Кајзер 75мм капаче за лизгање на леќи

Кајзер 75мм капаче за лизгање на леќи

DEN 3.33

Новак

Достапно за нарачка

Големината на капачето за леќи за лизгање на Кајзер го одразува надворешниот дијаметар на реалните леќи, а не нејзината големина на конецот. Ве молиме измерете до надворешниот дијаметар на леќите пред да набавите какво било капаче за леќи за лизгање. Доаѓа со сидро на лента. Lanyard се продава одделно. Дизајнирано да одговара на која било леќа за камера или зголемување, двогледи, теле-, микро- или објективни објекти на опсегот. Капакот треба да одговара на snuggly, но не толку тесно што е тешко да се отстрани. Капа на леќи за лизгање, изработено од флексибилна пластика, црна. Дијаметрите се внатрешните димензии на капачето на леќите. Ова одговара со надворешниот дијаметар на леќите (или филтерот) кој е покриен со капачето на леќите.

Избор на клиент

Freewell Magnetic Quick Swap System 82mm сјај магла 1/8 филтер за камера + магнетно задно капаче Новак
Freewell Magnetic Quick Swap System 82mm сјај магла 1/8 филтер за камера + магнетно задно капаче

Многу важно : Внатре во црниот коверт, добивате картичка за инструкции за инсталација на QR код, погледне�

DEN 3.00
Bowong Universal Center Nick Snap-On Front Lens Cap 40.5mm 46mm 49mm 52mm 55mm 58mm 62mm 67mm 72mm 77mm 82mm за Canon Nikon Новак
Bowong Universal Center Nick Snap-On Front Lens Cap 40.5mm 46mm 49mm 52mm 55mm 58mm 62mm 67mm 72mm 77mm 82mm за Canon Nikon

, Нечистотија, масло, печатени прсти.5 USM компатибилен со Nikon Lens : 28300mm f / 3.8 USM EF 2470mm F / 4 L е USM (како што е Canon EOS

DEN 2.33
Нех половина покритие компатибилен со Can-Am Spyder 2009-2022 RT, RT-S, RT Ltd, RT Audio | Водоотпорна, ткаенина отпорна на Новак
Нех половина покритие компатибилен со Can-Am Spyder 2009-2022 RT, RT-S, RT Ltd, RT Audio | Водоотпорна, ткаенина отпорна на

Разновиден дизајн целосен еластичен полите, отвори за антени од секоја страна, 4 еластични жици со обло�

DEN 571.52
Заштитна капа на Елинхром за глава на квадра Новак
Заштитна капа на Елинхром за глава на квадра

Тип на производ : Други додатоци на камера Димензии на пакетот : 10.414 см L x7.874 cm W x5.334 cm H Земја на потекло : К�

DEN 0.67
100 парчиња/лот Главна задна камера стаклена леќа со лепила замена за налепница за Realme 5 5S Pro 6 6i x2 x3 x50 Pro 7 7i Новак
100 парчиња/лот Главна задна камера стаклена леќа со лепила замена за налепница за Realme 5 5S Pro 6 6i x2 x3 x50 Pro 7 7i

Компатибилен модел : Тоа е 100 парчиња / многу, ве молиме проверете го вашиот модел и изберете кој ви треба,

DEN 1451.20
Замена на пулсирана капа за мијалник DC66-00777A за Samsung WA48H7400AP/A2-Компатибилен со капачето DC66-00777A Pulsator Новак
Замена на пулсирана капа за мијалник DC66-00777A за Samsung WA48H7400AP/A2-Компатибилен со капачето DC66-00777A Pulsator

Замена на компонентите на Upstart DC6600777 A Пулсирана капа за мијалник за Samsung WA48 H7400 AP / A2 (0001) Ултра издржлив, ви

DEN 1.67
Обвинка за обложување на обложување на обложување на Gimbal за заклучување на DJI Mini 2/Mini 2 SE/Mavic Mini/Mini SE Drone Новак
Обвинка за обложување на обложување на обложување на Gimbal за заклучување на DJI Mini 2/Mini 2 SE/Mavic Mini/Mini SE Drone

1 Изработено од супериорен тврд компјутерски материјал, издржлив за употреба Обезбедете мултилице зашт

DEN 143.84
Lens Cap Cover Keeper Protector for Canon GL1 GL2 XA10 XA20 XA25 XF100 XF105 XF200 XF205 VIXIA HF G10 G20 G25 G30 S10 S100 S11 Новак
Lens Cap Cover Keeper Protector for Canon GL1 GL2 XA10 XA20 XA25 XF100 XF105 XF200 XF205 VIXIA HF G10 G20 G25 G30 S10 S100 S11

Lens Cap Cover Keeper Protector for Canon GL1 GL2 XA10 XA20 XA25 XF100 XF105 XF200 XF205 VIXIA HF G10 G20 G25 G30 S10 S100 S11 S20 S200 S21 S30 HFG10 HFG20 HFG25 HFG30 HFS10 HFS100 HFS11 HFS

DEN 2.33
2 ЛОТ POV VIO LENS CAMERATE CLEAT PRATER & ND FILTER COLT за Airsoft на Makbally Airsoft Новак
2 ЛОТ POV VIO LENS CAMERATE CLEAT PRATER & ND FILTER COLT за Airsoft на Makbally Airsoft

Работи само со системите за аналогни фотоапарати VIO POV1 & POV 1.5 Нема да работи на VIO POV HD, но тој е достапен во

DEN 1.67
Прооптичко капаче за задните леќи за монтирање на Hasselblad C и CF Новак
Прооптичко капаче за задните леќи за монтирање на Hasselblad C и CF

Прооптичко капаче за задните леќи за монтирање на Hasselblad C и CF Прооптичко капаче за задните леќи за монти�

DEN 127.20
Тамрон 95 мм капаче од предната леќа - црна Новак
Тамрон 95 мм капаче од предната леќа - црна

Се вклопува леќи со дијаметар на низата на филтерот 95мм Идеално како резервна или замена Може да се прик

DEN 401.60
Собрание на рамка за камера Mookeenone Gimbal Lens Cover Cap Додатоци за DJI Mini 3 Pro дрон Новак
Собрание на рамка за камера Mookeenone Gimbal Lens Cover Cap Додатоци за DJI Mini 3 Pro дрон

Се користи за засенчување и подобрување на сјајот за снимање Убава замена за скршена или стара, направе�

DEN 1.67
Капа на леќи Hakuba KA-LCP82, капа за заштита на леќи, 3,2 инчи, вклучена кука против пад Новак
Капа на леќи Hakuba KA-LCP82, капа за заштита на леќи, 3,2 инчи, вклучена кука против пад

Лесно за инсталирање и отстранување на каишот против капки од типот на кука за замена на мазна леќи Може

DEN 3.00
Nikon Z Lens Nikon Z Lens Lens Cap 2 PCS Black Universal DSLR LENS CAMERASE COVER Задното капаче за Nikon Z6 Z7 и Z Mount Cameras Новак
Nikon Z Lens Nikon Z Lens Lens Cap 2 PCS Black Universal DSLR LENS CAMERASE COVER Задното капаче за Nikon Z6 Z7 и Z Mount Cameras

Помага во спречувањето на нечистотијата на деловите на камерата, особено, ги намалува леќите Go Mildy...

DEN 133.92
Fotodiox Внатрешно капаче за леќи, капакот на леќи со чувар на капа, 67мм Новак
Fotodiox Внатрешно капаче за леќи, капакот на леќи со чувар на капа, 67мм

Стил : капаче за леќи со внатрешно нотка од 67мм Материјал на градежништвото : Премиум одделение, пластик�

DEN 114.40
Vlizo компатибилен со капачето на леќите на камерата Канон 55мм 58мм 62мм 67мм Новак
Vlizo компатибилен со капачето на леќите на камерата Канон 55мм 58мм 62мм 67мм

Висококвалитетни производи, ниски цени и висококвалитетна услуга по продажбата го прават шопингот поб�

DEN 2.00
Nikon LC-K104 предниот леќа капа за Nikkor Z 14-24mm f/2.8 s леќи Новак
Nikon LC-K104 предниот леќа капа за Nikkor Z 14-24mm f/2.8 s леќи

LC K104 Cap Front Lens Cap Nikon 1 година Ограничена гаранција Дизајниран да го заштити предниот елемент на леќите ко�

DEN 8784.00
Капакот на капакот на леќи од 52мм за Canon EF 55-200mm f/4.5-5.6 II USM, компатибилен за Nikon AF-S DX Nikkor 55-200mm f/4-5.6g Новак
Капакот на капакот на леќи од 52мм за Canon EF 55-200mm f/4.5-5.6 II USM, компатибилен за Nikon AF-S DX Nikkor 55-200mm f/4-5.6g

Design Дизајнот на центарот за прицврстување на центарот го олеснува инсталирањето и отстранувањето...

DEN 127.84
ETSUMI E-6333 MICRO четири третини леќи Задното капаче, црна Новак
ETSUMI E-6333 MICRO четири третини леќи Задното капаче, црна

Тежина на производот : приближно 0,2 мл (6,6 g) Боја : Црна Материјал : АБС смола Земја на потекло : Кина Тежина

DEN 1.67
CowboyStudio 67мм Центар со капаче за леќи за леќи за Nikon Lens го заменува LC 67 - Вклучува држач за капаче на леќи Новак
CowboyStudio 67мм Центар со капаче за леќи за леќи за Nikon Lens го заменува LC 67 - Вклучува држач за капаче на леќи

Едно (1) капа на леќи на трети страни за Nikon^еден (1) држач за капа на леќи^лево (Z34,53) Едно (1) капа на леќи на т�

DEN 575.84
Контура Roam Contourroam2 Замена на јасно леќи со О'Ринг од Ragecams Новак
Контура Roam Contourroam2 Замена на јасно леќи со О'Ринг од Ragecams

Се вклопува во Contourroam и Contourroam2 Вклучува гума Оринг Замена на леќи за замена на капакот на капа за контура

DEN 527.84
Tamron Front Cap CFA012 за леќи A012 - црна Новак
Tamron Front Cap CFA012 за леќи A012 - црна

Одговара на тамрон 1530мм (модел A012) леќи Идеално како резервна или замена Го задржува елементот на предни

DEN 239.20
Капакот на капакот на леќи од 67мм за Canon EOS RP RF 24-105mm F4-7.1 IS STM, Huipuxiang [2 пакет] Новак
Капакот на капакот на леќи од 67мм за Canon EOS RP RF 24-105mm F4-7.1 IS STM, Huipuxiang [2 пакет]

※ Компатибилен за Canon RF 24105mm F47.1 леќи 【Не за RF 24105mm f / 4 L е USM Design Дизајнот на центарот за прицврстување на ц

DEN 127.84