Машка машка 2 парчиња африканска кошула Дашики, традиционална племенска шема злато печатење преуредување, врвот на долги ракави и костум за панталони

Машка машка 2 парчиња африканска кошула Дашики, традиционална племенска шема злато печатење преуредување, врвот на долги ракави

DEN 639.20

Новак

Достапно за нарачка

100% полиестер. Затворање на влечење. Машинско миење. 1. Големина : Оставете околу 6 инчи за просторијата за играње на градите. т.е., ако вашиот вистински суров циркус на градите е 40,5 ”, изберете Големина L што има врвен градник на градите од 46,5”. Табелата со големина ја покажува вистинската големина на облеката. Предлагаме да се измерите точно прво, а потоа да изберете најблиска големина. Ако не сте сигурни за тоа, добредојде да испратите е -пошта за испитување. Ние ќе дознаеме најблиска големина за вас. 2. Стил : 2 парчиња долги ракави пулвер и панталони. Со печатениот дизајн на богатиот и убав африкански племенски модел, можете да ја доживеете племенската култура во тек на време на Африка во текот на времето. Исклучителен процес на печатење, го прави моделот е поприроден и поубав. Одликувајќи се со мандаринска јака, оваа кошула Дашики ве прави да изгледате поелегантно. Панталоните имаат 2 странични џебови за вашите работи и бело прилагодување на влечење за најдобра удобност. 3. Ткаенина : Направено од полиестер, кој е лесен, дише, мазно, меко. Ве прави да се чувствувате пријатно во сите сезони. Специјалниот занает за шиење и боречки, што го прави лесно да се избледи и да се брчки. Оваа ткаенина е исто така малку затегната, која е пријателска за луѓето со различни фигури. 4. прилики : Повеќе бои и обрасци, кои ви нудат најразлични избори. Секогаш има стил за вас. Погоден за африкански фестивал, африкански активности, свадба, роденден, празник, забава, дипломирање, модна ревија, каузални активности или секојдневно носење. 5. Грижа за облека : Се препорачува да се измие со рака со ладна вода. Разредете го детергентот и истурете го во водата пред да се измие. Не истурете го детергентот директно на облеката. Можете исто така да ја измиете со машина, но ве молиме одделете ја облеката на различни бои за да избегнете боење. Не бели.

Избор на клиент

Бојхеди Бојс Свечен Костум Комплет 4 Парчиња Детска Смокинг Носител На Прстени Облека Новак
Бојхеди Бојс Свечен Костум Комплет 4 Парчиња Детска Смокинг Носител На Прстени Облека

Костуми : 80% Полиестер, 20% Вискоза; Кошула : 65% Полиестер, 35% Памук Повлечете го затворањето Детски прстен н

DEN 703.84
Јоргованот Момчиња Свечен Костум 4 Парче Елек, Панталони И Вратоврска Облека Облека Костум Во Собата Новак
Јоргованот Момчиња Свечен Костум 4 Парче Елек, Панталони И Вратоврска Облека Облека Костум Во Собата

Изберете Големина за да ја видите политиката за враќање на ставката 65% Памук, 35% Полиестер Затворање на к

DEN 655.84
Костим за миленичиња на Руби Сива, голем Новак
Костим за миленичиња на Руби Сива, голем

Официјално лиценциран костум на Jоо Сива Пет, побарајте автентично лого / трговска марка на пакување и е�

DEN 2.33
Жив Свет Педи-Костур, Мал Новак
Жив Свет Педи-Костур, Мал

Пакет од 3 Живи Светски ПедиКостур, Мал (должина од 6 инчи, дијаметар од 0,5 инчи) Бои на производот избрана

DEN 2.67