NTE Electronics MLR124K100 серија MLR Полиестер неполаризиран филмски кондензатор, радијално олово, не-индуктивно, капацитивност од 0,12 μF, 10% толеранција, 100V

NTE Electronics MLR124K100 серија MLR Полиестер неполаризиран филмски кондензатор, радијално олово, не-индуктивно, капацитивност

DEN 84.00

Новак

Достапно за нарачка

-55 ° CTO +85 ° C Температурен опсег. Капацитет од 0,12 μF. 10% толеранција. -55 ° CTO +85 ° C Температурен опсег. Капацитет од 0,12 μF. 10% толеранција. Серијата MLR е голем број на радијално олово, не-индустриски, непаларизиран полиестерски филм (Mylar) кондензатори натопени во тврд епоксиден материјал за обложување за да обезбедат одлична заштита од влага. Овие уреди се наменети за DC апликации за општа намена.

Избор на клиент

97F9834 35 + 5 UF MFD 370 Volt VAC - GE genteq Замена на тркалезниот кондензатор од Capcom Новак
97F9834 35 + 5 UF MFD 370 Volt VAC - GE genteq Замена на тркалезниот кондензатор од Capcom

Докажана EIA456 во согласност со 60,000 часа сигурност Метализиран полипропилен филм со висок степен (дебел 5

DEN 3.00
5 Парчиња Полипропиленски Филмски Кондензатор 680нф € 5% 400v Радијално Олово, P=22,5 mmp684j2g9aa920ma1 Новак
Кондензатор на кондензатор на монолит 1000 парчиња за електронски инструменти за филтрирање Новак
Кондензатор на кондензатор на монолит 1000 парчиња за електронски инструменти за филтрирање

1000pcs 0.22 UF кондензатор, голема количина може да се замени долго време Со одлична отпорност на влажност и с

DEN 355.20
FtVogue 80pcs 6mm Trimmer Concepator Променлива капацитивност на керамички електронски кондензатор комплет 5 10 20 20 30 40 Новак
FtVogue 80pcs 6mm Trimmer Concepator Променлива капацитивност на керамички електронски кондензатор комплет 5 10 20 20 30 40

Капацитетот на овие кондензатори може да се прилагоди во одреден опсег Постојат 80 парчиња кондензатори

DEN 0.33
Нови LON0167 10PCS 100UF 25V SMD Алуминиум Електролитички кондензатори 6mm x 8mm (10 Stücke 100 uf 25 ν SMD алуминиум elektrolytkondensateren Новак
Z97F5705-5 UF MFD 370 Volt VAC - надградба на кондензатор на овална работа Новак
Z97F5705-5 UF MFD 370 Volt VAC - надградба на кондензатор на овална работа

▶ Сосема нов кондензатор на Климак! ▶ 5 UF / MFD 370 Волт ▶ Пад на замена, не се потребни промени во жици или а�

DEN 219.84
Електролитски кондензатор 10 парчиња 10V220UF 63x54mm SMD алуминиум Електролитски кондензатор 220UF 10V Новак
Електролитски кондензатор 10 парчиња 10V220UF 63x54mm SMD алуминиум Електролитски кондензатор 220UF 10V

Тестирано пред испорака.ПАНЦАГ РЕФЕРЕНЦИЈА ♥ Референтна тежина : 0,05 кг (0,11лб.) Обично проценето време на

DEN 2.67
97F9611 35 UF MFD 370 Volt VAC - GE genteq Замена на тркалезниот кондензатор од Capcom Новак
97F9611 35 UF MFD 370 Volt VAC - GE genteq Замена на тркалезниот кондензатор од Capcom

Докажана EIA456 во согласност со 60,000 часа сигурност Метализиран полипропилен филм со висок степен (дебел 5

DEN 3.00
10PCS 120UF 330V NIPPON Chemi-Con NCC FLOWN FLAGE CANCESTOR 10x43.5mm 330V120UF pH кондензатори Новак
10PCS 120UF 330V NIPPON Chemi-Con NCC FLOWN FLAGE CANCESTOR 10x43.5mm 330V120UF pH кондензатори

10 PCS 120 UF 330 V NIPPON ChemiCon NCC Photo Flash Consector 10x43.5mm 330 V120 UF p H кондензатори 10 PCS 120 UF 330 V NIPPON ChemiCon NCC Photo Flash Consector 10x43.5mm 330 V

DEN 2.67
HOUCY CBB61 4.5 uf Тавански Вентилатор Кондензатор За Нова Технологија 2 Жица 50/60Hz 450VAC Новак
HOUCY CBB61 4.5 uf Тавански Вентилатор Кондензатор За Нова Технологија 2 Жица 50/60Hz 450VAC

Име на производот : Кондензатор На Вентилаторот За Целилинг;Модел : CBB61;Материјал : Овој кондензатор не е

DEN 530.56
Марс - Моторс и арматури 11952 ОРД ОЕМ МАРС2 Почеток на кондензаторот Новак
Марс - Моторс и арматури 11952 ОРД ОЕМ МАРС2 Почеток на кондензаторот

50 / 60 Hz мотор 216259 UF MFD 220250 Volt VAC Линијата на кондензатори на MARS2 се користи во универзални апликации за секо

DEN 211.52