Купување на големо: Sullivans Six Strand Prodidery Cotton 8,7 јарди Среден папагал зелена 45SF-45255

Купување на големо: Sullivans Six Strand Prodidery Cotton 8,7 јарди Среден папагал зелена 45SF-45255

DEN 1080.00

Новак

Достапно за нарачка

Везниот вез на Саливанс-Саливан. Овој конец е засилен и усовршен со врвен квалитет. Уметниците на игли ќе бидат задоволни со мазната текстура и разновидност на бои; Особено кога се споредуваат со другите брендови. Брендот на брендот на Саливан е направен со 100% египетски памук; Пред-измиени и обоени со најдобрите бои во боја. Со повеќе од 450 бои; Има натпревар за секој проект. Споредете го овој висококвалитетен конец и видете сами! Овој пакет содржи дванаесет 8,7yd/8m шест-видови деливи скии на индивидуална боја. Увезени.

Избор на клиент

DMC големина 12 памучна перка на нишка боја 4145 - секоја од нив Новак
DMC големина 12 памучна перка на нишка боја 4145 - секоја од нив

Занает : Вез Количина : секоја Состав : 100% памук Упатство за перење : препорачано 60 степени Бренд : DMC Занае

DEN 96.48
ДМЦ заробен памук број 3848 Новак
ДМЦ заробен памук број 3848

1 скин од 6 нишки 8 метри долга премија DMC нишка Секоја нишка има сјаен изглед и ќе се спротивстави на блед�

DEN 1.67
DMC 6-влакно вез памучен конец, среден зачин од портокал Новак
DMC 6-влакно вез памучен конец, среден зачин од портокал

Дванаесет скии на брилијантен, шест влакно конец Направено од двојно мерцерирани, долги основни 100% паму

DEN 142.08
DMC 117-645 Шест гаден памучен вез, многу темно брада сиво, 8,7-двор Новак
DMC 117-645 Шест гаден памучен вез, многу темно брада сиво, 8,7-двор

Овој конец на вез на DMC е брилијантна шест влакно, делив нишка Направено од двојни мерцерирани долги гла�

DEN 1.00
Тема за вез во боја на виножито, навој на нараквици, конец на нараквици, занаетчиски конец Новак Попуст
Тема за вез во боја на виножито, навој на нараквици, конец на нараквици, занаетчиски конец

Количина : 200 компјутери Единствена должина : 8 m на скин Нишки на секоја нишка : 6 Материјал : полиестерсан�

DEN 271.84
Мадеира бр. Новак
Мадеира бр.

Бренд : Мадеира Количина : секоја Боја : 338 Состав : 60% вискоза, 40% полиестер Должина : 200 метри Бренд : Мадеир

DEN 1.67
Тема за везење на памук со заробени памук 3689 - по скин Новак
Тема за везење на памук со заробени памук 3689 - по скин

Бренд : DMC Количина : по скин Боја : 3689 Состав : 100% памук Инструкции за перење : што се перат на 60 степени...

DEN 2.67
Мадеира бр. Новак
Мадеира бр.

Бренд : Мадеира Количина : секоја Боја : 412 Состав : 60% вискоза, 40% полиестер Должина : 200 метри Бренд : Мадеир

DEN 52.32
Лечиен Јапонија 2512-825 Космо памучен вез од конец, 8м, Скин Грин Новак
Лечиен Јапонија 2512-825 Космо памучен вез од конец, 8м, Скин Грин

Бојата е зелена Тип на материјал е памук Направено во Јапонија Бојата е зелена Тип на материјал е памук �

DEN 87.68
Брат 5 пакет SAEBT999 Тема за везови, црна, 60 тежина Новак
Брат 5 пакет SAEBT999 Тема за везови, црна, 60 тежина

5 лапчиња од црна вез од 60 тежини на конецот на бобин Направено од 100% полиестер за јачина и издржливост н�

DEN 1.67
DMC 117-3685 Mouline Заглавени Памук Шест Влакно Вез Конец Конец, Темно Виолетова, 8.7-Двор Новак
DMC 117-3685 Mouline Заглавени Памук Шест Влакно Вез Конец Конец, Темно Виолетова, 8.7-Двор

Конецот со шест влакна е направен од двојни мерцеризирани долги главни памучни влакна од 100 проценти...

DEN 3.33
Тема за везење на памук со заробени памук 3821 - по скин Новак
Тема за везење на памук со заробени памук 3821 - по скин

Бренд : DMC Количина : по скин Боја : 3821 Состав : 100% памук Инструкции за перење : што се перат на 60 степени...

DEN 1.33
DMC големина 12 памучна перка на нишка боја 814 - секоја од нив Новак
DMC големина 12 памучна перка на нишка боја 814 - секоја од нив

Занает : Вез Количина : секоја Состав : 100% памук Упатство за перење : препорачано 60 степени Бренд : DMC...

DEN 96.48
DMC 117-989 6 Странски вез памучен конец, шумски зелен, 8,7-двор Новак
DMC 117-989 6 Странски вез памучен конец, шумски зелен, 8,7-двор

Овој конец е брилијантна нишка за везови со шест влакна Направено од Двоен Мерцеризирана за да му даде и

DEN 1361.60
Лечиен Јапонија SE80-8038 Космо сезони разновиден конец на вез, кафеави Новак
Лечиен Јапонија SE80-8038 Космо сезони разновиден конец на вез, кафеави

Тип на материјал е памук Бојата е кафеава Направено во Јапонија Космо сезони разновидни везови...

DEN 0.33
Сино сафир светлосни ефекти на металик пакет металик вез на вкрстено бод, пакет од 12 скиини Новак
Сино сафир светлосни ефекти на металик пакет металик вез на вкрстено бод, пакет од 12 скиини

Додадете гламурозен метален сјај на вашата работа за вез или занаетчиски проекти Двојно мерцерирани 12 �

DEN 0.33
DMC 117-3812 Mouline Заглавени Памук Шест Влакно Вез Конец Конец, Темно Seagreen, 8.7-Двор Новак Попуст
DMC 117-3812 Mouline Заглавени Памук Шест Влакно Вез Конец Конец, Темно Seagreen, 8.7-Двор

Конецот со шест влакна е направен од двојни мерцеризирани долги главни памучни влакна од 100 проценти...

DEN 65.92
DMC Broder Special Engridery Thread 727 - по скин Новак
DMC Broder Special Engridery Thread 727 - по скин

Бренд : DMC Количина : по скин Боја : 727 Состав : 100% памук Инструкции за перење : што се перат на 60 степени Бре�

DEN 0.67
Gutermann No 30 Sulky Cotton Machine Thread 300m 4121 - секој Новак
Gutermann No 30 Sulky Cotton Machine Thread 300m 4121 - секој

Бренд : Гутерман Количина : секоја Боја : 4121 Состав : 100% памук Инструкции за перење : што се перат на 95 степ�

DEN 2.33
Впечатоци-со Карон-6043-сина виолетова-1 36 yd skein со оваа листа Новак
Впечатоци-со Карон-6043-сина виолетова-1 36 yd skein со оваа листа

Овој список е за 1 скин на впечатоци6043сина виолетова боја Впечатоците се единечни 50% свила анад 50% волна �

DEN 103.84
Лечиен Јапонија 2512-846 Космо памучен вез, 8м, скин чајник Новак
Лечиен Јапонија 2512-846 Космо памучен вез, 8м, скин чајник

Бојата е заделка Тип на материјал е памук Направено во Јапонија Бојата е заделка Тип на материјал е паму

DEN 87.84
DMC мека памучна везена нишка 2640 - по скин Новак
DMC мека памучна везена нишка 2640 - по скин

Бренд : DMC Количина : по скин Боја : 2640 Состав : 100% памук Упатства за перење : само суво чисто Бренд : DMC Колич

DEN 1083.20
Лечиен Јапонија 2512-822 Космо памучен вез, 8м, Скин Грин Новак
Лечиен Јапонија 2512-822 Космо памучен вез, 8м, Скин Грин

Бојата е зелена Тип на материјал е памук Направено во Јапонија Бојата е зелена Тип на материјал е памук..

DEN 1.00
Тема за везење со влакно од памук од сидро, 136 - по скин Новак
Тема за везење со влакно од памук од сидро, 136 - по скин

Бренд : Сидро Количина : по скин Боја : 136 Состав : 100% памук Инструкции за перење : што се перат на 95 степени.

DEN 2.67
Сидро од шест влакна од вез 8,75 јарди бонбони јаболко 12 по кутија Новак
Сидро од шест влакна од вез 8,75 јарди бонбони јаболко 12 по кутија

Тип на производ : Кутија за складирање Должина на пакетот : 1,7 см Ширина на пакетот : 1,9 см...

DEN 1.67