2pcs 3Д печатач умираат пролет, OD 10mm ID 5mm светло оптоварување со компресија умираат пролет, сина, пролет

2pcs 3Д печатач умираат пролет, OD 10mm ID 5mm светло оптоварување со компресија умираат пролет, сина, пролет

DEN 241.60

Новак

Достапно за нарачка

Модел (OD*должина) : TL10*30mm, TL10*40mm, TL10*50mm, TL10*60mm, TL10*70mm, TL10*80mm (по избор). Изворите на калапот за умирање првенствено се користат во машини за умирање, отпорност на висока температура, висока ригидност и издржлива. OD 10mm ID 5mm светлосен оптоварен калап за умирање пролет, внатрешен дијаметар е половина од надворешниот дијаметар. Пакет од 2 парчиња калап умираат пролет, за извори на умирање, сината боја претставува дека оценката на оптоварување е светло оптоварување. Широко користена во умира печатот, умира метални умирања, пластични калапи и друга механичка опрема за точност на еластичното движење. Модел (OD*должина) : TL10*30mm, TL10*40mm, TL10*50mm, TL10*60mm, TL10*70mm, TL10*80mm (по избор). Изворите на калапот за умирање првенствено се користат во машини за умирање, отпорност на висока температура, висока ригидност и издржлива. OD 10mm ID 5mm светлосен оптоварен калап за умирање пролет, внатрешен дијаметар е половина од надворешниот дијаметар. Пакет од 2 парчиња калап умираат пролет, за извори на умирање, сината боја претставува дека оценката на оптоварување е светло оптоварување. Широко користена во умира печатот, умира метални умирања, пластични калапи и друга механичка опрема за точност на еластичното движење. Спецификација : Материјал : 65мн челична боја : сина сина (TL) без висина на светлина*48% Надворешен дијаметар : 10мм Внатрешен дијаметар : 5мм модел (OD*должина) : TL10*30mm, TL10*40mm, TL10*50mm, TL10*60 mm , TL10*70mm, TL10*80mm (по избор) Список на пакети : 2*калап умира пролет.

Material: 65MN Steel
Color: Blue
Blue (TL) light load:
Free Height * 48%:
Outer Diameter: 10mm
Inner Diameter: 5mm
Model (OD*Length): TL10*30mm, TL10*40mm, TL10*50mm, TL10*60mm, TL10*70mm, TL10*80mm (Optional)
Package List:
2 * Mould Die Spring:

Избор на клиент

Компресирајте пролет, SS, 1x0.032 во, PK5 Новак
Компресирајте пролет, SS, 1x0.032 во, PK5

✅ Компресирајте ја пролетта, SS, 1x0.032 во, PK5 ✅ Целокупна должина : 1 in ✅ Wireица Дија : 0.032 in ✅ оптоварување (lbs.

DEN 2.00
Century Spring Corp ext o = .359, L = 1,63, w = 0,055 Новак
Century Spring Corp ext o = .359, L = 1,63, w = 0,055

Категорија : Хардвер, сврзувачки елементи, додатоци, извори продолжение, влечење МФР : Серија на пролет

DEN 8449.92
AHEGAS SPRINGS RESELESS SPRING SHEETLE WIRE DIAMETER 4,0мм, надворешен дијаметар 38мм компресија Пролет за враќање на пролетната Новак
AHEGAS SPRINGS RESELESS SPRING SHEETLE WIRE DIAMETER 4,0мм, надворешен дијаметар 38мм компресија Пролет за враќање на пролетната

Нежните и без прободување, добра сила на замор, висока еластичност Пролетните калеми се издржливи и фле�

DEN 3.33
Ahegas Springs y Type Spring 304 Pressuress Pressuress Pressuress Pressure Dia 0,6 mm Надворешна диа 8мм должина 60-305мм 5 Новак
Ahegas Springs y Type Spring 304 Pressuress Pressuress Pressuress Pressure Dia 0,6 mm Надворешна диа 8мм должина 60-305мм 5

Нежните и без прободување, добра сила на замор, висока еластичност Пролетните калеми се издржливи и фле�

DEN 2.00
Компресирајте ја пролетта, 3/4x0.072 во, PK5 Новак
Компресирајте ја пролетта, 3/4x0.072 во, PK5

✅ Компресирајте ја пролетта, 3 / 4x0.072 во, PK5 ✅ Целокупна должина : 3 / 4 in ✅ Wireица Дија : 0.072 in ✅ Пролет стапка

DEN 1432.00
IIVVERR 1,2 mm Wire Dia 16mm Надворешен дијаметар од 40мм компресија на компресија Пролетни црни 20 парчиња (1,2 mm Diámetro Новак
Затегнување на пролетната компресија на пролетта, напнатост со дијаметар на жицата со кука 0. Новак
Затегнување на пролетната компресија на пролетта, напнатост со дијаметар на жицата со кука 0.

Апликација : Пролетната жица со челична жица за компресија се користи за сè, од домашни уреди до моторна

DEN 2.00