Camera & Cam OG Security

Индустријата што го уништува Визе Кам што ја катапултираше компанијата во 6 милиони домаќинства денес, �

DEN 1311.20
Hiseeu 【2K, PAN/TILT/ZOOM】 AI AI Human Detection Систем за безжични безбедносни фотоапарати, двонасочен аудио, ноќно гледање Новак
Sony SNC -EP520 Надзор/мрежна камера - Монохроматска боја - 36x Оптички - CCD - Кабел - Брз Етернет Новак
Sony SNC -EP520 Надзор/мрежна камера - Монохроматска боја - 36x Оптички - CCD - Кабел - Брз Етернет

Ново Sony IP надзор SNCEP520 Sony IP Надзор SNCEP520 SNCEP520 SD PTZ CAM 720 X480 340 DEG PAN 36 X OPTICE ZOOM HPOE DEPA Ново Sony IP надзор SNCEP520 Sony IP Над

DEN 0.33
2 парчиња отворени куполи, парче купола S/m/l за гума глава во ушите, звук изолирачки дизајн на отворено купола Новак
Камера, фиксна, 3,7 фокусна л, боја Новак
Камера, фиксна, 3,7 фокусна л, боја

Цена за : Секое напојување : Вклучено леќи : Фиксна диа (Внатре) : 13 / 4 Фокусна должина (мм) : 3,7 напон : 12 VDC По�

DEN 1.00
Арекон Визија МД-Кап-W монтирање на капачето за камера на отворено купола, бела Новак
Арекон Визија МД-Кап-W монтирање на капачето за камера на отворено купола, бела

Лесна инсталација и супериорен дизајн Заштита на тешки куќишта за апликации во груби околини Алуминиум

DEN 1.67
Камера за набудување на мрежниот надзор на FCS-4102, бела Новак
Камера за набудување на мрежниот надзор на FCS-4102, бела

Аудио : Да : вграден микрофон Тип на монтажа на камера : Површинска монтажа, монтирање на таванот Димензи�

DEN 0.67
HikVision DS-2CD2345FWD-I 2.8mm 4MP IR Outdoor POE мрежа Turet Dome Camera со леќи од 2,8 mm Новак
HikVision DS-2CD2345FWD-I 2.8mm 4MP IR Outdoor POE мрежа Turet Dome Camera со леќи од 2,8 mm

1 / 2,5 "(4 MP) CMOS на прогресивно скенирање До 2688 x 1520 Резолуција @ 30 fps До 100 ft (30 m) EXIR 2.0 опсег H.265+, H.265, H.264+, H...

DEN 0.33
EZVIZ тава за надворешна камера/навалување 360 ° визуелно покривање | C8C 2K+ Внатрешна камера PTZ | CP1 Новак