Безбедносна маица за безбедност на jorestech рефлектирана висока видливост со долги ракави со долги ракави портокалови ANSI класа 3 Ниво 2 Тип R TS-08

Безбедносна маица за безбедност на jorestech рефлектирана висока видливост со долги ракави со долги ракави портокалови ANSI

DEN 3.00

Новак

Достапно за нарачка

100% полиестер. Направени во САД или увезени. ANSI/ISEA 107-2015 Класа 3 Тип Р : Во согласност со највисоките стандарди за безбедност на патиштата. Брзо сушење и дишење : плетена ткаенина за очи на птици за зголемена вентилација и брзо сушење. 360 ° од рефлективно покритие : Рефлексивните ленти од 2 you ве одржуваат видливи во дневно и ноќно време. Зголемете ја безбедноста : Висока ткаенина во боја на VIS и рефлективни ленти за околини со слаба светлина и магли. Функционален : погодност предниот џеб без рефлексивни материјали за монтирање на ID или корпоративно лого. Предниот џеб на градите : Не-рефлективно за да се овозможи отпечатоци од корпоративно лого, способни да складираат значки за лична карта и други мали работи. Еластични манжетни : Доставете прилагодена, чиста фитинг финиш. Бидете безбедни и удобни со jourestech линија на кошули со висока видливост. Изработена со плетена ткаенина за очи за дишење, брзо сушење на птици со технологија за влага, овие маици во согласност со екипажот во согласност со ANSI испорачуваат високи стандарди на безбедност преку засилена рефлективност. Опремено со погодност џеб на градите за да поставите значки за лична карта или отпечатоци од корпоративно лого, оваа маица ќе обезбеди вие и вашата компанија лесно да се забележат и идентификуваат, додека изгледате остри во безбедноста и удобноста. Нивната солидна конструкција и дизајн ги прават овие облеки совршени за внатрешна и надворешна употреба. Идеално за употреба во канцеларијата и за работа на автопат, спорт, градежништво, транспорт, комунални услуги, преместување, производство, од страна на одговорните итни случаи, како и случајно абење каде безбедноста е плус. Долг ракав за дополнителна рефлексивност и подобрена видливост на видливоста Флуоресцентни рефлексивни материјали, остануваат ефективни за време на дневната и ноќните часови зашиени 2-инчни (500мм) ANSI/ISEA 107-2015 во согласност со сребрени рефлексивни ленти. Направена од поттање на пот-суво птици плетени ткаенини; За посув, поладен, удобно искуство со машина за перење.

Избор на клиент

Машки Камче Плажа Голф Поло Кошула Со Краток Ракав И Тонски Проверка Текстура Дизајн Новак
Машки Камче Плажа Голф Поло Кошула Со Краток Ракав И Тонски Проверка Текстура Дизајн

100% Полиестер Увезени Затворање на копчето Машинско Перење Премиер суволуксузни перформанси на истегну

DEN 335.04
Под Оклоп Машки Колдгеар Компресија Потсмеваат Новак
Под Оклоп Машки Колдгеар Компресија Потсмеваат

100% Плете Увезени Повлечете го затворањето Машинско Перење Двослојна ткаенина со ултра топол, четкан ен�

DEN 560.00
Производи за миленичиња од миленичиња розова лента со лента, голема, кафеава Новак
Производи за миленичиња од миленичиња розова лента со лента, голема, кафеава

Наменето за крајна удобност Направено да се лизне над главата на кучето 50 / 50 мешавина од поли памук, маш�

DEN 3.00
Врамен Автограм/Потпишан Девин хестер 33х42 Чикаго Портокал Фудбалски Дрес ЈСА КОА Новак
Врамен Автограм/Потпишан Девин хестер 33х42 Чикаго Портокал Фудбалски Дрес ЈСА КОА

Предметот е професионално врамен и сплетен со две фотографии 5х7, со димензии 33 " х42 " и е подготвен да бид�

DEN 1.67
Расел Атлетика Менс Опремени Компресија Екипажот Вратот Краток Ракав Маица, Салата За Обука Врвот Новак
Расел Атлетика Менс Опремени Компресија Екипажот Вратот Краток Ракав Маица, Салата За Обука Врвот

90% Полиестер, 10% Спандекс Увезени Затворање на маица Машинско Перење МАТЕРИЈАЛ : 90% Полиестер / 10% Спандек�

DEN 2.00
Kastel Densher Women'sенски лесен трепет ракав за сонце | 1/4 Зип Атлетски врвови | Заштита на UPF 30+ Новак
Kastel Densher Women'sенски лесен трепет ракав за сонце | 1/4 Зип Атлетски врвови | Заштита на UPF 30+

92 % полиестер, 8 % спандекс Увезени Затворање на патент Дизајн на ракав на ракав UPF 30+ заштита од сонце од ш�

DEN 0.67
Врамен Автограм/Потпишан Џанис Антетокунмпо 33х42 Милвоки Бел Кошаркарски Дрес ЈСА КОА Новак
Врамен Автограм/Потпишан Џанис Антетокунмпо 33х42 Милвоки Бел Кошаркарски Дрес ЈСА КОА

Предметот е професионално врамен и сплетен со две фотографии 5х7, има димензии 33х42 инчи и е подготвен да �

DEN 8799.84
DroolingDog Dog Halloween облека за облека Скелет костум Смешни кошули за Ноќта на вештерките за мали кучиња, големи Новак
Машка Машка Кошула За Компресија Со Кратки Ракави Врвови На Основниот Слој Ладни Суви Маици Новак
Машка Машка Кошула За Компресија Со Кратки Ракави Врвови На Основниот Слој Ладни Суви Маици

100% Полиестер Повлечете го затворањето М : биста 33.8 Во Л : биста 35.4 ВО XL : биста 37in XXL : биста 38.5 во; Видете по�

DEN 691.20
Производите од миленичиња миленичиња ми го посвојуваат кошулата за печатење на екран, голема, сива боја Новак
Производите од миленичиња миленичиња ми го посвојуваат кошулата за печатење на екран, голема, сива боја

Наменето за крајна удобност Направено да се лизне над главата на кучето 50 / 50 мешавина од поли памук, маш�

DEN 156.64
Врамен Автограм/Потпишан Џонатан тејлор 33х42 Индијанаполис Сплит Фудбалски Дрес ЈСА КОА Новак
Врамен Автограм/Потпишан Џонатан тејлор 33х42 Индијанаполис Сплит Фудбалски Дрес ЈСА КОА

Предметот е професионално врамен и сплетен со две фотографии 5х7, со димензии 33 " х42 " и е подготвен да бид�

DEN 7999.84