Сиксизма 5 Сечила Тивок Вентилатор За Шпорет Електричен Вентилатор Со Топлински Погон Дрвен Горилник Домашен Вентилатор Ефикасна Дистрибуција На Топлина

Сиксизма 5 Сечила Тивок Вентилатор За Шпорет Електричен Вентилатор Со Топлински Погон Дрвен Горилник Домашен Вентилатор Ефикасна

DEN 440.00

Новак

Достапно за нарачка

Вентилаторот на шпоретот ја дистрибуира топлината на печката.Повеќе топлина и помалку energy.It може ефикасно да ја намали потрошувачката на дрво. Помала потрошувачка, поголема ефикасност, вентилатор за шпорет ќе помогне да се намали потрошувачката на гориво и брзо да се направи просторијата потопла. Шепотот е тивок, а единствениот подвижен дел е собранието. Вие дури и не знаете дека вентилаторот на шпоретот е таму, но ја чувствувате топлината. Не е потребна батерија или електрична енергија. Вентилаторот на печката ја користи топлината на површината на печката за да ја ротира и автоматски да ја прилагоди брзината според температурата на површината на печката. Нашите производи се широко користени во печки на дрва, шпорети на гас, печки на пелети итн. Тоа е наједноставниот и најефикасен начин за забрзување на печката за загревање на просторијата. Вентилаторите за печки од дрво се широко користени во гасни, електрични, пелети или дрвени печки, вентилаторите за горилници на дрво работат добро и ефикасно го дистрибуираат топол воздух.Спецификации : Количина : 5 Speed : 1350rpm Noise : 25dbstart Temp. : Околу 60●Работна Температура. : 60 € -350 € Материјал : алуминиумска легура : 110*60*180mm вентилаторот работи под 25 d B, што е многу тивко.Едвај слушате sound.It може да ја подобри циркулацијата на топол воздух во просторијата и на тој начин да постигне поголема удобност.

Избор на клиент

Сиксизма Двоен Мотор 10-Камин Шпорет Вентилатор Термодинамички Циклус Заштеда На Енергија И Тивки Додатоци Новак