Валдани Перле памук Големина 8 Омилен сет на вентилатор за вез на вез

Валдани Перле памук Големина 8 Омилен сет на вентилатор за вез на вез

DEN 0.67

Новак

Достапно за нарачка

Перл Памук - Големина 8. 12 Координирани бои - Омилена колекција на вентилатори. Секој скиин - 73 јарди. 100% гарантирано да биде во боја. Без олово бои. Перл Памук - Големина 8. 12 Координирани бои - Омилена колекција на вентилатори. Секој скиин - 73 јарди. 100% гарантирано да биде во боја. Без олово бои. Прекрасните теми на Валдани се рачно обоени од високо квалификувани занаетчии во прилагодени дизајнерски бои. Памукот со големина 8 Perle е одличен за вез, волна апликација, ватирање на рацете, Punchneedle и Hardanger.

Избор на клиент

Лечиен Јапонија 2512-825 Космо памучен вез од конец, 8м, Скин Грин Новак
Лечиен Јапонија 2512-825 Космо памучен вез од конец, 8м, Скин Грин

Бојата е зелена Тип на материјал е памук Направено во Јапонија Бојата е зелена Тип на материјал е памук..

DEN 87.68
ДМЦ заробен памук број 3848 Новак
ДМЦ заробен памук број 3848

1 скин од 6 нишки 8 метри долга премија DMC нишка Секоја нишка има сјаен изглед и ќе се спротивстави на блед�

DEN 1.67
Копче за вез на газење со влакно од памук 1215 - по скин Новак
Копче за вез на газење со влакно од памук 1215 - по скин

Бренд : Сидро Количина : по скин Боја : 1215 Состав : 100% памук Инструкции за перење : што се перат на 95 степени

DEN 18.72
Впечатоци-со Карон-6043-сина виолетова-1 36 yd skein со оваа листа Новак
Впечатоци-со Карон-6043-сина виолетова-1 36 yd skein со оваа листа

Овој список е за 1 скин на впечатоци6043сина виолетова боја Впечатоците се единечни 50% свила анад 50% волна �

DEN 103.84
Впечатоци-со CARON-1084-GREEN GREA-1 36 yd Skein со оваа листа Новак
Впечатоци-со CARON-1084-GREEN GREA-1 36 yd Skein со оваа листа

Боја #1084, зелена сива боја, убава 50% свила, 50% волна, рачно обоени навои Користете едно влакно за повеќето �

DEN 2.67
Gutermann No 30 Sulky Cotton Machine Thread 300m 4001 - секој Новак
Gutermann No 30 Sulky Cotton Machine Thread 300m 4001 - секој

Бренд : Гутерман Количина : секоја Боја : 4001 Состав : 100% памук Инструкции за перење : што се перат на 95 степ�

DEN 612.80
Way2 како сидро нишка Скин вез со рачно везење на влакно плетење со памук за бод, 25 парчиња Новак
Way2 како сидро нишка Скин вез со рачно везење на влакно плетење со памук за бод, 25 парчиња

Материјал : 100% памучна боја : жолт SKUThe297 Продажба за : пакет од 25 скии (по 8 метри) Погодно е за : игла, шиење,

DEN 0.33
Мадеира бр. Новак
Мадеира бр.

Бренд : Мадеира Количина : секоја Боја : 338 Состав : 60% вискоза, 40% полиестер Должина : 200 метри Бренд : Мадеир

DEN 1.67
ДМЦ Заробена Памучна Везна Нишка 413 - по ковчег Новак
ДМЦ Заробена Памучна Везна Нишка 413 - по ковчег

Бренд : ДМЦ Количина : по ковчег Боја : 413 Состав : 100% Памук Инструкции за перење : Перење на 60 степени...

DEN 2.67