1100pcs 24 вредности керамички кондензатори Електролитички кондензатори Асортиман кутија комплет електролитички кондензатори 0.1UF-1000UF 10 вредности керамика

1100pcs 24 вредности керамички кондензатори Електролитички кондензатори Асортиман кутија комплет електролитички кондензатори

DEN 231.84

Новак

Достапно за нарачка

【Комплет за кондензатори на 1100 парчиња】 24 вредности Електролитички кондензатори на вкупно 500 парчиња и 10 вредности повеќеслојни монолитни керамички кондензатор од 500 парчиња добро спакувани во пластична кутија. Сите се јасно обележани вредности и рангирање на напон на секој кондензатор за да можете лесно да изберете и да користите. 【Комплет за електролитички кондензатори】 Електролитичките кондензатори имаат широк спектар од 0,1 UF до 1000 UF. Тие се одличен избор за работа на DIY, поправки и мали проекти, може да се применат за ТВ за поправка, ЛЦД-монитор, радио, стерео, конзола за игри, микробранова печка, итн. Широки апликации во компјутери, обработка на податоци, телекомуникација, индустриска контрола, итн. 【Премиум кондензатори】 Високи прецизни алуминиумски електролитички кондензатори : температурен опсег од -40 ℃ до +105 ℃, толеранција ± 20%. Сортирање со висок квалитет на повеќеслојни керамички кондензатори со 10% толеранција. Стабилен и издржлив за употреба на долг живот. 【Широки апликации】 Сите кондензатори се спакувани во кутија за еднократно користење за лесно управување, можете да додадете и други отпорници, транзистори, диоди, кондензатори на оваа кутија. Тоа е голем асортиман на компоненти за електронски професионалци или ентузијасти. 【Комплет за кондензатори на 1100 парчиња】 24 вредности Електролитички кондензатори на вкупно 500 парчиња и 10 вредности повеќеслојни монолитни керамички кондензатор од 500 парчиња добро спакувани во пластична кутија. Сите се јасно обележани вредности и рангирање на напон на секој кондензатор за да можете лесно да изберете и да користите. 【Комплет за електролитички кондензатори】 Електролитичките кондензатори имаат широк спектар од 0,1 UF до 1000 UF. Тие се одличен избор за работа на DIY, поправки и мали проекти, може да се применат за ТВ за поправка, ЛЦД-монитор, радио, стерео, конзола за игри, микробранова печка, итн. Широки апликации во компјутери, обработка на податоци, телекомуникација, индустриска контрола, итн. 【Премиум кондензатори】 Високи прецизни алуминиумски електролитички кондензатори : температурен опсег од -40 ℃ до +105 ℃, толеранција ± 20%. Сортирање со висок квалитет на повеќеслојни керамички кондензатори со 10% толеранција. Стабилен и издржлив за употреба на долг живот. 【Широки апликации】 Сите кондензатори се спакувани во кутија за еднократно користење за лесно управување, можете да додадете и други отпорници, транзистори, диоди, кондензатори на оваа кутија. Тоа е голем асортиман на компоненти за електронски професионалци или ентузијасти. Specifications Material : ceramic, aluminum Ceramic capacitor plastic box size : 5.12”L x 2.68”W x 0.87”H Electrolytic capacitor plastic box size : 7.68”L x 5.31”W x 1.38”H Nominal capacitance : 0.1u F~1000u F Capacitance tolerance : Електролитички +/- 20% Опсег на работна температура : -40 DEG/C ~ 105+DEG/C Температурен коефициент : -55 TO+175 DEG C Белешка : Овој производ содржи мали делови, ве молиме, држете се подалеку од децата.

Избор на клиент

NTE Electronics VHT6800M35 серија VHT Aluminum електролитски кондензатор, радијално олово, максимален температура од 105 степени, Новак
4 компјутери Елна Силмилц II Кондензатори 35V 47UF висока аудио оценка Новак
4 компјутери Елна Силмилц II Кондензатори 35V 47UF висока аудио оценка

Силмични серии со висока сила со помош на кондензатор за аудио намена Највисока оценка меѓу сериите на E

DEN 1.67
Hikota 2PCS CBB60 Motor Run Consector 450V AC Почетна кондензатори 11.21.51.822.533.54.578911113UF пумпа за вода за машина за Новак
Hikota 2PCS CBB60 Motor Run Consector 450V AC Почетна кондензатори 11.21.51.822.533.54.578911113UF пумпа за вода за машина за

Кондензатори Кондензатори2pcs CBB60 Motor Run Consicion 450 V AC Почеток на кондензатори 1 / 1.2 / 1.5 / 1.8 / 2 / 2.5 / 3 / 3 / 3 / 3 / 5 / 4.5

DEN 665.92
Кондензатор на Trane CPT00091 Новак
Кондензатор на Trane CPT00091

Компатибилен со моделите 2 A6 B2018 A1000 AA, 2 A6 B2024 A1000 AA и 2 A6 B3024 A1000 AA Компатибилен со моделите 4 WCC3024 A1000 AA, 4 WCC3030 A1

DEN 0.33
Vexunga 30UF 30 MFD 370VAC 440VAC 450VAC 50/60Hz CBB65 CBB65B C65R Стартувач за стартување на моторот на вентилаторот за наизменична Новак
Vexunga 30UF 30 MFD 370VAC 440VAC 450VAC 50/60Hz CBB65 CBB65B C65R Стартувач за стартување на моторот на вентилаторот за наизменична

Овој вид на кондензатор користи полипропилен филм (задебелен со цинк и алуминиум) како средно, обложува�

DEN 2.67
Titan TRCFD6075 Двојна оценка на моторниот кондензатор на мотор, MFD 60/7,5 волти 440/370 Новак
Titan TRCFD6075 Двојна оценка на моторниот кондензатор на мотор, MFD 60/7,5 волти 440/370

Titan TRCFD6075 Двојна оценка на моторниот кондензатор на мотор, MFD 60 / 7,5 волти 440 / 370 Titan TRCFD6075 Двојна оценка на м�

DEN 1.67
Моторниот кондензатор Ugtell CBB65, AC 450V, 35UF, 50/60Hz, 40/70/21 за климатик, фрижидери Новак
Моторниот кондензатор Ugtell CBB65, AC 450V, 35UF, 50/60Hz, 40/70/21 за климатик, фрижидери

Име на производот : Кондензатор на мотор; Материјал : полипропилен; Модел : CBB65 Капацитивност : 35 UF; Номина�

DEN 271.84
PMJ860-Пакард надграден кондензатор за почеток на моторот за замена 860-1032 MFD 110-125 Volt VAC Новак
PMJ860-Пакард надграден кондензатор за почеток на моторот за замена 860-1032 MFD 110-125 Volt VAC

Ова е сосема нов кондензатор за почеток на моторот Дел за замена на највисокиот квалитет Надграден дел!.

DEN 287.84
FtVogue 80pcs 6mm Trimmer Concepator Променлива капацитивност на керамички електронски кондензатор комплет 5 10 20 20 30 40 Новак
FtVogue 80pcs 6mm Trimmer Concepator Променлива капацитивност на керамички електронски кондензатор комплет 5 10 20 20 30 40

Капацитетот на овие кондензатори може да се прилагоди во одреден опсег Постојат 80 парчиња кондензатори

DEN 0.33